Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Vladimír Barvík v Hustopečích kvůli helikoptéře o pár centimetrů bronzový
Posláno Čtvrtek, 26 Duben 2007 @ 09:22:05  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Vladimír Barvík se svým zcela novým Mitsubishi Lancerem EVO IX týmu ANVEL se o víkendu vrátil na tratě 3. AGROTEC IVECO Rally Hustopeče 2007, kde obhajoval druhé místo. K obhajobě mu nakonec chyběla jediná desetina sekundy, o kterou ho porazil pravidelný účastník MS Jan Kopecký. O pár desítek sekund jej totiž připravila vlastní chyba, když si v plné rychlosti prohlížel helikoptéru a vzápětí skončil v plotku vedle trati….

„Tratě hustopečské rally se mi líbily již v předchozích ročnících, neboť jde o úzké, rychlé, technické úseky s množstvím záludných míst. Přiznám se, že takový profil tratí mi vyhovuje a po slovenské RALLY MATADOR jsem si spravil chuť,“ hodnotí tratě jihomoravské soutěže, která se jako jediná jezdí mimo jiné i mezi vinicemi, zlínský jezdec Vladimír Barvík a pokračuje hodnocením letošních změn tratí : „Profil tratě zůstává stejný, povrch byl trochu více rozbitý a oproti loňskému blátíčku se jelo na absolutním suchu. Ale jinak celkově spokojenost. Až na ty šrámy na autě, které vznikly úplně zbytečně.“

Těmi šrámy měl jezdec na mysli především jednu akci, při které ve značné rychlosti vylétl mimo trať a poničil plot podél erzety. Auto naštěstí zůstalo pojízdné a Vláďa s Petrou mohli pokračovat. „Určitě jsem to místo četla, dokonce dvakrát,“ zdůraznila navigátorka Petra Mynářová, která se v navigování střídá s Josefem Bartončíkem, jenž tentokrát závodu jen přihlížel u tratí.

„Akce plot byl skutečně jediný problém, se kterým souvisí následující zpomalení a časovka v servisu v poslední vteřině. To místo bylo trochu záludné. Přijíždělo se po louce dost rychle na dlouhý horizont a následovala velmi krátká rovinka a plot. Předchozí dva průjezdy (z toho jeden v noci) jsem se soustředil a vcelku přesně trefil bod, kdy jít na brzdy. V třetím průjezdu naopak mou pozornost na okamžik upoutala rádiem řízená helikoptéra, vznášející se nad horizontem, a plot byl naráz nějak blíž….,“ popsal jediný vážnější problém jezdec.

A Pepa Bartončík pokračoval: „Auto je v pohodě, ale očekávám, že pokud s ním bude Vláďa takhle zacházet (dva závody - dva ťukance), začne se nám mstít. Ostatně, ta „lízátka“ nám taky nerostou za dílnou, ale musíme je kupovat a mechanici vyhrožují výstražnou stávkou za neporušenou EVO IX.,“

Uvedenou dramatickou akci se mimochodem podařilo natočit kameramanům televizního motoristického magazínu MotorTip, který vzniká v Brně a je vysílán jednak v jihomoravské metropoli a na jihu Moravy, ale i v řadě dalších lokalit v celé republice, včetně TV Vysočina, tedy na Primě, a nyní včetně tzv. infokanálu celostátní UPC. Bude tedy jistě zajímavým zpestřením příštího pořadu, věnovaného mimo jiné také hustopečské soutěži.

S další devítkou týmu ANVEL mimochodem jel také Barvíkův velký soupeř Josef Semerád, který nedávno již letos podruhé udělal ze své devítky šrot a tak neměl s čím startovat. Pepa nakonec dojel na sousední příčce za Vladimírem, na absolutně čtvrtém místě a druhém ve skupině N. „Je třeba říct, že Pepa jel s našim vozem úplně poprvé a svezl se pouze krátce před závodem. I když jsou devítky skoro stejné, jízdní vlastnosti i ovládání našeho a jeho auta se trošičku odlišují. Časy z prvních rychlostních zkoušek potvrzují, že si nejdřív auto trošku osahal a pak teprve začal závodit. Navíc smůla, která Pepu provázela začátkem letošní sezóny taky nikomu nepřidá. Já byl naopak dobře rozjetý z Matadoru, takže jsem začal vcelku zostra a vybudoval si náskok, který mi umožnil jet v klidu,“ dodává Vladimír Barvík.

Mnohem těžším soupeřem, než Josef Semerád, mu tentokrát byl Jan Kopecký, který si na Moravu odskočil mezi světovými starty se svojí Fábií WRC. Nakonec oba dělil rozdíl jediné desetiny sekundy ve prospěch Kopeckého !! I když Kopecký musel v posledních dvou erzetách stahovat ztrátu 17 sekund. Výše zmíněný karambol se přeci jen zřejmě podepsal na zvýšení ostražitosti a následném zpomalení Barvíka „Je těžké se srovnávat s jezdcem, který jede s úplně jiným autem a který sbírá zkušenosti i v mistrovství světa. Každopádně po výletu do vinice jsem se soustředil zejména na klidné dokončení soutěže na prvním místě ve třídě, než na souboj s Honzou,“ upřesnil ještě Barvík.

V plánu Vladimíra Barvíka a jeho týmu je letos kompletní série velkých závodů MMČR, kompletní série dvoudenních závodů MČR (počínaje právě Hustopečemi) a také reprezentace v Evropském poháru. V nabitém programu se tedy po jeho boku střídají dva spolujezdci. Při nejbližším startu v úvodu května na tradiční Rallye Český Krumlov Petru vystřídá opět Josef Bartončík. „S Pepou se v Českém Krumlově pokusíme pozlobit konkurenci trochu víc než v Tatrách,“ vzkazuje konkurenci Vladimír.

Zároveň se tak naskýtá otázka, který z těchto dvou navigátorů je vlastně lepší. A jezdec se s odpovědí opět vyrovnal s nadhledem : „Ve váhové kategorii do 50 kg považuji Petru jednoznačně za nejlepší, na druhou stranu ve fotbale je pro náš tým větším přínosem zase Pepa. Nicméně oba dva mi po Hustopečích řekli, že příště mám čumět na cestu, ne na vrtulník, jinak budu bit.

Je fakt, že tuto pohrůžku beru zejména od Pepy před Krumlovem smrtelně vážně (ostatně i mechanici, kteří po MATADORU rovnali předek EVO IX, se na mě dívali dost nevraživě). Jistě pochopíte, že tomuto cílenému tlaku se musím podřídit, takže se omlouvám všem divákům, že jim již nebudu na rychlostních zkouškách z auta mávat, ale já v zájmu zachování vlastní integrity skutečně nemohu….“

Pavel Jelínek

Oficiální stránky týmu : http://www.anvel.cz
Oficiální stránky soutěže : http://www.agrotecautoklub.cz/

Tisková informace ANVEL racing teamu

Související odkazy:
Hustopeče se vydařily. Závod sledoval i jezdec formule 1.
Jelínek neprojel cílem ani v Hustopečích
V nových barvách do nového šampionátu
Stále blíž k cíli…
Vladimír Barvík v Hustopečích kvůli helikoptéře o pár centimetrů bronzový
Obě vsetínská subaru skončila v Hustopečích předčasně
Fotografie z Rally Hustopeče
Agrotec Iveco Rally Hustopeče vyhrál Leoš Flídr
AGROTEC IVECO rally 2007 – přihlášky přibývají
Dubnová AGROTEC IVECO rally 2007 a divácká místa
AGROTEC IVECO rally – popis sobotních erzet
AGROTEC IVECO rally zahájí páteční noční sekce
AGROTEC IVECO rally dva měsíce před startem – základní informace
III. AGROTEC IVECO RALLY jako dvoudenní soutěž MČR plná změn.

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Vladimír Barvík v Hustopečích kvůli helikoptéře o pár centimetrů bronzový" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.681854 vteřiny k natažení.