Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

.: Premiéry Roberta Vodičky zakončené havárií na Bohemce
Posláno Čtvrtek, 28 Červen 2007 @ 16:41:59  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Se změnou na místě spolujezdce vystartoval do letošního ročníku Rally Bohemia jezdec Rallysportu Příluky Robert Vodička. Premiérově zaneprázdněného Pavla Dobiše nahradil Luboš Gešvinder. Na druhém průjezdu rychlostní zkouškou Smržovka však nově složené posádka ukončila soutěž v kotrmelcích a s náročnou soutěží se rozloučila. Na všechny premiéry, průběh soutěže a incident na RZ 7 jsme se zeptali Roberta Vodičky.


Díky startu na Bohemku jsi zažil hned několik premiér, z toho jednu hodně nepříjemnou.
To je pravda. První premiérou vůbec byl samotný start na Rally BOHEMIA 2007, neboť ta byla dosud jedinou soutěží MMČR, kterou jsem ještě nejel. Některé erzety, či spíše jejich části, jsem však znal z absolvování Rally Paramo Liberec 2000, kterou jsem jel s Nissanem Almera N3 od plzeňského ROTA.
Druhou premiérou byl start s novým spolujezdcem, protože do této doby jsem jezdil pouze s Pavlem Dobišem, který mi nyní odmítl start z rodinných důvodů. Já jsem musel řešit kdo pojede a moc času nebylo. Oslovil jsem proto blovického Luboše Gešvindera, který měl mezi historic Vltava rally a tzv. Erzetkou čas, a tak jsme se narychlo domluvili.
Třetí premiéra nebyla pro mne opravdu moc příjemná. Dosud jsem měl jen jednu velkou havarii při Rally Český Krumlov 2000 (náraz do sloupu a zcela zničený Nissan Almera N3 plus mé zranění, které mne vyřadilo skoro na dvě sezony) a jednu menší – výlet do lesa opět na Rally Český Krumlov 2006 (ulomená přední kola), ale nikdy jsem se ani na soutěžích ani v civilním provozu s autem nepřevrátil. Tato premiéra přišla na Rally Bohemia 2007 na RZ7 před obcí Smržovka.


Co se vlastně přihodilo?
Bohužel na RZ5 se na autě odporoučelo servořízení a já pokračoval bez něho. V jednom místě na návsi jsem byl „dlouhý“ a zjistil, že chvátat se tak nedá (řídit, řadit, ručka…). Jedna ruka na volantu, který jde ztuha, prostě chybí. V servisu po RZ6 kluci vyměnili hadici a dolili olej a my vyrazili na RZ 7. Už na přejezdu jsem cítil, že se závada asi vrací, neboť řízení tuhlo a já se rozhodl osudnou RZ a následující projet a pokračovat do posledního servisu. Po pár kilometrech na výjezdu z lesa do obce Smržovka, po sérii rychlých zatáček, bohužel přišla poslední těžká pravá a mne sklouzl zadek auta na krajnici. Jak bývá zvykem, asi po jednom metru v trávě zadní levé kolo narazilo na patníček, který koukal asi jen 10 cm nad zem. Ten nás katapultoval a už jsme se točili. Kolikrát to nevím, dokonce i diváci se dohadovali jestli to bylo třikrát nebo čtyřikrát. Jinak premiéra to byla i pro spolujezdce který havaroval na sedadle navigátora již několikrát, ale tzv.“přes boudu“ prý ještě také ne.


Takže zklamání ?
Ne, to vůbec ne. Hlavně jsem rád, že se mi ani Lubošovi nic nestalo, odnesla to jen felície. Je mi líto P. Prášila, jako majitele auta a kluků mechaniků, že jsem jim přidělal tolik práce zrovna před jejich domácí Kopnou. Je to pro mne další obrovská zkušenost a ty člověk musí sbírat pořád. Zkušenost jednak s novým navigátorem, se kterým jsme si na sebe zvykali, tak s těžkými tratěmi RZ, protože pořadatelé Rally Bohemia 2007 si zaslouží pochvalu. Byly to krásné, těžké a dlouhé RZ. Přesně to co dělá soutěž soutěží (a ne sprintem), bohužel jsem nedojel do cíle a ani jednou neabsolvoval 40km dlouhou RZ, na kterou jsem se moc těšil. Pro zajímavost, jen tuto RZ jsme si psali hodinu a 20 minut…


Čili co říci závěrem?
Jak jsem se již zmínil, celá soutěž byla super. Organizace, tratě, seznamovací jízdy navazovaly a probíhaly v poklidu. Také díky GPS v autech se myslím zklidnily rychlosti hlavně přes obce, což je dle mého dobrým impulsem pro činovníky, starosty obcí, majitele cest a ostatní, kteří se podílejí na povolení průjezdu soutěžních aut do budoucna. Když si odmyslím (na Šumavě či Janneru) bláto, sníh, led, vodu, jehličí, zmrazky atd. , tak toto pro mne byla nejtěžší soutěž v MMČR, kterou jsem osobně absolvoval. Jsem rád, hlavně kvůli divákům, že letos je třída A5 slušně obsazována a na každé soutěži je pěkná konkurence. Věřím, že diváci se snad mají na co dívat. Překvapil mne, ale jejich malý počet na takovéto soutěži.
Nakonec bych chtěl opět poděkovat všem co nám drží palce doma či přímo na soutěži a podporují nás v závodění. Lubošovi za navigaci a všem včetně reklamních partnerů slibuji, že
příště se budu snažit dojet dál…

S pozdravem Robert Vodička

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: archív jezdce

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Havárie R. Vodičky: foto, video, komentář
Premiéry Roberta Vodičky zakončené havárií na Bohemce
"S výsledkem po problémech jsme spokojeni," říká Robert Vodička
Vodička a Dobiš vyrážejí do Příbrami - rozhovor


Související odkazy:
Havárie R. Vodičky: foto, video, komentář
Premiéry Roberta Vodičky zakončené havárií na Bohemce
Vaňáč slavil na bohemii letošní premiérové vítězství
Jaromír Tarabus vyhrál nervydrásající souboj na Bohemii
Sparrow Racing Team opanoval Bohemii
Danova jedenáctka po dramatické Bohemce
Crash foto posádek Vlček – Král a Brynildsen - Giraudet

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
".: Premiéry Roberta Vodičky zakončené havárií na Bohemce" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.200663 vteřiny k natažení.