Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Vladimír Barvík zazářil na Bohemce a má celkové stříbro!
Posláno Čtvrtek, 27 Červenec 2006 @ 14:01:39  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Mezi největší překvapení letošní Rallye Bohemia 2006 nepochybně patřil zlínský Vladimír Barvík, který se zde teprve podruhé představil s novotou vonícím Mitsubishi Lancerem EVO IX, s nímž dokázal zajet pro druhou nejcennější medaili v rámci domácího šampionátu i Evropského poháru. I když v poslední době se mu podařilo zajet několik slušných medailových umístění i na jiných soutěžích, Bohemie pro něj znamená dosud nejvýraznější a životní úspěch.

Již při premiéře devítky na domácí Kopné bojoval Barvík o post nejvyšší mezi produkčními vozy a zkušený Josef Semerád musel až do cíle poslední erzety čekat na jeho čas, aby si byl jist, zda vyhrál nebo ne. Nakonec z toho bylo pro Barvíka těsně ( o šest sekund) druhé místo v PV. Také v okolí Mladé Boleslavi a na Liberecku se Vláďa, jinak povoláním řidič záchranné služby, držel na dohled vedoucí posádky. V sobotu večer po hlavní dávce erzet (9 RZ o délce 180 km) ztrácel pouze 35 sekund, v neděli v cíli pak ( další 4 RZ o délce 67 km ) celkově minutu a sekundu. „Na Bohemce jsem jel, jestli se nepletu, po páté. A Bohemie patřila svými tratěmi vždy k těm nejlepším. Ono to jinak ani v Jizerských horách není možné, ale letos byla opravdu velmi kvalitní a náročná pro posádky a z diváckého hlediska velmi atraktivní,“ chválí pořadatele Barvík.

Zlínský jezdec sice dojel do cíle bez poruchy karosérie, ale několika drobným příhodám se nevyhnul: „Z neznalosti auta jsem hned za začátku dvakrát couval při použití ruční brzdy a pak jsem měl taky dvakrát pravé zadní kolo v příkopu. Jednou to bylo kvůli divákům v místě, kde za to netahal ani Kopecký s WRCem, ale taky ve 160 Km/h v levé dva, kterou jsem trošku podcenil,“ přiznal jezdec, který je vyznavačem celkem dravého jezdeckého stylu a pokračoval: „Nepatřím mezi lidi co se vymlouvají na problémy. Jedu co nejlíp umím v daných podmínkách. Se šestkou, jako s devítkou. S benzinem za 35 Kč, jako s benzinem za 150 Kč.“

Vladimír Barvík začínal závodit se Škodou Favorit sk. N, pak přešel do vozu Honda Civic ve třídě N/1600 a pro sezónu 2003 na špičkové sportovní nářadí – Mitsubishi Lancer EVO V. Letos přestoupil do jeho nejnovější deváté evoluce, kterou u nás disponuje jen několik jezdců. „Konkurence byla silná vždycky, kvůli tomu jsme devítku ale nepořizovali. Nám ke koupi nového auta pomohlo pár shod okolností a taky pár dobrých lidí. Evo IX. je naprosto odlišné auto od Evo VI. Pro mě je to obrovský skok dopředu !! Změny jsou hlavně na podvozku a v motoru, nemalý podíl na zrychlení má určitě i aerodynamika a rozložení hmotnosti auta. Čili, je to mnohem lepší auto, než Evo VI.,“ pochvaluje si změnu vozu Barvík.

Podíl na skvělém výsledku má jistě také sličná navigátorka Petra Mynářová., která je zároveň ozdobou startovního pole. Po boku Barvíka ale usedá také ještě Josef Bartončík.

"Doufali jsme, že budeme v nejlepší desítce, ale tento výsledek je prostě skvělý! Je to auto, které umí jezdit samo. A na lepší se vždycky dobře zvyká!," zakončuje spokojeně vzpomínání na Bohemii Vladimír Barvík. V plánu má letos ještě starty ve všech sprintrallye, ale objeví se také na většině zbývajících podniků MMČR. Nejbližší start má tedy v plánu za týden v okolí Pelhřimova.

Pavel Jelínek,
www.car.cz, www.motormix.cz,

Oficiální stránky týmu: www.anvel.cz
Oficiální stránky soutěže : http://www.rallybohemia.cz


Tisková informace ANVEL racing teamu
V Brně a Zlíně 20. července 2006

Související odkazy:
Vladimír Barvík zazářil na Bohemce a má celkové stříbro!
Achsova nevydařená Bohemia
Martin Rada s Alfou Romeo 147 na Bohemii bronzový
Fotografie z Rallye Bohemia
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Bohemce s nejvzdálenějším účastníkem
Přihlášené posádky na Bohemia rally + ww odkazy posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Harmonogram soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Vladimír Barvík zazářil na Bohemce a má celkové stříbro!" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (21)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.595191 vteřiny k natažení.