Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 28 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Seznam.cz Rally Team vyzkoušel techniku ve Valašské Rally
Posláno Pátek, 04 Duben 2008 @ 12:28:47  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


První soutěž má Seznam.cz Rally Team za sebou. Ve Valašské Rally testoval závodní vozy, terén i vlastní schopnosti.

Seznam.cz Rally Team ve složení Trněný - Mynářová a Ducháček - Dufek v posledním březnovém víkendu poprvé startoval a to ve Valašské Rally . Pro tuto soutěž Seznam.cz společně s partnery Enterprise Media a APM Automotive připravili pro obě posádky dva zcela identické speciály Mitsubishi Lancer EVO IX. S touto technikou jezdily obě posádky vůbec poprvé.


Průběh závodu
První etapa se jela částečně za tmy a tak naznačila, kde se budou obě posádky na výsledkové listině pohybovat. Karel Trněný po malé krizi hned v úvodu prvního rychlostního testu raději zvolnil a do konce prvního dne zkoušel, co auto umí a kde jsou jeho možnosti. Sláva Ducháček na první etapu volil jistotu v podobě měkčí směsi pneumatik a stejně, jako Karel Trněný, zjišťuje limity vozu.

Druhá etapa přinesla hned v úvodu déšť a proto bylo nutné znovu volit vhodné pneumatiky . Obě posádky se pro první rundu shodují na médiu. Jak se později ukáže, vody je hodně a pneumatiky nefungují zcela správně. Jezdec Sláva Ducháček dostává defekt a mění pneumatiku přímo na rychlostním testu – znamená to ztrátu cca. 5 minut. Při druhé rundě trať pomalu osychá a mokré pneumatiky znovu nejsou dobrou volbou. Celá soutěž se tak nese v duchu Komenského věty – učit se, učit se a učit se.


Úkoly posádek
Valašská Rally se pro Seznam.cz Rally Team stala náročnou zkouškou. Manažer týmu Radek Majer to komentuje zcela optimisticky: „Kluci splnili přesně to, co jsem jim před závodem říkal. Naučili se ovládat techniku, zbytečně neriskovali a dovezli sebe i auta v pořádku do cíle.“

Podobnou taktiku budou jezdci volit i pro další závod, který se pojede na Šumavě. Posádky vozů mají za úkol se s novou technikou dál učit. Slušné výsledky bude Seznam.cz i jeho partneři vyžadovat už od dalšího závodu.


Jak to viděli jezdci
Náročná trať i proměnlivé počasí při závodu přinesly nejvíce starostí jezdcům. Takhle to např. viděl Karel Trněný: „Hned v úvodu páteční soutěže přišla velká rána do vazu: na prvních brzdách jsme dostali ve velké rychlosti „hodiny“.Nebyl to dobrý začátek, výrazně ovlivnil pohodu a psychiku. Sobota pak byla obtížná vzhledem k proměnlivému počasí, které vždy ovlivňuje můj výkon. Navíc usednutí do N-ka po osmi letech je výrazně těžší, než jsem předpokládal. Auta se výrazně změnila. Opravdu se jede rychle, hodně rychle.“

I druhý jezdec Sláva Ducháček přemýšlí o těžkých momentech závodu: „Před startem jsme měli trochu obavy z neznámé tratě, taky z nového auta a z odpovědnosti za něj. Po startu 1RZ a projetím pasáže několika zatáček jsme zjistili , že rozpis, který jsme doposud používali, je na tento vůz téměř nepoužitelný. Na RZ8 (Odry) jsme i přes opatrný průjezd šotolinou (vhodnou pro Offroad) prorazili levou přední gumu. Její výměna nám v nepříznivých podmínkách trvala 5 minut. Dobrý pocit jsem měl až na poslední RZ na okruhu Juřinka.“ Nakonec shrnuje slovy: „Soutěž byla velice těžká a počasí jí udělalo ještě náročnější. Na první start s EVO9 to nebyla dobrá kombinace, ale dojeli jsme do cíle a získali tak nové zkušenosti.“


Příští soutěžní zkouškou bude soutěž Rally Šumava KDY? . Seznam.cz Rally Team zde budou reprezentovat dvě posádky ve složení Karel Trněný – Václav Pritzl a Sláva Ducháček – Petr Dufek.


Související odkazy:
Druhou letošní soutěží byla tento víkend Rally Šumava. Obě posádky Seznamu si v
I přes vítězství na Valašce smíšené pocity týmu Sparrow Racing
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valaška 2008 pohledem Zdeňka Vladyky + video
Seznam.cz Rally Team vyzkoušel techniku ve Valašské Rally
Fotografie z Valašské rally 2008 3.4.
Asfaltová premiéra s vozem S2000
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 12 a 13
Tiskové zprávy k Valašské rally číslo 10 a 11
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 3 až 6
Sparrow Racing Team vstoupil do nové sezóny v Rakousku

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Seznam.cz Rally Team vyzkoušel techniku ve Valašské Rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.917926 vteřiny k natažení.