Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k Barum rally
Posláno Pondělí, 21 Červenec 2008 @ 12:05:39  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


ZLÍNSKÁ CLASSIC TOUR se uskuteční v rámci barumky již pošesté


V rámci letošního osmatřicátého ročníku Barum rally Zlín se uskuteční již VI. ročník ZLÍNSKÁ CLASSIC TOUR. Soutěž jízdy pravidelnosti se uskuteční v sobotu 23. srpna ve Zlíně a okolí. Zlínský veterán car club při Rally Auto Klubu v AČR připravil soutěž pro automobily vyrobené v letech 1946 – 1970 a pro pozvané mladší ročníky (mimo vozidla závodní) s dvoučlennou posádkou.

„Trasa jízdy pravidelnosti povede po uzavřené rychlostní zkoušce a pojede se hned za startovním polem rally, čímž docílíme jedinečného zážitku a atmosféry. Ostatní trasa soutěže povede po silnicích II. a III. třídy okolím Zlína a celková délka tratě nepřesáhne sto kilometrů,“ objasnil Antonín Smažinka, hlavní organizátor. Pořadatel má právo výběru vozidel. Účastník – řidič musí při přejímce předložit řidičský průkaz pro danou skupinu motorových vozidel a platné doklady od vozidla, tzn. osvědčení o registraci vozidla nebo průkaz HV, doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla pro rok 2008. „Soutěž bude probíhat podle itineráře za běžného silničního provozu, soutěžící pojedou na vlastní nebezpečí a během celé soutěže se musí řídit pokyny pořadatelů a podmínkami soutěže. Při jízdě musí dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikací, a to na uzavřených i neuzavřených komunikacích. V případě porušení pokynů, podmínek nebo pravidel silničního provozu, bude soutěžící vyloučen,“ řekl Smažinka.
Podmínky pro hodnocení jsou dodržení trasy soutěže (průjezdní kontroly potvrzené v jízdním výkazu), dosažený časový rozdíl jízdy pravidelnosti a orientační jízda. Startovné za vozidlo činí 500 Kč a maximální počet vozidel na startu je stanoven na 30. Zvláštní ustanovení a přihlášku najdete na internetové adrese www.barum.rally.cz. Vyplněné přihlášky zasílejte nejpozději do středy 30. července, případně další informace získáte na e-mailové adrese autoskola@rallyzlin.cz. ZLÍNSKÁ CLASSIC TOUR – jízda pravidelnosti nemá žádnou souvislost se STAR RALLY, která se ve Zlíně uskuteční letos premiérově a diváci na rychlostních zkouškách uvidí historická soutěžní vozidla bez měření časů průjezdů.

Předběžný časový harmonogram VI. ZLÍNSKÁ CLASSIC TOUR - sobota 23. srpna 2008:
09:00 – 10:00 hodin: prezentace a technická přejímka – 21. budova
10:00 – 10:30 hodin: rozprava
12:45 hodin: odjezd od 21. budovy
13:00 hodin: start soutěže pod Velkým kinem
14:05 hodin: vložená jízda pravidelnosti 1. kolo
14:35 hodin: vložená jízda pravidelnosti 2. kolo
16:00 – 17:00 hodin: výstava vozidel - náměstí Práce, Zlín
17:00 hodin: vyhlášení výsledků soutěže a předání cen

Ve Zlíně 11. července 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí Barum rally Zlín

Při barumce proběhne hvězdná rally historiků (Star rally)


Star rally - pod tímto oficiálním názvem se uskuteční v průběhu mezinárodní automobilové soutěže Barum rally Zlín volná mezinárodní historická rally. Soutěž proběhne ve dnech 22. - 23. srpna 2008 a pojede se po rychlostních zkouškách letošního ročníku zlínské rally.

Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR připravili volnou mezinárodní historickou rally, jejímž účelem je demonstrační jízda historických soutěžních vozidel po trati rychlostních zkoušek bez měření časů průjezdu. „Akce se mohou zúčastnit historické soutěžní vozy nebo jejich repliky. Vozidlo musí odpovídat svým vzhledem dobové předloze a reprezentovat historii soutěžního sportu. Vozidla vyrobená po roce 1986 musí být pouze originální soutěžní vozidla,“ uvedl Antonín Smažinka, ředitel Star rally. Nejedná se o tradiční soutěž s názvem ZLÍNSKÁ CLASSIC TOUR – jízda pravidelnosti, která se pojede i letos, nicméně jako samostatná akce. Příznivci barumky mohou vozy Star rally poprvé spatřit při technické přejímce, která proběhne ve čtvrtek 21. srpna od 17 do 18 hodin na zlínském náměstí Míru před radnicí. Účastníky hvězdné rally show čeká v pátek 22. srpna v 19 hodin slavnostní start z rampy umístěné pod zlínským Velkým kinem a hned ve 20 hodin se objeví první vůz na divácké Super rychlostní zkoušce v ulicích Baťova areálu ve Zlíně. Historické vozy obstarají atraktivní a vzrušující předehru před startovním polem soudobých vozů, které budou bojovat o body do prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge a Mistrovství Evropy v rally jezdců. V sobotu 23. srpna je start do 2. sekce plánován krátce před polednem (respektive v 11:55 hodin) opět ze startovního můstku pod Velkým kinem a na historické vozy čeká dvojnásobný průjezd rychlostními zkouškami Pindula, Zádveřice, Semetín a Troják. Star rally projede sobotní rychlostní zkoušky vždy po průjezdu startovního pole soudobých vozů. V cíli se první vůz objeví krátce o půl deváté večer. Na cílové rampě se uskuteční rozdílení cen a vyhlášení výsledků. Celkem zlínská Star rally měří 273 km a obsahuje 9 rychlostních zkoušek v celkové délce 153 km. Fanoušci rallyového sportu si mohou historické vozy prohlédnout a připomenout si historii soutěžního automobilového sportu v servisním parkovišti, které bude umístěno na parkovišti u univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vedle hotelu Moskva.

„Výsledky budou sestaveny na základě SMS hlasování diváků v průběhu rally. Hlasování proběhne ve spolupráci s mediálním partnerem zlínské rally Radiem Zlín. Odměněno bude šest posádek dle hlasování diváků SMS zprávami. Navíc všichni jezdci obdrží upomínkové předměty,“ vysvětlil Smažinka. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 30. červenec a zlínští pořadatelé očekávají na hvězdné historické rally řadu zahraničních posádek na legendárních vozech. Maximální počet přijatých přihlášek je 50. Zvláštní ustanovení, přihlášku a časový harmonogram Star rally najdete na oficiální internetové adrese www.barum.rally.cz/starrally

Ve Zlíně 8. července 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí Barum rally Zlín

Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE 1


Organizátoři Barum rally Zlín z Auto klubu Barum Zlín v AČR vydali v prvních červencových dnech k letošnímu osmatřicátému ročníku RALLY GUIDE 1. Na téměř čtyřiceti stranách naleznou soutěžící, posádky, diváci a novináři podrobnější informace k letošnímu ročníku, který se pojede na Zlínsku v termínu 22. - 24. srpna jako součást Mistrovství Evropy v rally jezdců (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) a Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally 2008 (MMCR)

Vedle úvodního proslovu ředitele rally Miloslava Regnera zde najdete historii zlínské soutěže, přehled vítězů dosavadních sedmatřiceti odjetých ročníků a kalendář soutěží mistrovství Evropy v rally a prestižního seriálu IRC. Nechybí ani kontakty na ředitelství rally, klíčové činovníky a národní autority. Vedle základního sportovního programu soutěže zde najdou soutěžní posádky podmínky přihlášení do rally, informace k tratě, servisní zóny v Otrokovicích a seznamovacích jízd. Novinkou v letošním roce je umístění testovací rychlostní zkoušky do Hvozdné, když servisní zóna bude umístěna ve Slušovicích. Shakedown se pojede v pátek 22. srpna v dopoledních hodinách a měří celkem 2,90 km. Pořadatelé uvolnili v těchto dnech rovněž mapu testovacího úseku shakedownu. Novináři naleznou v úvodním Rally průvodci pravidla a podmínky akreditace, akreditační formulář a publicitu v médiích. Diváky zaujmou informace věnované regulaci diváků na rychlostních zkouškách a výběru vstupného. Visačka s označením volný vstup, která opravňuje pro vstup do diváckých prostorů na rychlostních zkouškách, shakedownu, dále servisní zóny v Otrokovicích a na technickou přejímku do zlínské sportovní haly, si fandové rallysportu pořídí za 170 Kč. Jednorázové vstupenky budou k mání za 50 Kč. V závěru se seznámíte se všeobecnými informacemi, jako jsou základní fakta o České republice, řízení vozidla v České republice, všeobecné služby motorismům a bezpečnost při sledovábní rally. V samotném závěru nechybí ani slovník užitečných slov a frází s tématikou motoristického sportu. RALLY GUIDE 1 naleznete v českém a anglickém provedení a stáhnout si ho můžete na oficiální internetové adrese www.barum.rally.cz v sekci soutěžící.

Dva týdny před startem rally bude vydán RALLY GUIDE 2 s rozšiřujícími a podrobnějšími informacemi. Jeho podobu si budete moci od 10. srpna stáhnout na oficiální internetové stránce Barum rally Zlín.


Ve Zlíně 7. července 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí Barum rally Zlín

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k Barum rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.419226 vteřiny k natažení.