Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Martin Rada s Alfou Romeo 147 na Bohemii bronzový
Posláno Pátek, 21 Červenec 2006 @ 00:45:32  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Hustopečský AGROTEC racing team, posádka Martin Rada a Roman Petr má za sebou úspěšný start se svým zánovním závodním vozem Alfa Romeo 147 na víkendové Rallye Bohemia 2006. Přestože při některých předchozích startech s tímto vozem cíl neviděl, při dosud nejnáročnější soutěži, jakou s alfou absolvoval, si dojel dokonce pro bronzovou medaili ve třídě N3. Byl tedy velmi spokojen.

Připomeňme ještě několik předchozích startů hustopečké posádky, která se zatím hlavně seznamuje s novým vozem ALFA ROMEO 147 2.0 TS ve skupině N3, tj do 2000 ccm.
„Je to auto nově postavené a bylo nutno vychytat dětské bolesti, proto jsme v některých předcházejících soutěžích museli předčasně ukončit své vystoupení,“ říká Martin Rada.

Při premiéře v MČR ve sprintrallye doma v Hustopečích se sice alfa dvakrát objevila jako nejrychlejší vozidlo ve třídě ( z celkem tří odjetých RZ), ale pak zradilo ložisko v převodovce a následně se poškodila spojka. Takže dobře rozjetá soutěž předčasně skončila.V dalším podniku stejného šampionátu v Tišnově to již bylo lepší a přes technické problémy byla alfa v cíli klasifikována na krásném druhém místě ve třídě N3. V plánu startů Jihomoravanů chyběl Pačejov, kde vloni totálně shořel jejich Fiat Bravo, zato se objevili na jihu Čech na Rallye Český Krumlov. Na Malontech však při velkém skoku došlo k poškození vany motoru, ale díky systému Super rally byli i s penalizací klasifikováni na slušném třetím místě. A navíc zde Martin Rada získal 12 bodů za 3. místo.

Následovala Kopná, na kterou se Martin s Romanem moc těšili, ale tuto podle jejich slov pěknou a technicky náročnou moravskou soutěž nakonec nedokončili. Na RZ 2 v Trnavě alfu zastavily brzdy, když upadl třmen. Právě tento okamžik je v těchto dnech (mimo jiné) k vidění v motoristickém televizním magazínu Motortip ( viz také www.tvb1.cz on line, Kopné zde je věnováno zhruba deset minut).

„Upadl přední brzdový třmen a bylo doježděno. Myslím, že tentokrát to byla naše chyba servisu a měli jsme povolený šroub na třmenu. Nějak se nedaří náš plán. Naplánoval jsem pro alfu tuto sezónu jako cvičnou a mám v plánu pět sprintů a pět velkých soutěží. Tedy celkem téměř 1600 km v rychlostních zkouškách, ale po pěti závodech mám odjeto teprve 316 km RZ. Takže musíme pracovat na autě abychom odstranili všechny porodní bolesti a na příští sezónu to bylo redy“ zamýšlel se po Kopné Martin Rada.

Na Bohemii k ujetým ostrým kilometrům přibyly další dvě stovky. Posádka dokonce zajela několik třetích časů a slušné třetí místo držela i celkově. Až v závěru Martin Rada trochu zvolnil, ale nebylo to způsobeno problémem, spíše taktikou : „Ne nebyl problém, ale bylo třeba dojet a udržet pozici, takže na závěr přišla taktika a jelo se velmi opatrně do cíle .I tak jsme udrželi 35. místo absolutně. Po sobotě jsem měl ztrátu na Bičáka už skoro tři minuty a nebyla šance to v neděli dohnat, na Itala ( Mauro Bole, Renault Clio Williams ) za mnou jsem měl najeto 2,5 minuty… Jsem rád, že se konečně podařil výsledek a auto to taky přečkalo bez úhony a problémů,“ zhodnotil start Rada a přidal i pochvalu pořadatelům : „Bohemka byla velmi krásná soutěž, krásné dlouhé RZ a hodně technické. Byla to pěkná dřina v tom horku, ale stálo to za to a máme dalších dobrých 12 bodů.“

Snad jen jednou posádce docela zatrnulo, když v sobotu večer po RZ 10 se v jejím cíli rozsvítila kontrolka paliva, tedy rezerva, a posádka byla ráda, že dojela do Liberce do servisu. „Měl jsem celou cestu strach, že nám dojde benzín. Co se týká časů, myslím že půjde s alfou jezdit ještě rychleji. Mám s ní odjeto málo kilometrů erzet a pořád vylepšujeme a upravujeme podvozek a učíme se s ní jezdit. Takže věřím že se dá ještě zrychlit!

Jsem velmi potěšen výsledkem Bohemky a je třeba poděkovat celému AGROTEC racing teamu, jmenovitě mechanikům Luboši Horáčkovi, Bronislavu Dofkovi a Lukáši Křivinkovi, kteří se na Bohemce starali o servis auta a výraznou měrou přispěli k dosažení výsledku,“ zakončil povídání Martin Rada.

V dalších plánech posádky je Barum rallye Zlín, Horácká rallye Třebíč a Příbram. Ze sprintů pak možná ještě Vsetín. No a v neposlední řadě Martin opět připravuje další ročník AGROTEC rallye.

Výsledky – N3:

1 Berger Vladimír Jugas Jaroslav Honda Civic Type R N 02:45:34.1
2 Bičák Tomáš Šklíba Roman Peugeot 206 RC N 02:47:48.7
3 Rada Martin Petr Roman Alfa Romeo 147 N 02:52:32.6


4 Bole Mauro Turina Christian Renault Clio Williams N
5 Svenkerud Trond G. Odegärd Kay Ford Fiesta ST N
6 Vaňáč Jan Vorel Václav Peugeot 206 RC N
8 Bieltvedt Sveinung Braenna Lars Ford Fiesta ST N
7 Smékal Egon Chvojková Zuzana Honda Civic Type R N

Doplňme ještě, že Rallye Bohemia 2006 bude k vidění i na televizních obrazovkách a to nejen tradičně na ČT 2, či ČT 4, ale mimo jiné v již výše zmíněném půlhodinovém motoristickém magazínu MotorTip, vysílaném nejen na kabelových televizích, ale také třeba on line na internetu. Premiéra tohoto dílu bude v pátek 28. července.


Tisková informace AGROTEC racing teamu _03.

Pavel Jelínek
media servis
www.motormix.cz, www.car.cz
Oficiální stránky týmu: http://www.AGROTECautoklub.cz/

Související odkazy:
Vladimír Barvík zazářil na Bohemce a má celkové stříbro!
Achsova nevydařená Bohemia
Martin Rada s Alfou Romeo 147 na Bohemii bronzový
Fotografie z Rallye Bohemia
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Bohemce s nejvzdálenějším účastníkem
Přihlášené posádky na Bohemia rally + ww odkazy posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Harmonogram soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Martin Rada s Alfou Romeo 147 na Bohemii bronzový" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.477601 vteřiny k natažení.