Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Jaromír Tarabus vyhrál nervydrásající souboj na Bohemii
Posláno Pátek, 22 Červen 2007 @ 09:22:57  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Zlínský mladík Jaromír Tarabus dosáhl na nedávno skončené Rally Bohemia svého životního výsledku. Společně s Danielem Trunkátem dokázali vybojovat vynikající páté místo v absolutní klasifikaci a po napínavém souboji s Josefem Petákem i stříbrnou příčkou mezi dvoukolkami za pravidelným účastníkem MS Martinem Prokopem.

Po smolném vystoupení na soutěži v Českém Krumlově odjížděla moravská posádka do Mladé Boleslavi s cílem poprat se o co nejvyšší příčky na náročných rychlostních zkouškách vedoucích nádhernou krajinou na pomezí Českého ráje. Že nebude stačit na účastníka juniorského světového šampionátu Martina Prokopa se očekávalo, souboj o stříbrnou příčku s Josefem Petákem však byl otevřený.

Po diváckých zkouškách v Sosnové a Mladé Boleslavi se v sobotním dopoledni naplno rozeběhla soutěž na úsecích kolem Liberce. Ráno zapršelo, takže úvodní rychlostní zkoušky se jely na mokru, což bylo pro vozy s jedinou poháněnou nápravou velkým handicapem. I proto začali Tarabus s Trunkátem opatrně s cílem udržet se na uklouzané cestě.

Jedním z rozhodujících kroků k celkovému úspěchu byl risk při výběru pneumatik pro druhou sobotní sekci. Mraky létající po obloze nezaručovaly stálost počasí, přesto se výběr slicků ukázal ve finále jako ten nejvíce správný. Díky tomu se Tarabus dokázal probojovat ze třinácté příčky až na osmou a vyjet si na největšího soupeře velice slušných šestnáct vteřin.

V závěrečných dvou zkouškách první etapy pak zlínský pilot zvýšil svůj náskok i díky Petákově předčasnému startu o dalších pět vteřin, což po úvodní etapě znamenalo velice pěkné sedmé místo absolutně. „Dnešní den se nám opravdu vydařil. Ráno na mokru to hodně klouzalo, postupně to však osychalo a podařilo se nám zvolit správné pneumatiky. Ještě ale není nic rozhodnuté, zítra nás čeká náročný den. Snad nás zítra Pepa Peták nebude moc stahovat a udržíme to,“ řekl v cíli první etapy Jaromír Tarabus.

V neděli čekaly na posádky velice technický sedmikilometrový úsek Chloudov a čtyřicetilikometrový Návarov. Mezi Tarabusem a Petákem se rozpoutal souboj nevídaných rozměrů, který přihlížejícím divákům řádně rozproudil krev v žilách. Na prvním testu byl Peták rychlejší o devět vteřin, na druhém zase Tarabus o dvě. Na jedenáctém ukrojil příbramský pilot dalších pět vteřin, v posledním necelých devět vteřin. A jaký byl konečný verdikt? Jaromír Tarabus byl po 250 ostrých kilometrech rychlejší o pouhou jednu desetinu!

Díky tomuto vyhecovanému souboji se Mirovi podařilo probojovat na pátou příčku absolutně! „Snažili jsme se hodně, dali jsme do toho všechno a podařilo se nám udržet před Petákem. Rozhodla asi jeho včerejší penalizace za předčasný start, ale i to je sport. Nám se všechno dařilo, volby pneumatik byly dobré, auto fungovalo bez nejmenších problémů,“ zhodnotil své vystoupení na mladoboleslavské soutěži Jaromír Tarabus.

Díky výtečnému výsledku z Rally Bohemia se Jaromír Tarabus dokázal probojovat do první desítky absolutní klasifikace českého šampionátu. Dalším startem posádky Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, kteří opět využijí služeb Suzuki Ignis S1600 zlínského týmu Sparrow Racing, bude v půli července Horácká Rally v Třebíči.

Pluto

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Rallye San Remo pohledem Jaromíra Tarabuse
Z T&T pro rok 2011 TNT aneb sezona plná návratů
T&T pátí na Bohemii i v konečném pořadí MMČR
T&T: Dramatický souboj o vítězství zakončený stříbrem
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Vysočině s Tarabusem
T&T v Krumlově: Bronz v plné konkurenci!


Související odkazy:
Havárie R. Vodičky: foto, video, komentář
Premiéry Roberta Vodičky zakončené havárií na Bohemce
Vaňáč slavil na bohemii letošní premiérové vítězství
Jaromír Tarabus vyhrál nervydrásající souboj na Bohemii
Sparrow Racing Team opanoval Bohemii
Danova jedenáctka po dramatické Bohemce
Crash foto posádek Vlček – Král a Brynildsen - Giraudet

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Jaromír Tarabus vyhrál nervydrásající souboj na Bohemii" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.641875 vteřiny k natažení.