Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Posláno Pátek, 11 Červenec 2008 @ 09:19:15  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


OTROKOVICE – Po delší době se posádka Pavel Valoušek – Zdeněk Hrůza vrátila do kokpitu černo-bílo-zeleného speciálu Mitsubishi Lancer Evo IX, aby se na Rally Bohemia pokusila udržet průběžnou bronzovou příčku v rámci hodnocení mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Na předchozí soutěži v Třebíči bohužel sympatická moravská posádka absentovala, protože se díky omezeným finančním prostředkem nepodařilo připravit auto do stoprocentního stavu po technických problémech při Rally Hustopeče. „Dlouhou dobu jsme neseděli v závodním autě a v úvodu soutěže to určitě bude znát,“ nechal se slyšet před startem soutěže Pavel Valoušek.

Na jeho slova došlo hned od prvních kilometrů, které se odehrávaly v těsném sousedství od centra soutěže v Mladé Boleslavi. Po opatrném začátku se dvojice ve večerních zkouškách zrychlila, což stačilo na třetí místo po první etapě. „Začali jsme trochu opatrněji. Náš rozpočet není příliš velký, naším hlavním cílem pro Rally Bohemia bylo dojet až do cíle a tomu jsme všechno podřídili, i vůz byl nastaven spíše na výdrž. S třetím místem jsem spokojený, ale rozhodovat se bude zítra, kdy nás čekají velice náročné rychlostní zkoušky na Liberecku,“ zhodnotil vystoupení v první etapě Pavel Valoušek.

I přes drobné problémy s nefunkčním interkomem na úvodní sobotní zkoušce se Valouškovi s Hrůzou dařilo držet stříbrnou pozici. O tu však málem přišli na desáté rychlostní zkoušce, pověstném Návarově dlouhém více než 30 kilometrů. „V dlouhé pravé zatáčce jsme nezvolili ideální stopu a v polovině se auto přetočilo, pozadu prolétlo mezi dvěma stromy a zůstalo stát v protisměru RZ přibližně 2 metry pod úrovní silnice. Museli jsme startovat a couvat, protože půl metru před autem byl strom. Podařilo se nám dostat zpět na cestu, do cíle nás pak čekalo už jen „zbylých“ 29 km. V cíli jsme se shodli, že dlouhou dobu nemá vyznám sázet Sportku, protože štěstí jsme si vybrali tak na půl roku dopředu,“ popsal inkriminovaný okamžik Zdeněk Hrůza.

Tato nehoda stála Valouška třetí příčku, ale pouze na dvě zkoušky, kdy se na ní dokázal vrátit. V závěrečných dvou zkouškách se dokázal dokonce dostat až na stříbrnou pozici, k čemuž mu dopomohlo odstoupení Václava Pecha. „Jsem velice šťastný, že se nám podařilo dojet až do cíle. Tak, jak jsme měli smůlu na předchozích závodech my, tak se štěstěna tentokrát přiklonila k nám. Nejen, že jsme bez problémů přežili výlet do lesa, ale i v podobě odstoupení Václava Pecha. Ten jel s Romanem Krestou úplně jiný závod, nikdo z dalších na ně neměl. Za předvedený výkon by si zasloužil skončit nejhůře druhý, ale technické problémy k soutěžím patří,“ zhodnotil své vystoupení Valoušek.

Jak bude vypadat nejbližší program zatím není jisté. V Itálii se rýsoval start na Rally di San Martino, z něj ale sešlo. „Původně jsme se chtěli objevit i na domácím Rallysprintu Kopná, ale auto potřebuje projít důkladnou repasí a tak jsme se rozhodli tuto soutěž vynechat,“ prozradil Valoušek. Obdobně to vypadá i s domácí Barum Rally Zlín. „Přihlásili jsme se do projektu BF Goodrich, ale vůbec nevím, jaké v něm máme šance. Svézt se s vozem S2000 by bylo parádní. Pokud by nám to nevyšlo, asi budeme muset Barumku vynechat, protože náš letošní rozpočet je téměř vyčerpán a bez důkladné repase by naše auto nemělo šanci tak náročný závod vydržet,“ dodal závěrem Valoušek.


www.pavel-valousek.com

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valouškova úspěšná premiéra s novým vozem
Pavel Valoušek na Krumlově s devítkou
Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Valoušek na Jänneru s Lancerem
Pavel Valoušek pojede v Turecku


Související odkazy:
Bohemia 2008 – video Zdeňka Vladyky
Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Sparrow Racing Team dál kraluje v MMČR
Danova jedenáctka po životním úspěchu na Bohemce
Životní výsledek T&T – poprvé na stupních vítězů v absolutním pořadí!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Tnx.net