Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 247 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné
Posláno Středa, 05 Červenec 2006 @ 11:51:30  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Nejpopulárnějším sprintem nejen mezi diváky, ale i jezdci je tradičně Rallysprint Kopná. Pořadatelé letos přichystali jednu z nejnáročnějších traťových variant, složenou z tradičních úseků. Z charakteru náročných rychlostních zkoušek vedených po úzkých klikatých valašských cestách se vymykala pouze méně technická rychlostní zkouška Hvozdná. Na startu oblíbené soutěže nechyběl ani Milan Kneifel, tradičně s vozem Škoda Felicia Kit Car 1,6. Na místě spolujezdce se však odehrála změna, kterou nám Milan ihned objasnil: "Bláža odjíždí dlouhodobě za prací (přítelkyní) do Anglie. Nechtěl jsem absolvovat každý závod s někým jiným, hlavně domácí podniky Kopnou a Barumku. Tyto soutěže jsou pro mě nejdůležitější a tak jsem se domluvil na spolupráci se šéfredaktorem časopisu Rally Tomášem Plachým. Tomáš je velmi zkušený spolujezdec, který se dokázal okamžitě přizpůsobit mému jezdeckému stylu a dokázal mě povzbudit, ale i krotit, když bylo potřeba."

A jaký byl samotný průběh závodu? "Před startem rally, to opět vypadalo díky počasí, které bylo nevyzpytatelné přeháňkami, na pneu loterii. Tomuto počasí jsme přizpůsobili umístění baterie a přileb ve voze, abychom mohli vézt dvě rezervy ( v minulosti jsme na toto několikrát doplatili). Na prolog a RZ Kopná a Májová jsme obuli "pneu s defenzivní taktikou na mokro". Tyto gumy nebyly úplně nejvhodnější, protože trať byla povětšinou oschlá. Jen v lesních úsecích bylo mokro. Horší pro nás však bylo, že již na třetí erzetě jsme dojeli posádku startující před námi. Stalo se to ve sjezdu z Májové a celý úsek až na hlavní cestu jsme jeli za ní. Bohužel na široké cestě přes Držkovou nás nepustili před sebe a silnější Doškova Oktávie nám ujela. Ale už v kopci na Podhoran jsme Doška opět dostihli a až na stadion jsme jeli za sebou. Naštěstí za stadiónem Došek udělal chybu a my jsme jej mohli předjet. Byla to velká škoda, protože kombinace Májové s Podhoranem je pro náš vůz jako stavěná. Už od startu jsme měli pěkný rytmus. Ještě před startem nám bylo jasné, že nás Luba Minařík na domácí erzetě Kopná porazí, ale na zbývající vložky jsme si věřili. Dalším, koho jsme si hlídali, byl mladý Tomek, který se s každým odjetým závodem zlepšuje a musí se s ním v následujících podnicích počítat. Tondovi Tlusťákovi se saxem se dalo za normálních podmínek těžko konkurovat. Asi největší vliv na pořadí ve skupině měl Minaříkův defekt na druhé Májové, který nás posunul na druhé místo ve třídě A6. Naše největší krize přišla hned v prvním průjezdu RZ Hvozdná. V obci Březová se objíždí křížek. V tomto místě jsem zaspal a šel pozdě na brzdy. Chybělo jen málo abych ho trefil. Přesto jsme v klidu a spokojeni dojeli do cíle. Kopná určitě patří k nejtěžším podnikům sprinterského mistrovství. O náročnosti místních erzet hovoří množství havárií a problémů posádek. Nám se naštěstí větší problémy vyhnuly." vyprávěl spokojený pilot, který na Kopné naposledy startoval v roce 2000, ještě se Suzukou ve třídě N1.


Samozřejmě nás zajímaly i budoucí plány zlínského jezdce. "Další podnik sprinterského mistrovství v Pelhřimově vynecháme a budeme se soustředit na Barumku. Navíc vůz prochází před Barum rally velkou repasí. Kromě Barumky neplánujeme žádný velký podnik a soustředíme se na sprinterské mistrovství. Spolupráce s novým spolujezdcem se osvědčila a tak už se dnes těším na vrchol domácí sezóny – Barum rally," upřesnil Milan svůj program.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách posádky: http://www.spurtzlin.com
Text: Pavel Zvonek
Foto: Petr Kunčík

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pro jubilejní sezonu chystá Milan Kneifel překvapení
Milan Kneifel hodnotí sezonu 2010
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
Derniera s Kitovou Felicií
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Odložená premiéra s kitovou fábií proběhne ještě letos
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR


Související odkazy:
Krizovky a havárie Kopné 2006
Sparrow Racing spokojen s premiérou Ignisu
Kopná pohledem Dana Vladyky
Odložilíkovy vydařené víkendy
Sprinterům s hondami se nedařilo
Doma to tentokrát nevyšlo…
Smolná série pokračuje
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Kopné přes půl světa
Fotografie z Rallysprintu Kopná
Minaříkova srdeční záležitost
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Spuštěny neoficiální stránky Rallysprintu Kopná
Zvláštní ustanovení a přihláška na Rallysprint Kopná
Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 24 Červenec 2006 @ 12:36:12
(Informace o uživateli)

Troufnu si říci, že na všech třech místech, kde jsem byl (na RZ Kopná), se mi Milan Kneifel líbil snad nejvíc, co jsem ho kdy viděl, nebo alespoň co si vybavuji. Super nasazení. Teď koukám, že u něho mám ve svých poznámkách na startovní listině 3 plusy - to hned tak někdo nemá! I když je pravda, že v poslední době jak stárnu, tak jsem nějaký rozdávačný :-) Jinak by mě zajímalo, kolik rallye Bláža v Anglii s Evičkou navštíví. Určitě tam jel pracovat jako spolujezdec - kromě zubařů je tam prý i nedostatek mitfárů! :-)


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.316639 vteřiny k natažení.