Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Posláno Čtvrtek, 14 Srpen 2008 @ 17:14:03  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Pořadatelé barumky nachystali pro soutěžící překvapeníOrganizátoři Barum rally Zlín připravili pro všechny přihlášené posádky velké překvapení. Společně s potvrzením přihlášky obdrželi jednotliví soutěžící poštou on boardy všech rychlostních zkoušek letošní barumky a na speciální žádost byl rozeslán i itinerář. Na české poměry automobilových soutěží dosud nevídaný a nezvyklý jev.

„Na DVD jsou natočeny všechny rychlostní zkoušky on board kamerou, kterou například najdeme i ve voze českého jezdce Martina Prokopa v soutěžích mistrovství světa. Podobné DVD jsme dělali na právě probíhající soutěž mistrovství světa ADAC Rally Deutschland. A nutno říci, že tohle DVD mělo velký úspěch,“ řekl Ing. Jan Regner, zástupce ředitele Barum rally Zlín. Není bez zajímavosti, že na právě probíhající soutěž světového šampionátu v Německu se ve Zlíně vyráběl itinerář, itinerář pro seznamovací jízdy, itinerář do Rally Guide 2 a jízdní výkaz. Více podrobnějších informací lze najít na internetových stránkách pod adresou www.rallym.com.
„Naše DVD koreponduje s itinerářem. Jsou zde vidět kilometrové pozice, starty, cíle, stopky, dále radiobody, sanitky, retardéry a je zde i zaznačeno, kde je nová pasáž oproti loňskému roku. Zkrátka DVD by mělo být pomocnou rukou v přípravě jezdců před rally,“ vysvětlil Regner. Zlínští pořadatelé v minulých dnech rozeslali společně s potvrzením přihlášky celkem 125 DVD jezdcům po celé Evropě. „Na speciální žádost jsme na pár adres poslali i itinerář,“ řekl Regner. Řada soutěžních týmů se může s předstihem připravit na vrchol letošní sezony v evropském šampinátu a v prestižním seriálu Intercontinental Rally Challenge. „Vše máme provázané i se sekcí SOUTĚŽÍCÍ ONLINE na stránce www.czechrally.com, kde si mohou posádky v předstihu stáhnout Rally Guide 2, servisní itinerář a dokonce i itinerář samotný. Zde společně s DVD lehce posádky poznají, který rozpis mohou použít z předešlého roku,“ uzavřel Regner.

Společnost Rallye Zlín, spol. s r.o. připravuje materiály, jízdní výkazy, itineráře, tiskové záležitosti vedle Německé rally pro další soutěže mistrovství světa jako jsou Uddeholm Swedish Rally, Neste Oil Rally Finland, Telstra Rally Australia, Wales Rally GB, Ireland Rally, soutěže mistrovství Evropy a Intercontinetal Rally Challenge v čele s Belgium Ypres Westhoek Rally a řadu soutěží českého šampionátu.


Ve Zlíně 14. srpna 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín

Při barumce proběhne sběratelská výstava Zdeňka Slaměníka
V devatenácti letech začal Zdeněk Slaměník ze Zlína sbírat podepsané fotografie soutěžních jezdců z celého světa. Od roku 1978 se mu podařilo dát dohromady úctyhodnou sbírku. V ní lze nalézt snímky s autogramy mistrů světa či legend tohoto motoristického odvětví, například Stiga Blomqvista, Hannu Mikkoly, Franze Wittmanna, Ariho Vatanena nebo Björna Waldegaarda. Během Barum rally Zlín bude část sbírky vystavena v Baťově mrakodrapu (budova 21, Krajský úřad Zlínského kraje, 3. patro) v době od pondělí 18. do pátka 29. srpna. Výstavu pod názvem Rally ve vzpomínkách si můžete prohlédnout i v době Barum rally Zlín.

Drtivou většinu své kolekce, která čítá asi tisíc, a to především zahraničních, jezdců, nashromáždil Slaměník jen díky poštovní korespondenci. Od časů, kdy začal fotografie sbírat, se však dramaticky změnila situace. „V dobách, kdy neexistovaly emaily jsem rozesílal do celého světa dopisy. Adresy se sháněly, kde se dalo, ale většinou se mi podařilo získat kontakty na každého, koho jsem chtěl ve sbírce mít,“ vzpomínal Zdeněk Slaměník. „Dnes to zní téměř neuvěřitelné, ale vždycky šlo o soukromé adresy jezdců, takže jsem jim posílal žádosti o fotografie přímo domů a skoro všichni mi poslali fotku s podpisem, někdy i s věnováním.“ S nástupem elektronické pošty se všechno změnilo. „Celý soutěžní sport se posunul trochu jinam. Dnes mají týmy i jezdci svá marketingová oddělení a mediální zástupce, je těžké je jakkoli kontaktovat. Na sto odeslaných emailů dostanu asi pět odpovědí,“ smutnil sběratel.

Kromě fotografií soutěžních jezdců shromažďuje také snímky s podpisy pilotů formule 1. Nejvíce si váží těch, na kterých jsou závodníci, kteří už nejsou mezi živými. „Když se dívám na fotky Janusze Kuliga, Attilio Bettegy nebo Gillese Villeneuva, mám u toho vždycky zvláštní pocit,“ přiznal Zdeněk Slaměník. Výstava bude rozdělena na tři sekce. „V první z nich budou jezdci, kteří někdy startovali na Barum rally Zlín. Je tam třeba Ingvar Carlsson nebo Walter Röhrl. V další budou evropští závodníci a třetí ponese označení Rally legends. Ta představí hlavně mistry světa,“ přiblížil Slaměník.


Ve Zlíně 14. srpna 2008
Drahomír KVASNIČKA
tiskové středisko
Barum rally Zlín

Ve Zlíně se objeví 11 jezdců FIA B a 22 vozů kategorie Super 2000!Pořadatelé 38. Barum rally Zlín mají v rukávu řadu velkých jezdeckých hvězd. Startovní pole letošní barumky se jeví jako nejkvalitnější v dosavadní historii automobilových soutěží v České republice. Každopádně se jedná v letošní sezoně o nejkvalitněji obsazený podnik evropského šampionátu a prestižního seriálu Intercontinetal Rally Challenge (IRC). Do Zlína zaslalo přihlášky celkem 125 jezdců z 12 evropských států. Ve startovním poli se představí celkem 22 vozů kategorie Super 2000 a navíc v roli předjezdce uvidí diváci poprvé vůz Škoda Fabia S2000.

Ve Zlíně se představí v barvách továrního týmu Peugeot Team Belux na vozech Peugeot 207 S2000 z belgické stáje Kronos loňský vítěz barumky a vedoucí pilot seriálu Intercontinental Rally Challenge Nicolas Vouilloz z Francie a belgický jezdec Freddy Loix. Vůz stejné značky osedlá i nesmírně rychlý Ital Luca Rosetti, vedoucí jezdec průběžného pořadí evropského šampionátu. V barvách továrního týmu Abarth na vozech Fiat Grande Punto S2000 se objeví Giandomenico Basso z Itálie a Fin Anton Alén, syn legendárního jezdce ze Skandinávie. Do Zlína přijede i loňský celkový vítěz seriálu IRC Enrique Garcia Ojeda ze Španělska (Peugeot 207 S2000). Velkým lákadlem pro diváky bude dvojnásobný vítěz barumky Ital Renato Travaglia, Turek Volkan Isik (oba Fiat Grande Punto S2000), černým koněm může být Francouz Bryan Bouffier, jeho krajan Brice Tirabassi (oba Peugeot 207 S2000) nebo Bernd Casier z Belgie (Volkswagen Polo S2000). Velmi dobrý zvuk má rovněž Cedric Robert z Francie (Renault Clio R3). Silná plejáda špičkových pilotů přijede z Itálie (kromě Rosettiho, Bassa, Travaglii) dále Luca Betti, Giovanni Manfrinato, Alessandro Perico, Marco Cavigioli, Maďarska (János Tóth jr., Róbert Bútor), Polska (Michal Solowow, Grzegorz Grzyb), Slovenska (Jozef Béreš jr., Peter Gavlák, Tibor Cserhalmi) atd. Automobilka Honda prostřednictvím týmu Procar nasadí na novém voze Honda Civic Type R R3 jezdce Alessandra Bettegu z Itálie.

Fanoušci soutěžního sportu se mohou těšit na českou špičku. Trojnásobný vítěz Barum rally Zlín a dvaatřicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku Roman Kresta pojede na voze Peugeot 207 S2000 v barvách Tescoma Rally Teamu. Stejný vůz osedlá i otrokovický Pavel Valoušek, jenž byl vybrán v rámci projektu BF Goodrich Drivers Team. Cílem projektu je umožnit nadějným a talentovaným jezdcům v pořadatelské zemi zapojit se do seriálu IRC. Na čelní příčky pomýšlí i úřadující český šampion Václav Pech voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Na vozech kategorie Super 2000 předvedou své umění Josef Peták, Roman Odložilík, Tomáš Kostka (všichni Peugeot 207 S2000) a Jaromír Tarabus (Fiat Grande Punto S2000). Divákům se dále představí Jaroslav Orsák, Jan Jelínek, Václav Arazim, Vladimír Barvík, Jan Votava, Karel Trněný (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX), Jan Štěpánek (Subaru Impreza STi), Antonín Tlusťák (Citroën C2 S1600) a další. Každopádně bude zajímavé sledovat souboj českých jezdců na produkčních vozech proti plejádě pilotů na vozech kategorie Super 2000. V roli předjezdce se představí Jan Kopecký, když v barvách Škoda Motorsport předvede divákům poprvé v akci vůz Škoda Fabia S2000!


Ve Zlíně 12. srpna 2008

Statistika dle seznamu přihlášených posádek
Celkem přihlášeno: 125 posádek

Priorita FIA B: 11
Nicolas Vouilloz – F, Roman Kresta, Václav Pech jr. - CZ, Giandomenico Basso, Renato Travaglia, Luca Betti, Giovanni Manfrinato – I, Freddy Loix – B, Krum Dončev – BG, Volkan Isik – TR, Jozef Béreš jr. - SK

Priorita ASN: 34
Luca Rossetti, Alessandro Perico, Alessandro Bettega, Marco Cavigioli – I, Enrique Garcia Ojeda – E, Bryan Bouffier, Brice Tirabassi, Cedric Robert, Cyril Vosáhlo – F, Anton Alén – FIN, Pavel Valoušek, Josef Peták, Roman Odložilík, Jaromír Tarabus, Jaroslav Orsák, Václav Arazim, Jan Jelínek, Antonín Tlusťák, Lubomír Minařík, Jan Votava, Jiří Volf, Daniel Běhálek, Vladimír Barvík, Jan Štěpánek, Milan Liška, Karel Trněný, Marcel Tuček – CZ, Grzegorz Grzyb – PL, János Toth, Róbert Bútor – H, Bernd Casier – B, Michal Solowow – PL, Franz Wittmann – A, Peter Gavlák – SK

Počet států: 12
Česká republika – 81, Itálie – 9, Slovensko – 8, Francie – 7, Maďarsko – 7, Polsko – 4, Rakousko – 3, Belgie – 2, Bulharsko - 1, Turecko - 1, Španělsko - 1, Finsko - 1

Rozdělení podle skupin:
Produkční vozy (skupina N): 86 (z toho Super 2000 – 22)
Cestovní vozy (skupina A): 39

Rozdělení podle jednotlivých tříd:
N1: do 1400 ccm: 3
N2: 1401 – 1600 ccm: 11
N3: 1601 – 2000 ccm: 9
N4: nad 2000 ccm: 63

A5: do 1400 ccm: 6
A6: 1401 – 1600 ccm: 19
A7: 1601 – 2000 ccm: 14

Počet značek: 14
Mitsubishi - 33, Peugeot – 18, Škoda – 14, Honda – 12, Citroën – 9, Fiat – 9, Renault – 8, Subaru – 8, Suzuki – 5, Volkswagen – 3, Ford – 2, Seat – 2, Alfa Romeo – 1, Nissan – 1.

Smíšené posádky: 12
Josef Peták – Alena Benešová, Vladimír Barvík – Petra Mynářová, Josef Sedláček – Zdenka Maroušková, Milan Chvojka – Zuzana Chvojková, Laurent Viana – Isabelle Galmiche, Jiří Trojan – Eva Trojanová, Pierluigi Bergometti – Laura Sangalli, Ivan Kapušanský – Gabriela Szenderáková, Pavel Krbec – Michaela Urbášková, Johann Drapela – Corina Konrad-Lustig, Kurt Adam – Hanide Adam, Pavol Nagy – Klaudia Proschingerová.


Ve Zlíně 12. srpna 2008

Světová premiéra prototypu Škoda Fabia S2000 na Barum rally Zlín!Více než rok pracuje tým Škoda Motorsport na nástupkyni soutěžácké zbraně, která by navázala na úspěchy mladoboleslavského týmu v nedávné minulosti. Při Rally Bohemia byla Škoda Fabia Super 2000 vystavena v prostorách startu a cíle, na zlínské Barum rally se objeví v roli předjezdce, když za volant usedne Jan Kopecký. Informaci oficiálně potvrdil na úterní tiskové konferenci v Praze Jaroslav Černý, tiskový mluvčí Škoda Auto, a.s. Někdo z fanoušků může smutnit, že neuvidí Jana Kopeckého v duelu s elitou seriálu IRC, na druhou stranu to signalizuje, že předpoklad homologace nového speciálu k 1. lednu 2009 je reálný.

Celý projekt Fabie Super 2000 odstartovalo vystavení studie na ženevském autosalónu 2007. Následně byl zahájen vývoj konceptu a jednotlivých komponentů. Ten byl ukončen na přelomu roku, což odstartovalo montáž prototypu a od února i první testovací zkoušky.
„Škoda Motorsport při vývoji úzce spolupracuje s oddělením technického vývoje Škoda Auto. V oblasti technických konzultací je významným partnerem italská firma Sportech. Svůj díl práce na voze odvedla i zlínská firma AV Engineering. Motor vyvíjíme společně s francouzskou firmou Oreca. Dodavatelem elektroniky je firma Magneti Marelli. Převodovka a celý systém transmisí pochází od firmy X-Trac. Pokračujeme také ve spolupráci s výrobcem tlumičů značky Reiger. Dalšími partnery jsou ještě firmy Heggemann, Pankl či Brembo,“ uvedl vedoucí oddělení Škoda Motorsport Michal Hrabánek.
Do současnosti je vyrobena trojice prototypů vozu Škoda Fabia Super 2000. Za volantem asfaltové specifikace strávil většinu „ostrých“ kilometrů především Jan Kopecký, jehož doplňoval Raimund Baumschlager. „V podvozku není zásadní rozdíl proti technice WRC, ale motor má pouze třetinový krouťák, což je znát. Je potřeba neustále držet otáčky na použitelnou mez, jinak budete hodně ztrácet. Naopak do brzd lze díky menší hmotnosti dvoutisícovky jít dokonce o něco později,“ říká špičkový český pilot.
Naopak na šotolině „učil“ vůz jezdit zkušený finský multišampion Sebastian Lindholm. Kokpit a kvality mladoboleslavského speciálu však v květnu na rakouských silnicích poznával i dvojnásobný světový šampión Španěl Carlos Sainz.
V současné době podstupuje Škoda Fabia Super 2000 plejádu testů zaměřených na zdokonalení a ověření spolehlivosti mechanicky namáhaných dílů jako jsou motor, převodovka, transmise či závěsy kol. Poté se rozběhne jejich výroba pro potřeby homologace vozu, která začne již v průběhu listopadu.


Technická data vozu Škoda Fabia Super 2000

Motor a převodové ústrojí
zážehový atmosférický čtyřválec uložený vpředu napříč (jako základ pro vývoj byl použit motor 2,0 FSI 110 kW montovaný do vozu Škoda Octavia), zdvihový objem 1998 ccm, 4 ventily na válec, hliníkový blok a hlava válců, výkon a točivý moment výrobce neuvádí, spojka AP Racing – 184 milimetrů, pohon všech kol, šestistupňová sekvenční převodovka X-Trac, tři pasivní diferenciály

Tlumiče
Reiger Racing Suspension System

Brzdy
Brembo, kotouče o průměru 355 mm vpředu a 300 mm vzadu (asfalt), 300 mm vpředu i vzadu (šotolina)

Kola
disky OZ osazené pneumatikami BF Goodrich o rozměrech 18´´ (asfalt) a 15´´ (šotolina)

Rozměry a hmotnosti
délka 3992 mm, šířka 1798 mm, rozvor 2486 mm, hmotnost 1150 kg (asfalt), 1200 kg (šotolina)Ve Zlíně 13. srpna 2008

Oficiální program Barum rally Zlín přichází do prodeje!Od úterý 12. srpna 2008 je k dostání na vybraných místech a čerpacích stanicích ve Zlínském kraji oficiální program Barum rally Zlín. Svým rozsahem a obsahem se jedná o ojedinělou publikaci čítající celkem 160 stran! Zájemci v něm naleznou česky i anglicky psané informace o letošním ročníku, který je opětovně zařazen do prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) pod mediálními křídly satelitní stanice Eurosport.

Přečíst si v něm mohou například profily předních jezdců jako jsou Luca Rossetti, Roman Kresta nebo Enrique Garcia Ojeda. Loňský vítěz Nicolas Vouilloz z Francie v rozhovoru prozradí, jak se mu líbí barumka. Tento mnohonásobný šampion ve sjezdu na horských kolech prozradí, co ho vedlo k přechodu do automobilových soutěží. Pozornosti čtenářů by určitě neměla ujít ani důkladná analýza letošního ročníku seriálu mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC), dále článek věnující se Intercontinental Rally Challenge (IRC), detailní představení vozů kategorie Super 2000 a Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR). Prostor v programu je věnován rovněž světové premiéře prototypu Škoda Fabia Super 2000, jehož ostrý debut proběhne v roli předjezdce právě na barumce. Nechybí ani článek s Antonínem Tlusťákem, pravidelným účastníkem evropského šampionátu a vzpomínka na tragicky zesnulého Luďka Kocmana. Nechybí ani ohlédnutí za loňským ročníkem Barum rally Zlín nebo informace o Star rally, hvězdné exhibiční rally historiků či Zlínské Classic tour, v nichž se představí rovněž historické vozy. V obsáhlém  materiálu je čtenářům představena sedmatřicetiletá historie zlínské rally. V dosavadní historii pouze čtyři jezdci vyhráli ve Zlíně třikrát, a to Vladimír Hubáček, John Hauglang z Norska, Enrico Bertone z Itálie a Roman Kresta.

Důležitou součástí programu jsou informace pro fanoušky. Týkají se především bezpečnostních zón pro diváky a pravidel bezpečnosti při sledování rally. Uvnitř programu mohou čtenáři nalézt kompletní mapy tratě Barum rally Zlín, mapy jednotlivých rychlostních zkoušek s podrobným popisem a s upozorněním na atraktivní divácká místa včetně snímků všech diváckých míst. Samozřejmě nechybí ani podrobný časový harmonogram rally.Obsah programu Barum rally Zlín zpestří zajímavé snímky závodníků v netradičním prostředí. Například otrokovický jezdec Pavel Valoušek se představí z volantem vozu z vrakoviště, přední čeští jezdci zapózovali jako hudební kapela. Podívat se můžete i na Romana Krestu nebo Španěla Dani Solu v hokejové výstroji na ledové ploše zlínského zimního stadionu. Fanoušci motoristického sportu se mohou těšit i na velké množství kvalitních snímků včetně vyhodnocení loňské fotosoutěže. Nechybí ani portréty téměř padesáti jezdců, které mohou příznivci soutěžního sportu využít při autogramiádě. Stejně jako v minulosti, i nyní proběhne během Barum rally Zlín tradiční divácká fotosoutěž.

Oficiální program Barum rally Zlín vydává společnost Rallye Zlín s.r.o. ve spolupráci s Agenturou ZLIN PRESS production, prodejní cena je stanovena na 70 Kč. Přesný seznam prodejních míst programu naleznete na internetové stránce www.barum.rally.cz. Součástí programu je i seznam přihlášených posádek, kde figuruje celkem 125 jezdců z 12 evropských států! Do České republiky se sjede nejkvalitnější startovní pole v historii v čele 22 vozů kategorie Super 2000!


Ve Zlíně 13. srpna 2008
Roman Ordelt
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.336228 vteřiny k natažení.