Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Tomaštíkovi zmařil naděje defekt
Posláno Sobota, 21 Duben 2007 @ 21:00:28  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Domácí Valašskou Rally pokračovala sezona pro vsetínský tým Jaromíra Tomaštíka. V okolí Valašského Meziříčí nasadil dva vozy, přičemž první posádka nebyla daleko od pěkného výsledku. Defekt ale všechno snažení zhatil. Tomaštík s Vrečkou přesto splnili hlavní cíl a po několika letech konečně dojeli na Valašské Rally do cíle.

Na domácí podnik byla rovněž v plánu premiéra nového týmového vozu Subaru Impreza N11, jinak také Spec-C. Auto už bylo na soutěž po technické stránce nachystáno, chybějící SPZ na příslušném úřadu ovšem uvedení do provozu znemožnila. Proto Tomaštík s Vrečkou vytáhli do boje se svou starší evolucí N10. Od začátku se pohybovali v první desítce absolutního pořadí a překvapili i některé papírové favority. „Startovali jsme s Jardou naposledy loni v Krumlově, tak jsme začátek pojali spíše jako znovuseznamování. Bylo to i pro nás překvapení, že se nám dařilo bez jakékoliv krizové situace zajíždět tak dobré časy. Myslím, že zejména na Bystřičce jsme ale těžili ze znalosti prostředí,“ přiznal jezdec, který po první etapě figuroval na sedmé příčce absolutního pořadí a na druhém místě v kategorii vozů skupiny N.

Šance na skvělý výsledek ovšem zhasla už na první rychlostní zkoušce druhé etapy. „Při nájezdu na mostek jsem zlomil auto trochu předčasně a mírně jsme lízli pangejt. Myslel jsem, že to je v pořádku, ale po chvíli jsme zjistili, že guma přece jen ušla. Protože to bylo dva kilometry po startu, rozhodli jsme se pro výměnu. Bylo nám jasné, že je tím dobrý výsledek ztracen, tak jsme už nikam nespěchali. Na konci RZ z toho byla ztráta pěti a půl minuty. Defekt nám vzal chuť závodit a nebýt na valašce, už jsme dál nepokračovali. Před startem jsme si dali předsevzetí, že soutěž dokončíme. Po technických Odrách následoval průjezd RZ Helfštýn. Byl to o víkendu snad jediný úsek, který svými rychlými protahováky přes horizonty odpovídá mému gustu, proto jsem si ji chtěl zkusit projet opravdu naplno. Všechno klapalo až do konce skvěle, ale před cílem už jsem podvědomě vypnul a začal v hlavě jízdu hodnotit a totálně jsem podcenil poslední zatáčku. Po projetí letmým cílem jsme tak skončili viset podlahou na kraji chodníku, kde jsme zůstali 10 minut. Místní se nám až na výjimky smáli, naštěstí nám pomohli polští fanoušci, za což jim mockrát děkujeme. Při této události se nám trochu rozhodila sbíhavost, ale čas ani auto tím naštěstí nijak výrazně postiženo nebylo. Zbytek soutěže už byl jenom o dojetí,“ popsal situaci Tomaštík. Navzdory všem nepříjemnostem stihnul během dalších průjezdů ještě dohonit dost ztraceného času a v cíli mu patřila třináctá příčka (po defektu až 38. pozice).

Premiéru v týmu i na tratích rallye si prožil další vsetínský jezdec David Spisar. Původně připravené subaru musel osedlat Tomaštík, a tak Spisar se spolujezdcem Radimem Hájkem museli vzít za vděk starším Mitsubishi EVO VI. Bývalý jezdec cross-country se na Valašskou Rally přijel především učit úplně nové disciplíně. „Jsou to naprosto rozdílné sporty. Zatímco v cross-country se jezdí hodně na oči, tady dělá spolujezdec 70 % úspěchu. Týden před soutěží jsme proto seděli u on-boardů a snažili se nějak okoukat psaní rozpisu. Nakonec se nám to jakžtakž podařilo, ale máme se určitě ještě hodně co učit. Má poklona především patří Radimu Hájkovi, který svou roli zvládnul skvěle. Já jsem se ještě nenaučil na rozpis spoléhat a hlavně v noci jsem zatáčkám za horizontem vůbec nevěřil,“ přiznal jezdec. Při první soutěži bylo pro posádku prvořadým úkolem dojet až do cíle a nasbírat co nejvíce zkušeností, což se ovšem nakonec nepodařilo. 400 metrů po startu RZ6 vypověděl službu motor auta. „Měl jsem z toho pocit neštěstí. V cross-country jsem dojel 21 závodů z 21, ve kterých jsem startoval. Auta tam něco vydržela. Tady jsme auto hodně šetřili, přesto jsme ho až do cíle nedovezli. Je to škoda, nicméně je to skvělá zkušenost. Musím říct, že jsem byl překvapen z obrovské rychlosti auta, kterou jako divák ani tak moc nevnímám. Taky jsem si užil perfektní pohodové atmosféry, která mezi jezdci panuje,“ svěřil se Spisar. Ten by měl podle předběžného plánu absolvovat kompletní sezonu MČR.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Obě vsetínská subaru skončila v Hustopečích předčasně
Tomaštíkovi zmařil naděje defekt
Tomaštík vstoupil do sezony levou nohou
Tomaštík přijel, zvítězil a odstoupil
Místo první desítky utržené rameno
Tomaštík ve Vyškově předvedl veletoč
Impreza pro Tomaštíka je na barumku připravena
Neúspěch na Bohemii si Tomaštík vynahradil v Pelhřimově


Související odkazy:
Tomaštíkovi zmařil naděje defekt
Fotografie z Valašské rally
Vítězná premiéra na Valašské rallye - rozhovor
Sparrow racing team na Valašské Rally
Neoficiální konečné výsledky Valašské rally 2007
Prodejní místa oficiálních programů Valašské rally
K favoritům valašky patří Flídr, Trněný a Semerád
Při valašce je vyhlášena opět populární fotosoutěž
Do uzávěrky přihlášek na valašku schází pouhý týden!
Valaška nabídne bohatý doprovodný program
Valaška startuje za necelých pět týdnů!
Základní časový plán XXVI. Valašská rally 2007
Rychlostní zkouška Odry patří k nejtěžším úsekům valašky
Valaška otevře seriál Mistrovství České republiky v rally 2007!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tomaštíkovi zmařil naděje defekt" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.889639 vteřiny k natažení.