Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 165 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 12 a 13
Posláno Sobota, 29 Březen 2008 @ 11:12:59  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Prezentovalo se 74 posádek, z favoritů chybí Odložilík a ŠtěpánekCelkem 74 posádek si vyzvedlo itinerář a zahájilo seznamovací jízdy v rámci druhého podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, kterým bude o víkendu Cetelem Valašská rally 2008 s centrem ve Valašském Meziříčí.

Z favoritů se neprezentovali Roman Odložilík (Peugeot 207 S2000) a Jan Štěpánek (Subaru Impreza STi). Z prioritních jezdců ASN na Valašsku dále nestartují Petr Hozák a Zdeněk Vlček (oba Mitsubishi Lancer EVO IX). Jako první se objevila v sekretariátu soutěže slovensko-česká dvojice Peter Gavlák, Miloš Hůlka. „Spolujezdec Miloš Hůlka si přivstal, neboť itinerář rally si vyzvedl v Autocentrum Lukáš ve Valašském Meziříčí-Bynině již v sedm hodin ráno. Půlhodiny po něm si přišel vyzvednout materiály k soutěži Petr Gross, spolujezdec Romana Kresty,“ uvedla Eva Zavadilová, vedoucí sekretariátu Cetelem Valašská rally 2008. „Největší nápor posádek byl kolem jedenácté hodiny, což je logické, neboť v poledne začínaly seznamovací jízdy na jednotlivých rychlostních zkouškách,“ vysvětlila Zavadilová. Posádky najížděly ve středečním odpoledni obě rychlostní zkoušky páteční etapy s názvem Kelč a Lhota společně s polookruhovou erzetou v Juřince, která bude na programu v sobotu. „Seznamovací jízdy měly hladký průběh, pouze v závěrečné části úseku Lhota byl v prudkém sjezdu ze Santova ke Kočibům zhruba dvousetmetrový úsek pokrytý popraškem sněhu a ledem. Posádky ho musely absolvovat velmi opatrně, nicméně předpověď počasí na samotnou soutěž je příznivá, oteplí se a má vysvitnout i sluníčko,“ uvedl Miroslav Hošák, ředitel rally.

Seznamovací jízdy pokračují ve čtvrtek v době od 10:30 do 18 hodin na úsecích sobotní etapy, soutěžící si objeví na rychlostních zkouškách s názvem Trúba, Lešná a Odry. „Právě sobotní etapa výrazně promluví do celkových výsledků Valašky. Zařadili jsme novou rychlostní zkoušku Trúba, která je divácky velmi atraktivní a pozměněný úsek Odry. Většina jezdců tento náročný úsek nezná. Vyznačuje se značným množstvím obtížných zatáček a častým střídáním charakteru a rytmu tratě,“ řekl Hošák. Diváci uvidí ve valašských kotárech i šest zahraničních posádek, z toho kvarteto polských dvojic. Pozornost fanoušků si zaslouží jezdci Marcin Beltowski, Piotr Maciejewski, Marcin Dobrowolski a Maciej Mazek. Vedle Slováka Petera Gavláka startuje i jeho krajan Martin Vaško. „Z původně přihlášených 81 soutěžících chybí jen 7 posádek, což nás mile překvapilo. Konečný seznam převzatých posádek bude znám až po páteční technické přejímce,“ řekl závěrem Hošák.


Přehled posádek, které si nevyzvedly itinerář Cetelem Valašská rally 2008:
Jan Štěpánek, Marek Omelka (Subaru Impreza STi N12, Subaru Sport Service AČR, start. č. 11)
Petr Hozák, Roman Niemetz (Mitsubishi Lancer EVO IX, Hršel Racing Team, start. č. 20)
Zdeněk Vlček, Josef Král (Mitsubishi Lancer EVO IX, COLBETRONIC s.r.o., start. č. 21)
Roman Odložilík, Pavel Odložilík (Peugeot 207 S2000, TRT Czech Rally Sport, start. č. 24)
Petr Leher, Jiří Skořepa (Subaru Impreza STi, Petr Leher, start. č. 50)
Michal Křemen, Rudolf Kouřil (Honda Civic VTi 1.6, Oldřich Hrabec, start. č. 75)
Marcel Havlásek, David Šmeidler (Citroën Saxo, AK AGROTEAM v AČR, start. č. 76)


Ve Valašském Meziříčí 26. března 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Cetelem Valašská rally 2008

Valaška zvedá oponu, sobotní etapa budí respekt


Po dvou letech se vrací do seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally populární Valaška, která se letos jede pod oficiálním názvem Cetelem Valašská rally 2008 s centrem ve Valašském Meziříčí (28. - 29. března). Druhý díl velkého šampionátu nabídne velmi kvalitní startovní pole. Pořadatelé z Autoklubu RS–Vsetín v AČR obdrželi přihlášky od 81 posádek ze tří evropských států – České republiky, Polska a Slovenska. K největším favoritům se řadí Roman Kresta a Václav Pech, oba na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX.

Letošní ročník Valašské rally získal nového generálního sponzora. Stala se jím společnost CETELEM ČR, a.s., jedna z nejvýznamnějších finančních institucí, které poskytují úvěrové služby spotřebitelům, a to nákupy na splátky, osobní půjčky, úvěry na financování motorových vozidel nebo kreditní karty. „Dohodli jsme se společností Cetelem na možnosti dlouhodobé spolupráce. Vstupem této společnosti do pozice generálního sponzora Valašské rally očekáváme výraznou stabilitu ve finančním zabezpečení automobilové soutěže na Valašsku. Po dvouletém půstu jsme postoupili zpět do velkého šampionátu, což s sebou nese samozřejmě i vyšší nároky na zajištění a organizaci. Podařilo se nám získat velmi stabilního a silného partnera, kterému patří ve svém oboru podnikání čelní příčky,“ řekl Miroslav Hošák, ředitel Cetelem Valašská rally 2008. Rovněž Zlínský kraj se podílí výraznou finanční podporou. „Podpora spadá do propagace cestovního ruchu Zlínského kraje, neboť rally přiláká každoročně do našeho kraje velké množství diváků. Veříme, že se diváci budou na Valašsko rádi vracet i v dalších dnech a měsících. Podobné akce motoristického sportu podporujeme již řadu let a Valašská rally není výjimkou,“ uvedl Patrik Kamas, tiskový mluvčí Zlínského kraje.

Soutěžní posádky se začnou do Valašského Meziříčí sjíždět ve středu dopoledne, neboť v poledne začínají seznamovací jízdy, které pokračují i ve čtvrtek. V pátek dopoledne jsou na programu administrativní a technické přejímky. Start rally proběhne v pátek 28. března v 16:50 hodin z valašskomeziříčského náměstí. Pouze první dvě rychlostní zkoušky se pojedou za denního světla, další tři již absolvují posádky za tmy. Připraveny jsou dva úseky erzet s názvem Kelč, Lhota a více než sedmdesát kilometrů rychlostních testů. V sobotu se startuje v 9 hodin ráno a na programu jsou čtyři úseky rychlostních zkoušek s názvem Trúba, Lešná, Odry a Juřinka, které se pojedou shodně dvakrát.. Vsetínští pořadatelé připravili tři nové úseky rychlostních zkoušek a posádky zavítají až ke Štramberku a k Odrám. "Tyto zkoušky budou nejatraktivnější. U Štramberka se pojede po úzkých cestičkách mezi lesy a poli. Tratě u Oder připomínají slavné Monte Carlo, je to ze zatáčky do zatáčky. Divácky atraktivní bude rovněž okruh u Juřinky," uvedl Hošák. "Ale nejtěžší bude Bystřička za tmy, protože v noci je všechno složitější," předpokládá zlínský pilot Antonín Tlusťák, který bude pilotovat vůz Citroën C2 Super 1600.
Na Valašsko se sjede kvalitní startovní pole a téměř kopmpletní česká špička.„Obdrželi jsme přihlášky od 23 prioritních jezdců včetně Slováka Petra Gavláka, což je velmi vysoké číslo. Valaška slibuje velmi hodnotný motoristický sport a dramatické souboje,“ řekl Hošák. Do českého šampionátu se vrací dvojnásobný český mistr z let 2000, 2001 Roman Kresta, který patří k největším diváckým tahákům soutěže v okolí Valašského Meziříčí. Kresta pojede na voze Mitsubishi Lancer EVO IX v barvách týmu Mogul Racing Team. Jedenatřicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku se představí po letech v domácím šampionátu s cílem bojovat opět o nejvyšší příčky. Technici společnosti Charouz Racing System připraví pro Krestu zcela nové auto. Služeb stejné společnosti využívá i pětinásobný český mistr Václav Pech, vítěz úvodního podniku českého šampionátu Jänner rally v Rakousku. Vedle Kresty a Pecha má prioritu FIA B rovněž Karel Trojan (Mitsubishi Lancer EVO IX). Na stejném voze se představí velké překvapení z rakouské Jänner rallye Pavel Valoušek, který má rovněž ambice bojovat o nejvyšší příčky. Vsetínští pořadatelé obdrželi další přihlášky předních českých jezdců, na Valašsku pojedou tři vozy kategorie Super 2000, když za volanty se objeví Josef Peták, Roman Odložilík (oba Peugeot 207 S2000) a Jaromír Tarabus (Fiat Grande Punto Abarth S2000). Dále jsou přihlášeni Vojtěch Štajf, Emil Triner, Jan Štěpánek (všichni Subaru Impreza STi), Václav Arazim, Jan Votava, Karel Trněný, Slovák Peter Gavlák, Jaroslav Orsák, Vladimír Barvík, Marcel Tuček (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX), Antonín Tlusťák (Citroën C2 S1600), Jaroslav Vančík (Citroën C2 R2) a další. Z Polska přijedou mimo jiné Marcin Beltowski (Subaru Impreza) a Piotr Maciejewski (Suzuki Swift S1600). „Trochu jsem zklamán, že v nejslabších objemových třídách je přihlášeno minimum posádek, což zřejmě bude trend letošního velkého mistrovství. Ve třídě N1 figuruje pouze jedna posádka, v N2 pouhé čtyři a mezi A5 jsou tři vozy. Soutěžící v těchto třídách zřejmě dají přednost rallysprintovým podnikům. Na druhou stranu najdeme v nejsilnější třídě N4 celkem 43 vozů,“ uvedl Hošák.

Diváci mají možnost vidět při Valašské rally v akci Antonína Tlusťáka, který opět dává přednost startům v zahraničí, když preferuje mistrovství Evropy a Intercontinental Rally Challenge. „Doma pojedeme kromě Valašky ještě Český Krumlov, Barum rally Zlín a možná i Kopnou. Při domácích soutěžích cítím značný tlak od fanoušků. Rádi bychom v domácím prostředí zajeli co nejlepší výsledek, ale konkurence je velká. Nevyzpytatelné počasí může stížit náročný charakter rychlostních zkoušek. Těším se na nové úseky rychlostních zkoušek, ale bude to velmi těžká soutěž,“ uvedl Tlusťák.

Na jezdce čeká trať v celkové délce 501 km, která obsahuje 13 rychlostních zkoušek na šesti úsecích v délce 177 km. V cíli se nejúspěšnější posádka objeví v sobotu 29. března v 17:15 hodin. Pořadatelé nevybírají vstupné na žádnou rychlostní zkoušku, volný vstup je rovněž do prostor servisní zóny.


Ve Valašském Meziříčí 25. března 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Cetelem Valašská rally 2008

Související odkazy:
Druhou letošní soutěží byla tento víkend Rally Šumava. Obě posádky Seznamu si v
I přes vítězství na Valašce smíšené pocity týmu Sparrow Racing
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valaška 2008 pohledem Zdeňka Vladyky + video
Seznam.cz Rally Team vyzkoušel techniku ve Valašské Rally
Fotografie z Valašské rally 2008 3.4.
Asfaltová premiéra s vozem S2000
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 12 a 13
Tiskové zprávy k Valašské rally číslo 10 a 11
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 3 až 6
Sparrow Racing Team vstoupil do nové sezóny v Rakousku

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k Valašské rally 2008 číslo 12 a 13" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.167857 vteřiny k natažení.