Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Posláno Pondělí, 11 Srpen 2008 @ 10:47:18  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Pozorovatel FIA a hlavní sportovní komisař přiletí ze Španělska!


Pořadatelé Barum rally Zlín znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA, na jejichž hodnocení bude záležet další osud zlínské rally. V roli pozorovatele FIA přijede na osmatřicátý ročník populární barumky poprvé do Zlína pan Jordi Parro Vidal ze Španělska. „Jedná se o jednoho ze čtyř pozorovatelů nominovaných na soutěže mistrovství Evropy. Před nedávnem byl v pozorovatelské funkci na Bohemia rally. Pochází ze slunné Girony na severu Katalánska do Zlína se velmi těší,“ uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum rally Zlín. Pan Vidal má motoristické kořeny v rodině, neboť jeho otec pořádal závody automobilů do vrchu a v současné době pracuje jako pozorovatel pro závody na okruzích.

Ve funkci hlavního sportovního komisaře přiletí do České republiky pan Xavier Conesa. Podobně jako pan Parro Vidal pochází ze Španělska. „Jedná se o velmi fundovaného činovníka, neboť pravidelně jezdí po soutěžích celého světa. Má mnoho zkušeností a barumku zatím poznal pouze z vyprávění. Loni projevil přání vidět na vlastní oči zlínskou rally, o které slyšel jen slova chvály,“ řekla Regnerová. Dalšími sportovními komisaři jsou Bo Swaner ze Švédska a Tomáš Kunc z České republiky, známý z předchozích ročníků coby činovník péče o jezdce. Letos bude vykonávat poprvé funkci sportovního komisaře. V historii barumky již posedmé zavítá do Zlína technický delegát FIA, jenž bude mít dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci vykoná pan Nassos Papakostas z Řecka. „Hodlá blíže poznat Českou republiku a plánuje i návštěvu hlavního města Prahy,“ uvedla Regnerová.

Bezpečnostním delegátem ASN je Ing. Vladimír Ondroušek, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Vlastimil Lobiš. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Josef Vrátil z České republiky. Podobně jako v minulých letech budou hlavní činovníci ubytováni v příjemném prostředí zlínské koliby U černého medvěda nedaleko zimního stadionu.

DELEGOVANÍ ČINOVNÍCI/OFFICIALS
Pozorovatel FIA/ FIA Observer: Jordi PARRO VIDAL (E)
Sportovní komisaři/ Stewards of the Meeting: Xavier CONESA – President (FIA)
Bo SWANER (FIA)
Mgr. Tomáš KUNC (ASN)
Technický delegát FIA/ FIA Technical Delegate: Nassos PAPAKOSTAS (FIA)
Bezpečnostní delegát ASN( ASN Safety Delegate: Ing. Vladimír ONDROUŠEK (CZ)
Hlavní technický komisař/ Chief Scrutineer: Stanislav MRKVAN (CZ)
Hlavní časoměřič/ Chief Timekeeper: Vlastimil LOBIŠ (CZ)

Činovníci pro styk se soutěžícími/ Competitors´ Relations Officers: Wolfgang GASTORFER (D), Josef VRÁTIL (CZ)


Ve Zlíně 8. srpna 2008

Vyhlášena opět populární fotosoutěžAuto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vyhlašují při příležitosti letošního ročníku populární zlínské automobilové rally opět oblíbenou fotosoutěž.

PODMÍNKY SOUTĚŽE: Fotosoutěž je vypsána ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry. Každý z autorů se může soutěže zúčastnit ve všech třech vypsaných kategoriích – barevná fotografie, černobílá fotografie a digitální fotografie. Přijímány budou jen snímky ve formátu 13 x 18 cm (menší nebo větší formát nebude do soutěže přijat), každý autor může zaslat maximálně pět fotografií v každé kategorii.

PRAVIDLA PRO KATEGORII – DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE: Každý autor může poslat pouze 5 digitálních fotografií, maximalní rozlišení jedné fotografie: 1600 * 1200, maximalní velikost jedné fotografie: 500 kB, povolený formát digitální fotografie: JPEG. Přesné instrukce (+ formulář na přihlášení do soutěže a odeslání fotek) najdete na internetové adrese www.barum.rally.cz/fotosoutez

CENY: V každé samostatně hodnocené kategorii budou uděleny tři ceny v podobě finanční hotovosti (500 – 300 – 200 Kč), dále věcné a propagační ceny s motoristickou tematikou. Podle úrovně soutěžních příspěvků mohou být uděleny dvě stejné ceny, případně některá cena nemusí být udělena.
Uzávěrka soutěže: 30. září 2008

Soutěžní práce zasílejte do uvedeného data na adresu: Agentura ZLIN PRESS production, Šrámkova 349, 763 02 Zlín 4 a na obálku uveďte heslo „Fotosoutěž Barum rally Zlín.“ Příspěvky zaslané do soutěže budou hodnoceny odbornou porotou. Výsledky soutěže a oceněné práce budou zveřejněny v oficiálním programu 39. ročníku Barum rally Zlín 2009 a na internetových serverech. Zaslané fotografie se stávají majetkem vyhlašovatele soutěže, který si vyhrazuje právo je volně použít v rámci vyhodnocení Barum rally Zlín 2008 a při přípravě příštího ročníku.

Ve Zlíně 8. srpna 2008

Vyhodnocení loňské fotosoutěže, hlavní cena putuje do RakouskaPři příležitosti konání loňského 37. ročníku Barum rally Zlín 2007 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž. Ceny do fotosoutěže věnovala prodejna BABYLAND ZLÍN – svět modelů a hraček, ráj pro děti a dospělé (více na www.babyland.cz), JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet, firma ALITRON CZ, s.r.o. věnovala pro výherce finančních cen ve všech kategoriích celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY, RALLY MODELS – Antonín Babík a UNICARS CZ – Váš prodejce vozů Mitsubishi a Citroën ve Zlíně.


Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou Zlin Press production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry a fotoamatéry – digitální fotografie, barevná fotografie a černobílá fotografie. Odborná mezinárodní porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum rally Zlín), Roman Ordelt (Zlin Press production), Ing. Jan Regner (tajemník Barum rally Zlín) se rozhodla udělit vedle tří finančních cen v digitální kategorii pět dalších ocenění. „Není jednoduché vybrat nejlepší soutěžní práce. Každoročně se nám schází velké množství velmi zdařilých snímků v digitální kategorii. Byli jsme potěšeni opět velkým zájmem o tuto kategorii. Fotosoutěže se zúčastnila řada fotografů z okolních zemí, a tak můžeme hovořit o regulérní mezinárodní soutěži. Rovněž zájem profesionálních fotografů je značný. Je zřejmé, že automobilový sport zajímá stále více fotografů. Černobílá a rovněž i barevná fotografie se dostává do ústraní, o čemž svědčí malý počet zúčastněných autorů,“ řekl Miloslav Regner, předseda poroty a ředitel Barum rally Zlín. V porotě dále usedli Ing. Petr Linhart, Viktor Hausknotz, Jakub Hofbauer, Stefano Zini (Itálie), Walter Broekmans (Belgie) a Nikolaj Kitanov (Bulharsko).

Je potěšitelné, že fotosoutěž má mezi příznivci motoristického sportu velmi kladnou odezvu a úroveň zaslaných fotografií se neustále zlepšuje. V digitální fotografii přišlo od 112 autorů celkem 478 soutěžních snímků! Vedle tří hlavních cen porota udělila ještě pět ocenění. Porota se rozhodla v barevné kategorii neudělit hlavní cenu, nicméně vedle dvou medailových cen vyhodnotila ještě tři autory věcným oceněním. V černobílé fotografii byla udělena pouze třetí cena. V barevné kategorii se zúčastnilo celkem 15 autorů, kteří zaslali celkem 45 fotografií, v černobílé kategorii zaslali 3 autoři 11 snímků.


DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1. cena Daniel Fessl, Rakousko
Schamstein – 500 Kč
2. cena Ivo Novák
Kroměříž – 300 Kč
3. cena Michal Krch
Praha – 200 Kč

Autoři oceněných fotografií v digitální fotografii:
Jiří Zapletal, Vidče
Filip Červenka, Otrokovice
Roman Kašpárek, Spytihněv
Petr Sagner, Zlín
Pavel Kacerovský, Český Krumlov


barevná kategorie:
1. cena neudělena

2. cena Michal Beneš
Tišnov – 300 Kč
3. cena Jan Spurný
Brno – 200 Kč

Autoři oceněných fotografií v barevné kategorii:
Ing. Jiří Sunek, Zlín
Rafal Roguski, Polsko – Gliwice
Petr Rybenský, Otrokovice

černobílá kategorie:
1. a 2. cena neudělena

3. cena Jan Spurný
Brno – 200 Kč


Všem oceněným autorům srdečně blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 38. ročníku Barum rally Zlín 2008!


Ve Zlíně 8. srpna 2008

Omezení železniční dopravy během divácké Super rychlostní zkoušky


V pátek 22. srpna 2008 dojde ve Zlíně k částečnému omezení dopravy z důvodu konání divácké Super rychlostní zkoušky v rámci letošního ročníku Barum rally Zlín. Touto diváckou rychlostní zkouškou bude omezena i železniční doprava v krajském městě Zlíně.
K omezení dojde v následujících lokalitách:
- bude omezen přístup k nádraží Zlín střed (přístupová cesta přes areál Svitu od budovy krajského úřadu za budovami 22, 23, 24, 25 a 16/3, cesta bude označena pořadatelem Barum rally Zlín). Cestujícím je doporučeno využívat raději zastávku Zlín – Prštné.
- osobní vlaky od 19.00 do 23.30 budou nahrazeny autobusy:
směr Vizovice - Otrokovice: cestující jedoucí přes stanici Zlín střed budou přepraveni až do zastávky Zlín - Prštné, kde přesednou na vlak, cestující do stanice Zlín střed vystoupí na náhradní zastávce na náměstí Práce.
směr Otrokovice - Vizovice: cestující jedoucí přes stanici Zlín střed budou přepraveni náhradní autobusovou dopravou již ze zastávky Zlín – Prštné, cestující do stanice Zlín střed mohou do této stanice pokračovat vlakem, cestující ze stanice Zlín střed směr Vizovice budou přepraveni vlakem do zastávky Zlín Prštné, kde přesednou na náhradní autobusovou dopravu.
- expres 521 z Prahy zastaví mimořádně pro výstup cestujících na zastávce Zlín - Prštné (POZOR! nedoporučuje se vystoupit v cílové stanici Zlín-střed, neboť v těsné blízkosti bude právě probíhat Super rychlostní zkouška).
Diváci Super rychlostní zkoušky mohou při odjezdu ze Zlína využít služeb Českých drah.
České dráhy, a. s., zajistily ve spolupráci s pořadatelem Barum rally Zlín rozvoz návštěvníků ze Zlína do Vizovic mimořádným vlakem. Ten bude vypraven ze stanice Zlín -střed ve 23.35 hodin a zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Cestující ve směru do Otrokovic mohou použít pravidelného osobního vlaku 14252, který odjede ze stanice Zlín- střed mimořádně ve 23.45 hodin.


Ve Zlíně 8. srpna 2008
Roman ORDELT

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.088389 vteřiny k natažení.