Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 253 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Krizovky a havárie Kopné 2006
Posláno Čtvrtek, 13 Červenec 2006 @ 13:20:10  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Také letošní ročník Rallysprintu Kopná přinesl díky náročné trati, doplněné nevyzpytatelným povrchem celou řadu krizovek a havárií posádek. Tyto situace se rozhodl zmapovat Zdeněk Vladyka, díky němuž si tak čtenáři udělají představu o krizových místech tohoto ročníku.

RZ – PROLOG
Letos to na prologu nebylo takové divoké, jako loni, ale znovu úřadoval obrubník v levé zatáčce 10m za tunelem. Tento chodníkový obrubník se vlivem velkého zkracování obnažil ze vnějšku a svou ostrou hranou rozdal několik šrámů závodním gumám. Do jeho pasti se chytili Tomáš Marek - Honda Civic, Došek – Škoda Octávia a bratří Böhmové.

RZ – KOPNÁ
Docela krizové místo se vlivem velmi kluzkého blátíčka nacházelo při vjezdu do "úzkého", před známým šotolinovým úsekem. Tady to na brzdy opravdu hodně klouzalo a nespočet závodníků muselo couvat, mimo jiné i vítěz třídy N1 Robert Mikulka. I my jsme tady nemohli zastavit a museli jsme zatočit pomocí ruční brzdy. To samé zde prožil i debutant ve třídě S1600 Mira Tarabus. V klasickém odbočení ze šotoliny na asfalt bylo k vidění několik hodin, či polohodin. Jen namátkově jmenuji Pilka – Citroen C2, Daněk – Škoda Favorit a Hrabec – Honda Civic. V dalším klasickém místě u zrcadla (vracák na kostkách v Trnavě) chyboval opět Mikulka a podobně jako Došek u Octávie, lehce pošramotil předek své červené Suzuki o zábradlí. Vložku ovšem ve třídě vyhrál! Na velmi těžký sjezd do Všeminy, který byl letos hodně oslizlý od bláta, doplatil slovenský student práva Igor Fecko s mladým novinářem Viktorem "Vickym" Hausknotzem. Jejich Subaru skončilo pod cestou v těžké pravé zatáčce za horizontem. V této zatáčce vyletěl ven v roce 1999 na Kopné i Petr Poulík, ale ten pokračoval dál.

RZ - MÁJOVÁ – PODHORAN
Zrádná, krásná a těžká Májová letos úřadovala až v její spodní části. Po levé a dlouhé vracečce, která přivádí posádky z prudkého sjezdu na její rovinatější pasáž, se nachází pravá zatáčka (my jsme ji měli napsanou jako P5 – klouže moc). Tato zatáčka polapila do svého příkopu hned dvě Mitsubishi Lancer. V prvním kole tu zapadl Jirka Volf a pro jeho mitfáru Petra Nováka, to bylo letos už třetí na chlup stejné odstoupení ze závodu (před tím Hustopeče a Púchov, ale to bylo s Danem Landou) V druhém kole si hned vedle ustlalo další Mitsubishi a to s Michalem Fialou za volantem. O necelý kilometr dál se nachází rychlé esíčko zakončené mostkem. Už při tréninku tu bylo hodně bordelu, který se po dešti změnil v bahenní lázeň a ta opět polapila dvě auta. V prvním průjezdu se do bahenní pasti chytli plzeňští bratři Beránkovi, kteří poškodili pravou část auta včetně nápravy. Ti se na most vůbec nevešli a narazili do stromu před mostem. Ve druhém kole zde ukončili nárazem do zábradlí mostku svou pouť valašským krajem Tomáš Arazim a jeho Mitsubishi. Ještě jsem se zapomněl zmínit o výletu mimo trať přímo na vrcholu Májovské RZ v nepříjemné zatáčce na bordelu za horizontem, kde poslal svou Octávku Došek přes střechu, ale po chvíli vyprošťování pokračoval dál. Jako defektové místo se ukázal výjezd z Májové na hlavní, kde prorazil gumu třeba i Luba Minařík a pěkně jedoucí mladík Dunovský.
Své Mitsubishi nestandardně zaparkoval na vrcholu Podhoranu Trnovec, ale v seznamu odstoupivších figuuroval s poruchou převodovky. Za oblíbeným místem na Podhoranu, zvaným Stadion se nachází prudká levá zatáčka do kopce. Letos zde bylo díky činnosti lesníků vyházeno množství bordelu na který doplatilo několik jezdců. Jmenujme třeba letošního smolaře Doška a domácího rychlého saniťáka Barvíka.

RZ – HVOZDNÁ
Velkou krizovku prožil na RZ Hvozdná Milan Kneifel, který tak, tak dobrzdil do retardéru v obci Březová. V rychlém sjezdu z Březové v levé rychlé zatáčce se do hodin roztočit Tomáš Marek a po několika "digitálkách" narazil předkem své Hondy do břehu. Naštěstí vše odnesl pouze chladič, ale kdyby Honda klopýtla, tak se motají ještě teď. Tomáš Marek to zhodnotil slovy:“Bylo to luxusní.“

RZ – KOPNÁ (obráceně)
V této variantě se těžkost RZ Kopná ještě znásobila, protože v tomto směru se nikdy nejela. Přímo v brutálním sjezdu do Trnavy promarnil bod brzdění do té doby pěkně jedoucí Lumír Firla a poslal svou Evo VI do lesa. V tomto sjezdu měl krizovku i Kurka s áčkovým Lancerem po Flídrovi. Znovu úřadoval stejný úsek jako při běžném směru, tedy výjezd ze šotoliny na asfalt ve velmi úzkém místě. Zde chyboval Pokladník, který hodiny ještě ustál, ale Henzl tu přišel o třetí místo ve třídě nárazem do stromu. Rally ale dokončil.To je tak všechno, co jsem postřehl z kokpitu závodního auta a slyšel v servisní zóně. Ale jestli někdo z Vás ještě zažil na letošní Kopné nějakou další akci a napíše nám pod článek Máte -li nějakou fotografii, zachycující výše zmiňované události, zašlete nám ji na mail rallyinfo@priluky.cz, rádi mu jeho momentku zveřejníme. Prostě uděláme takovou malou databanku různých výletů, krizí a havárek na letošním 14. ročníku rallysprintu Kopná.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: RSPříluky

Související odkazy:
Krizovky a havárie Kopné 2006
Sparrow Racing spokojen s premiérou Ignisu
Kopná pohledem Dana Vladyky
Odložilíkovy vydařené víkendy
Sprinterům s hondami se nedařilo
Doma to tentokrát nevyšlo…
Smolná série pokračuje
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Kopné přes půl světa
Fotografie z Rallysprintu Kopná
Minaříkova srdeční záležitost
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Spuštěny neoficiální stránky Rallysprintu Kopná
Zvláštní ustanovení a přihláška na Rallysprint Kopná
Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Krizovky a havárie Kopné 2006" | Přihlásit/vytvořit účet | 5 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Krizovky a havárie Kopné 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 13 Červenec 2006 @ 18:55:14

Ve Hvozdné, poslední rychlá zatáčka (P2) před pravým vinglem měl krizovku Tonda Tlusťák - nepříjemné místo, pokud nejde noha na chvíli dolů. Cca 2004 zde letěl Favorit a očesal sloup i zídku.


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Kopné 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pátek, 14 Červenec 2006 @ 07:41:59

RZ - Kopná (obráceně) - Firla tam na místě prohlašoval, že mu mitfára nepřečetl zatáčku.


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Kopné 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 17 Červenec 2006 @ 15:46:39

Tam kde vyletěl Firla jsme byli venku i my a prohráli jsme tím souboj o páté místo v A5 s Adamem Koblihou. Jinak gratuluji ke třetímu místu Danovi a Zdeňkovi.Jirka Sutr


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Kopné 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 18 Červenec 2006 @ 12:31:38

Díky Jirko, za blahopřání. Hlavně že ten Váš výlet mimo trať dobře dopadnul. Zdeněk Vladyka


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Kopné 2006 (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 24 Červenec 2006 @ 12:28:15
(Informace o uživateli)

Zajímavé, chtělo by to, aby Zdeněk jezdil na místě spolujezdce co nejčastěji, aby byly všechny soutěže takto pěkně zmapovány. Ale mám takové tušení, že on je má podobně zmonitorovány i v případě, že jen stojí u trati.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.036182 vteřiny k natažení.