Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 23 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Sprinterům s hondami se nedařilo
Posláno Středa, 12 Červenec 2006 @ 00:40:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Dva závody v průběhu čtrnácti dnů absolvovali jezdci seriálu Mediasport MČR Rallysprintů, mezi kterými měl své zástupce i server Sportfoto.cz. Vít Böhm nespatřil cíl ani v jednom případě a Ladislav Henzl mohl být spokojený jen se stříbrem z Agropy. Na Kopné se objevil Radek Mifka, který nakonec v obrovské konkurenci 26 vozů třídy N4 obsadil devátou příčku.

Ladislava Henzla čekaly dvě rozdílné rallye. Zatímco v západočeských Horažďovicích se mu většinou daří, rallysprint na horké valašské půdě nikdy nepatřil k jeho oblíbeným. Nakonec i výsledky tomu odpovídaly. Obrovskou bitvu na Rally Agropa mezi trojicí hond začal na první příčce, poté se ale přes něj přehnali mladíci Šlehofer s Dunovským. Na Henzla s Čečilem se však nakonec přece jen usmálo štěstí, když Dunovský chyboval. Posádka si tak na Horažďovické náměstí přijela pro stříbrnou medaili. „Nebudu úplně spokojený, dokud nebudu první, ale stříbro taky potěší. Mladíci se přes zimu zlepšili. Při studiu časů jsem zjistil, že až o půlminutu na vložku. Nevím, kde se to v nich vzalo,“ přemítal po závodě jezdec. Kopná se vyvíjela podobně jako sprint skončený před čtrnácti dny. Henzl začal nejrychleji, pak byl ovšem pokořen Kuldou, který šel do čela třídy. Sekundové rozdíly v časech jednotlivých vložek věstily drama, které v závěru soutěže skutečně přišlo. Poslední sekce Henzlovi nesedla a zezadu se začal přibližovat Dunovský. Na závěrečné vložce přišlo rozhodnutí. Tentokrát chyboval mariánskolázeňský jezdec a pochroumané hondu dovlekl do cíle až na pátém místě. „Byla to školácká chyba. Nejdřív jsem ve výjezdu z vracáku špatně zařadil a potkal se nám motor. Rozhodli jsme se to ještě dovést do cíle, ale jak auto nefungovalo, raději jsem to zkusil víc podržet na jednom terénním zlomu. Auto se vzneslo a narazili jsme do stromu,“ popsal rozhodující okamžik pilot.

Testovací start na Kopné si před domácí Rally Bohemia naordinoval Radek Mifka. Nakonec ovšem do soutěže nevyrazil se zbrusu novou EVO IX adal přednost starší evoluci. „U devítky nám odešlo turbo, takže jsme museli odstartovat se starší osmičkou. Bylo to vyloženě provizorní řešení, auto nebylo vůbec vyladěné a motor fungoval tak na sedmdesát procent výkonu,“ vysvětloval Mifka. V okolí Slušovic se sešla opravdu tvrdá konkurence, a tak se bylo s kým porovnávat. Zprvu se usadil v závěru druhé desítky, ale „sedla“ mu zejména nejobtížnější RZ Májová–Podhoran. Při druhém průjezdu zde zaznamenal první čas v rámci top 10 kategorie produkčních vozů. Díky tomu, že na rozdíl od soupeřů zvládnul náročnou trať bez závažnější chyby, byla pro něj odměnou devátá příčka v cíli. „Proti Českému Krumlovu zde byly výrazně jednodušší podmínky, a tak jsme věřili v lepší výsledek. Zejména proto, že to byla letos první soutěž, kterou jsme jeli už podruhé. Nakonec ale při té konkurenci a s přihlédnutím na provizorní stav auta jsme zajeli v rámci možností,“ zhodnotil jezdec.

Dva krátké starty má za sebou Vít Böhm. Na Rally Agropa vyrazil s novější hondou, tohoto vozu si ale moc neužil. „V úterý a ve středu jsem nebyl v práci kvůli velkému průjmu a bolení hlavy. Myslel jsem že na Agropu ani nepojedeme, ale nakonec jsme kvůli obchodním partnerům vyrazili. Zažil jsem tam nejhorší dva dny svého života. Nakonec jsem byl rád, že jsem vydržel aspoň dvě RZ a kombinéza zůstala čistá,“ popisuje martyrium jezdec. Ani vystoupení na Kopné, kterou bratrská dvojice Böhmů absolvovala již ve stoprocentní kondici, však nebyla nijak delším představením. Už na prologu potkal žlutou hondu defekt, v závěru RZ se pak přidaly i problémy s převodovkou a i tento závod pro jihlavské bratry skončil předčasně.

tisková zpráva
Sportfoto.cz

Související odkazy:
Krizovky a havárie Kopné 2006
Sparrow Racing spokojen s premiérou Ignisu
Kopná pohledem Dana Vladyky
Odložilíkovy vydařené víkendy
Sprinterům s hondami se nedařilo
Doma to tentokrát nevyšlo…
Smolná série pokračuje
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Kopné přes půl světa
Fotografie z Rallysprintu Kopná
Minaříkova srdeční záležitost
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Spuštěny neoficiální stránky Rallysprintu Kopná
Zvláštní ustanovení a přihláška na Rallysprint Kopná
Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Sprinterům s hondami se nedařilo" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.30851 vteřiny k natažení.