Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 12 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam
Posláno Pátek, 11 Červenec 2008 @ 09:20:06  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Bodové konto posádek Seznam.cz Rally Teamu se po Rally Bohemia zvyšuje o dva body. Sláva Ducháček laboroval s pneumatikami, Karla Trněného trápila nejdříve závada turba a později defekt, kvůli kterému nemohl soutěž dokončit..

Jeden z vrcholů sezony na rychlostních zkouškách Rally Bohemia přinesl několik slušných časů v podání posádek Seznam.cz Rally Teamu, startujících i s podporou partnerů APM Automotive a Enterprise Media. Do týmových vozů Mitsubishi Lancer EVO IX usedli opět Sláva Ducháček s Petrem Dufkem a Karel Trněný s Václavem Pritzlem. Prakticky po celou soutěž se obě posádky pohybovaly na hranici bodovaných míst a vedle toho spolu vzájemně soupeřily o každou vteřinku.


Kolize s listonoškou a opilý pořadatel na trati

Sláva Ducháček nastupoval na start Bohemie povzbuzený nejen slibným časem z úvodu Horácké rallye, ale i spokojený s vylepšenými tlumiči svého vozu.

„Po Třebíči jsme stihli auto připravit i vylepšit o novou verzi tlumičů. Při tréninku jsme ocenili monitoring pomocí GPS, protože pod mostem v Hodkovicích jsme se potkali s autem místní listonošky. Jela si po půlce silnice a přestože jsem svými koly dřel obrubník, střetli jsme se zrcátky. Přivolaným policistům paní tvrdila, že jsme jeli moc rychle. Požádali jsme proto vedení soutěže o informaci z GPS a ti potvrdili, že v okamžiku střetu jsme jeli 41 km/h. Výsledkem byla pokuta pro pošťačku a naše ztráta dvou hodin při řešení nehody.“

Všechny plánované úseky však posádka stihla napsat i zkontrolovat. Při soutěži se v pátek i v sobotu potýkala s nedotáčivostí Lanceru. Ani jízda v noci nevyšla podle představ, teprve po změně směsi pneumatik se auto chovalo jako vyměněné. Na druhém Sychrově však Sláva nestihl dobrzdit a vůz šel na více než tři minuty mimo trať. Závěrečný Navarov ale vyšel perfektně, osmý čas je příslibem před dalším startem a je jen škoda, že se potíže s pneumatikami nepodařilo vyřešit dříve.

Slávu Ducháčka však později šokovala jiná událost. Po příjezdu domů si na internetu přehrál video s podnapilým pořadatelem na Navarově, který opustil vozovku jen o chviličku dříve, než kolem Sláva projel.

„Během celé Bohemky jsem se nepotkal s jediným pořadatelským zádrhelem. Vložky byly krásné a obrovsky náročné. Diváci stáli vždy na bezpečných místech. O problému s opilým pořadatelem jsem se dozvěděl až doma, když jsem s překvapením na videu viděl, jak mu za zády projíždí naše auto. Během jízdy jsem si ale ničeho nevšiml. Krátce nato mi volali z ředitelství soutěže s tím, že je celá věc obrovsky mrzí a omlouvají se nám. Slíbili, že udělají vše pro to, aby se to nikdy již neopakovalo. Mohlo to dopadnout moc špatně pro něj i pro nás.“Konec těsně před cílem
Z dvojice Seznam.cz Rally Teamu startoval Rally Bohemia lépe Karel Trněný, ale pak začal ve výsledcích klesat.
„Měli jsme asi podobný problém, s jakým se před časem potýkal i Karel Trojan. Turbo dávalo správný tlak, ale jeho náběh byl hodně pomalý. Nejlépe to bylo vidět v Sosnové, kde jsme od prvního dostali deset vteřin a to je obrovská ztráta na okruhu, který velice dobře znám. Na Sychrově zase vše skvěle fungovalo až do chvíle, kdy jsme dostali defekt. Hodně času jsme ztratili dolováním zbytku pneumatiky, která se v podběhu vzpříčila. Pneu byla i příčinou našeho odstoupení, protože zřejmě i poškodila něco na autě a my museli skončit jednu rychlostní zkoušku před cílem. Jsem dost zklamaný…“ svěřil se po svém odstoupení Karel Trněný.

Obě posádky ještě stihly poděkovat svým mechanikům za práci při přípravě před i během jedné z nejnáročnějších a nejtěžších soutěží u nás, nezapomněly ani na partnery týmu a již se vrhly na přípravu před dalšími starty.
Slávu Ducháčka a Petra Dufka uvidíme na sprintu Kopná. Při startu na kultovní soutěži je doplní i týmový šéf Radek Majer s Michalem Pohořelým. Karel Trněný má v plánu až start na evropské Barum rallye v srpnu.

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Sláva Ducháček - synonymum spolehlivosti
Seznam.cz Rally Team obětí infekce převodovek
Spolehlivý Sláva Ducháček znovu v první desítce na Rally Agropa Pačejov
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Seznam.cz Rally Team: Ducháček mezi pěti nejrychlejšími
Úspěch Seznamu v Pelhřimově - městě rekordů
Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam


Související odkazy:
Bohemia 2008 – video Zdeňka Vladyky
Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Sparrow Racing Team dál kraluje v MMČR
Danova jedenáctka po životním úspěchu na Bohemce
Životní výsledek T&T – poprvé na stupních vítězů v absolutním pořadí!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.191891 vteřiny k natažení.