Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Valaška 2008 pohledem Zdeňka Vladyky + video
Posláno Pátek, 04 Duben 2008 @ 13:57:15  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Po už tradiční rakouské premiéře se letošní kolotoč Mezinárodního mistrovství v rally přesunul na Valašsko. Na téměř domácí soutěži nemohl samozřejmě chybět ani Zdeněk Vladyka, který soutěž okomentoval a připravil pro Vás krátké video.

Počasí
Dá se říci, že s příchodem Valašky přišlo i jaro. Teploty byly vesměs příjemné, kolem 10°C. V sobotu dopoledne však začalo docela intenzivně pršet, ale v poledne déšť postupně přestával a dojíždělo se na suchem povrchu, ovšem s vytahaným blátem.

Vítěz
Vyhrál Roman Kresta. Bývalý tovární jezdec Fordu a Škodovky. Trochu nás zarazilo s jakým přehledem deklasoval celý zbytek startovního pole. Po loňských závodech jsme čekali těsnější boj s Vaškem Pechem, ale ten byl po celou dobu až třetí vzadu.Překvapení
Mě na Valašce překvapili hned dva jezdci. Šlehofr ze Šumavy a Orsák z Vizovických vrchů. Prvně jmenovaný se velmi pěkně adaptoval z enkové hondy na silného hraboše Punto S1600. Na klouzavém povrchu dlouho držel v šachu i „evropského Tlusťáka“. Nakonec prohrál jen o 3 vteřinky. U druhého jmenovaného jsme moc rádi, že další moravský jezdec pronikl do užší české špičky. Budeme zvědaví, jak si povede mimo moravské tratě. Tam to rozhodně bude mít těžší a jeho soupeř z Valašky Karel Trojan, jim porážku bude chtít určitě vrátit.

Zklamání
Po Janneru jsme čekali Miru Tarabuse o nějaké čtyři až pět příček výše, ale jak je uvedeno na jiném místě, nakonec jsme rádi, že Mira soutěž dokončil bez újmy na autě a že posbíral cenné zkušenosti na asfaltu. Jinak se všichni snažili a v rámci svých možností předváděli pěknou jízdu.

Největší havárie
Velmi nepříjemnou havárií se na Valašské rally prezentoval severomoravský Lumír Firla. Svojí sedmičku nedokázal na vodě včas zastavit do odbočení v obci Lešná a vycestoval po tečně ven z tratě. Tam na něho čekala vrata jednoho ze stavení. Ty prorazil, otřel se o pilíř zdi a skončil na dvorku. Naštěstí se nikdo za vraty nenacházel.
Své rychlé tempo neudržel na silnici ani Pletka a krátce po startu RZ Lešná v pravé na vodě a blátě vyletěl ven mimo trať. Posádka naštěstí zůstala zdravotně v pořádku.Pořadatelé
Myslím si že pořadatelsky to bylo odvedené standardně, ale zrušený první průjezd RZ Trúba, podle pořadatele perla Valašky, byl vekou ostudu. Křižovatka, kde se potkávala auta jedoucí proti sobě byla hodně šílená. Pět balíků přes cestu oddělovalo dvě pravé zatáčky. Už jsem viděl hororový scénář, kdy na vodě auto z kopce nedobrzdí , prorazí balíky a vletí do protisměru, kde se střetne s nic netušící druhou posádkou, čelně! Uf – naštěstí se nic takového nestalo, ale třeba Mira Tarabus potkal při dobržďování auto, které mu jelo do protisměru. Oba dva pěkně odbočili do svých směru, ale bylo to hodně nepříjemné.

Naše posádky
Příluky reprezentoval pod hlavičkou nového brněnského týmu náš Mira Tarabus s Dankem Trunkátem a jeli poprvé s Fiatkem na suchém, mokrém asfaltu. Mira s Danem poslední dvě soutěže nedokončili kvůli haváriím, takže potřebovali nabrat potřebnou jistotu. Česká špička příchodem Valdy a Maliny a nové techniky (samé evo IX a Imprezy N12) velmi zkvalitněla, tím pádem se jede velmi rychle. Sám Mira byl svými časy zklamán, ale na druhou stranu auto je celé v cíli, potřebné kilometry jsou najety a zkušenosti nabrány. Je však škoda že kluci nepojedou Šumavu, tam jejich soupeři ujedou pěknou porci km a před Krumlovem budou mít náskok. Možná bych popřemýšlel o nějakém sprintu (Vyškov) protože jak všichni ví testováním rally nenahradíš. Ale samozřejmě je vše o financích.Rychlostní zkoušky
Nejhezčí zkouška, alespoň podle nás byla Bystřička, na druhém místě se umístila Trúba a pak Odry. Ostatní bych přiřadil k průměru, vložku Kelč k podprůměru. Ta je o velmi rychlých pasážích, které posádky dovedou do nespočtu odbočení – dá se říci že je to vložka o odbočkách.

Názor druhých (vox populi) k soutěži: Petr Sagner – rally fotograf. Jak se ti líbila letošní Valaška?
„Mě se líbí každé závody, proto na ně jezdím. Potkávám tam své známé a nasávám vždy krásnou, ale jinou atmosféru danou lokalitou závodu. Pořadatelé nám fanouškům háží leckdy klacky pod nohy. Třeba pro nás špatně udělaným harmonogramem, kdy se za den dají stihnout jen dva průjezdy RZ. Člověk jedoucí třeba i přes půl republiky pak nabude dojem – za hodně peněz málo muziky. No a když mu ještě RZ zruší, což byl právě případ první sobotní RZ Trúba, je velice zklamaný. Něco jiného je zrušení RZ kvůli havárii posádky, zásahu zdravotní služby u civilního případu, ale pro nepřipravenost pořadatelů!? To je ostuda. Já si pro sebe hodnotím rally podle focení. Valaška byla v tomto směru těžší. V pátek se jelo v noci a v sobotu jsme po zrušené Trúbě zůstali na RZ Odry, která se jede skoro celá v lese a tím pádem jsem neměl moc dobré světlo“

Pro rychlejší stáhnutí použijte rapidshare.

Krátký sestřih nejlepších záběrů z Valašské rally
Kliknutím na obrázek spustíte video


Text: Zdeněk Vladyka
Video: Zdeněk Vladyka
Foto: bratři Kunčíkové

Související odkazy:
Druhou letošní soutěží byla tento víkend Rally Šumava. Obě posádky Seznamu si v
I přes vítězství na Valašce smíšené pocity týmu Sparrow Racing
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valaška 2008 pohledem Zdeňka Vladyky + video
Seznam.cz Rally Team vyzkoušel techniku ve Valašské Rally
Fotografie z Valašské rally 2008 3.4.
Asfaltová premiéra s vozem S2000
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 12 a 13
Tiskové zprávy k Valašské rally číslo 10 a 11
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 3 až 6
Sparrow Racing Team vstoupil do nové sezóny v Rakousku

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Valaška 2008 pohledem Zdeňka Vladyky + video" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.930247 vteřiny k natažení.