Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Hustopeče se vydařily. Závod sledoval i jezdec formule 1.
Posláno Neděle, 29 Duben 2007 @ 11:23:31  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Třetí ročník hustopečské soutěže je minulostí a je možné říci, že se povedl. Značně pozměněné tratě sice opět nabídly některé dosti rychlé i naopak rozbité úseky, ale celkově soutěž jezdci i diváci podle prvních ohlasů hodnotily velmi kladně. Do akce se naštěstí nemuseli dostat ani připravení potápěči a žádný z řady výletů mimo trať neskončil větším problémem. Celkem pak cílovou rampu nevidělo rovných dvacet posádek.

Počet startujících posádek se blížil osmi desítkám, i když původně bylo přihlášeno dokonce devadesát dvojic nejen z tuzemska a to včetně historiků a dvou vozů specifikace WRC. Akci přálo i počasí a tak se závodilo na zcela suchých tratích. Ve druhém podniku mistrovství republiky v rallye si nakonec vedl nejlépe Leoš Flídr s vozem Škoda Octavia WRC, který zaváhal jedině hned v první páteční noční erzetě, tedy v úvodní zkoušce celé soutěže. Všech zbývajících devět měřených úseků již vyhrál a na cílovou rampu nakonec přijel se slušným náskokem 2:31min .

"Ztratil jsem zhruba dvacet sekund hned v první rychlostní zkoušce, když jsem v jejím závěru vyjel v plné rychlosti mimo trať. Ale ihned jsme mohli pokračovat dál a došlo pouze k malé časové ztrátě. Druhou polovinu soutěže jsem už mohl jet v naprosté pohodě a spíše jsem už jen bojoval s časem. Tratě byly perfektní a sedly mi. Soutěž se mi moc líbila," poznamenal v cíli spokojený vítěz, který se tak dostal i do vedení domácího šampionátu po dvou dosud odjetých soutěžích. Situaci mu ale trochu ulehčila porucha na speciálu Karla Trněného, který závodí se stejným vozem, tedy také se Škodou Octavií WRC. Ale nakonec pro technickou závadu nedokončil a jeden z favoritů se tak již po páté RZ zařadil mezi 20 ze 74 posádek na startu, které cíl neviděly. Z toho dvě posádky šly přes střechu, jinak se jednalo spíše o menší havárie a velmi častou příčinou předčasného odstoupení bylo ulomené kolo.

Právě uražené kolo zastavilo i domácího jezdce a hlavního pořadatele zároveň - Martina Radu, který do poloviny soutěže úspěšně bojoval o zlato v klasifikaci třídy N3. „Starostí před startem bylo tolik, že jsme ani neměli čas si tratě pořádně projet. Soutěž jsme měli dobře rozjetou, ale končí se až v cíli a ten jsme tentokrát neviděli. Z hlediska pořadatelů jsme ale spokojeni, ohlasy posádek jsou vesměs kladné a Hustopeče se líbily,“ poznamenal Martin Rada.

Spokojen byl i další téměř domácí jezdec, Brňan Jiří Volf. Při své premiéře s vlastním Mitsubishi Lancer EVO IX si dojel pro bronz ve skupině N a pro celkově páté místo. Jak si ostatně i plánoval před startem, takže splnil stanovený cíl. „Celou zimu jsme pracovali na tom, abychom pořídili vlastní soutěžní vůz. Vše nakonec dopadlo podle našich představ, když jsme koupili nově postavenou „devítku“ od Míry Jandíka. Navíc jsme se s Mírou dohodli na širší spolupráci, takže teď mám vlastní auto, o které se mi bude starat firma poskytující skutečně profesionální služby,“ radoval se Volf, který mimochodem patřil mezi české jezdce, kteří v minulosti okusili na vlastní kůži i kvality vozů třídy WRC..

Absolutně druhý skončil při svém premiérovém startu mezi jihomoravskými vinicemi světovými starty ostřílený Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia Kit Car, který byl o dvě a půl minuty pomalejší než vítěz. Bojoval především s Vladimírem Barvíkem a jeho novou EVO devítkou a nakonec jej porazil pouze minimálním rozdílem - o desetinu sekundy. V osmé rychlostní zkoušce totiž Kopeckému vypověděl službu posilovač řízení a v ostrých zatáčkách mu musel pomáhat s otáčením volantu dokonce i spolujezdec Filip Schovánek. Pak se ale v servisu problém podařilo odstranit a v posledních dvou rychlostních zkouškách posádka předvedla obdivuhodný výkon, dokázala smazat ztrátu 17 sekund a dostala se, byť nejtěsnějším rozdílem, na vynikající stříbrnou pozici.
„My jsme se snažili na velmi zajímavých rychlostních zkouškách na jižní Moravě zopakovat dobrý výsledek z Valašské rallye. Po sedmé rychlostní zkoušce jsme se posunuli na stříbrnou pozici, ale hned v následující erzetě jsme utrpěli časovou ztrátu vlivem nefunkčního posilovače. Po tomto rychlostním testu však následoval servis a do závěrečných dvou rychlostních zkoušek jsme nastupovali s plně funkčním vozem. Na závěrečné dva rychlostní testy jsme se maximálně soustředili. S vybojovanou druhou příčkou jsme byli nejenom s Filipem spokojeni, ale pochopitelně i celý tým. Během Valašky i Hustopečí jsme se přesvědčili, že vůz Škoda Fabia Kit Car je plnohodnotným soutěžním vozem a ideálním sportovním náčiním především pro mladé piloty,“ řekl v cíli Jan Kopecký, v současnosti česká soutěžácká jednička.

Zato bronzový Barvík mohl litovat ztráty, kterou si zavinil výletem mimo trať, při němž sestřelil plot. Jinak totiž byl velmi blízko zisku stříbrné medaile. Konkrétně právě onu jedinou desetinu sekundy. „Akce plot byla skutečně jediný problém, se kterým souvisí následující zpomalení a časovka v servisu v poslední vteřině. To místo bylo trochu záludné. Přijíždělo se po louce dost rychle na dlouhý horizont a následovala velmi krátká rovinka a plot. Předchozí dva průjezdy (z toho jeden v noci) jsem se soustředil a vcelku přesně trefil bod, kdy jít na brzdy. V třetím průjezdu naopak mou pozornost na okamžik upoutala rádiem řízená helikoptéra, vznášející se nad horizontem, a plot byl naráz nějak blíž….,“ popsal jediný vážnější problém a zároveň i jeho poněkud kuriózní příčinu zlínský jezdec ve své tiskové zprávě.

Dramatickou akci se mimochodem podařilo natočit kameramanům mediálního partnera akce Hustopečské televize a televizního motoristického magazínu MotorTip a uvidí ji i diváci ČT 4 v pořadu o stejné soutěži, jehož tvůrcům byl po dohodě tento záběr také poskytnut. Pořad MotorTip pak zpestří i třeba akční záběry z nájezdu na silnici pod serpentinami u Kurdějova, kde bylo rovněž docela rušno a několik posádek zde skončilo v protisvahu. Jeho premiéra je připravována na závěr příštího týdne a pořad bude k dispozici ke zhlédnutí také na internetu ( viz www.e-auto.cz nebo www.car.cz )

Tratě, které vedly především po různých zemědělských i lesních cestách a také mezi vinicemi, chválil i extovární zkušený jezdec Emil Triner, který má na svém kontě řadu úspěšných světových startů, v Hustopečích stříbrný mezi historiky : „Byly zde moc pěkné úseky, škoda jen, že někdy byly spojeny rovnými a velmi rychlými pasážemi. Ale jinak pěkná soutěž.“

3. AGROTEC IVECO Rally se povedla a její pořadatelé zároveň ukázali, že zajímavých tratí mají na Hustopečsku dostatek a navíc další nové zajímavé úseky připravují. „Našli jsme krásný nový úsek s průjezdem celého údolí v délce několika kilometrů, ale chybí nám tam asi dvě stě metrů cesty. To připravíme na příště,“ připomněl Rudolf Kouřil, stavitel tratí i ředitel soutěže.

Pochvalu si jistě zaslouží rychlý spád celé soutěže, minimální přejezdy mezi erzetami a skladba harmonogramu, připomínky se vyskytly pouze k rannímu startu v sobotu, kdy se startovalo již v devět ráno, i když první etapa končila až před půlnocí. Diváci jistě ocenili i pěkné programy formátu A4, které byly rozdávány zdarma. Doplňme na závěr i pár „čísel“: „Měli jsme celkem 731 pořadatelů, z toho podstatnou část z řad hasičů. K dispozici bylo dvanáct cisteren plus další transportní vozidla, ale také tři čluny s vodními záchranáři a bagr s dlouhým ramenem, který nahrazoval jeřáb u rybníka. K zásahu bylo připraveno i šest sanitních vozidel a jejich posádek a sedm zásahových záchranných vozidel. V akci bylo celkem přibližně 40 pořadatelských vozidel a tomu všemu velel jeden ředitel, mající ale kolem sebe štáb zlatých lidiček, kteří jeho šílené myšlenky a nápady převáděli v život a to většinou úspěšně - a za to jim všem moc a moc děkuji,“ poděkoval všem, kteří se o úspěch a bezproblémový průběh podniku zasloužili, Rudolf Kouřil, ředitel soutěže.

A ještě perlička na úplný závěr : Jistě velkou zajímavostí je osobní účast aktivního jezdce formule jedna na těchto závodech. U jednotlivých hustopečských erzet totiž „inkognito“ přihlížel Polák Robert Kubica, který se mimochodem zná i s Janem Kopeckým, kterého navštívil a povykládal s ním v servisu.

Seriál MČR pokračuje až v srpnu v okolí Pelhřimova. Podle nejnovějších informací totiž byl zrušen plánovaný třetí podnik šampionátu, který se měl jet na rovněž pěkných tratích v okolí Hradce Králového a Žamberka.

Tisková zpráva III. AGROTEC IVECO RALLY 2007 č. 13
V Brně 24. dubna 2007

Pavel Jelínek
mediaservis
732 223456

Hlavní partneři akce:
generální sponzor: AGROTEC a.s. Hustopeče,
hlavní sponzor : IVECO ČR Praha
Oficiální stránky:
http://www.AGROTECautoklub.cz/
http://www.AGROTEC.cz/
Výsledky -3. AGROTEC IVECO Rally 2007:

1. Flídr, Ehl (Škoda Octavia WRC) 1:11:56,3, 2. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia Kit Car) -2:31,1, 3. Barvík, Mynářová -2:31,2, 4. Semerád, Ceplecha -2:54,3, 5. Volf, Rajnoha (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) -3:14,6, 6. Peták, Joska (Renault Clio) -3:27,2

Související odkazy:
Hustopeče se vydařily. Závod sledoval i jezdec formule 1.
Jelínek neprojel cílem ani v Hustopečích
V nových barvách do nového šampionátu
Stále blíž k cíli…
Vladimír Barvík v Hustopečích kvůli helikoptéře o pár centimetrů bronzový
Obě vsetínská subaru skončila v Hustopečích předčasně
Fotografie z Rally Hustopeče
Agrotec Iveco Rally Hustopeče vyhrál Leoš Flídr
AGROTEC IVECO rally 2007 – přihlášky přibývají
Dubnová AGROTEC IVECO rally 2007 a divácká místa
AGROTEC IVECO rally – popis sobotních erzet
AGROTEC IVECO rally zahájí páteční noční sekce
AGROTEC IVECO rally dva měsíce před startem – základní informace
III. AGROTEC IVECO RALLY jako dvoudenní soutěž MČR plná změn.

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Hustopeče se vydařily. Závod sledoval i jezdec formule 1." | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.917702 vteřiny k natažení.