Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 11 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

TZ: Eddyho Schlagera smůla neopustila
Posláno Úterý, 16 Květen 2006 @ 16:47:23  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Tišnovská rally měla pro Eddyho Schlagera zvláštní nádech. Nejen, že startoval poprvé v letošní sezóně na typicky asfaltové soutěži se suchým povrchem, ale jel doma, navíc na soutěži, která nesla jméno jeho firmy a tak nebylo divu, že se chtěl před domácím publikem patřičně vytáhnout. Technické problémy, které Eddyho vůz postihovaly v předešlých závodech si vyžádaly změnu na postu šéf mechanika a celý tým věřil, že se letos do třetice podaří zlomit smolnou sérii. Eddy s Richardem se po seznamovacích jízdách shodli, že je čeká velmi dlouhý a náročný sprint, který je podobně jako většina českých soutěží rychlejšího charakteru, zároveň je ovšem patřičně členitý a technicky náročný, což posádce Hanáckého rally klubu Vyškov vždy svědčí.
V předvečer Eurostroj rally se konalo představení vybraných posádek, kde diváci domácí posádku přivítali uznalým potleskem, Eddy Schlager se přesto nechtěl nechat „vyhecovat“ a byl v předstartovních prognózách opatrný. Jeho cílem bylo umístění do patnáctého místa celkově a také se letos konečně trochu svézt. Klidně však nespal. Tým musel ještě na poslední chvíli řešit problémy s odléváním benzínu v ostrých zatáčkách a Eddyho s Richardem strach o techniku provázel až do posledních hodin před startem.
Úderem osmé hodiny a jedenácté minuty z rampy na tišnovském náměstí Míru sjela posádka Eddy Schlager – Richard Wächter s jasným záměrem. Přejet přes tuto rampu i po sedmnácté hodině odpolední, kdy byl naplánován cíl rally. Posádku startovního čísla 14 provázely i obavy, jak si bude vézt v tak silně obsazeném startovním poli. Tyto obavy se ale hned ráno ukázaly být zbytečné. Úvodní vložku dokončili Eddy a Richard v pátém nejrychlejším čase, což působilo jako největší senzace výsledkové listiny. Před jejich bílý Lancer se ve výsledcích protlačili už jen favorizovaní Leoš Flídr, Gergely Szabó, Josef Semerád a Karel Trněný; Eddyho ztráta na první místo se vyšplhala na pouhých čtrnáct sekund. V podobně svižném tempu absolvoval pilot, žijící v nedalekých Vílemovicích, i druhý test a v průběžném pořadí si udržel páté místo. Jeho náskok na šestou příčku, která zatím patřila Miroslavu Jandíkovi, se zvýšil na devět sekund, čtvrtý Karel Trněný se naopak musel nástupu posádky s číslem 14 obávat. Schlager s Wächterem na něj průběžně ztráceli jen 7,4 sekundy! Asi nejvíce překvapený byl z vývoje rally sám Eddy, který se o svém skvělém umístění dozvěděl až těsně před startem třetí vložky v časové kontrole. Třetí test zvládl Eddy Schlager opět v pátém nejrychlejším čase, a i když ztratil kontakt s vedoucí čtveřicí, udržel si výborné páté místo. Výsledky byl doslova nadšený, zvláště, když jel poprvé v letošní sezóně bez technických problémů a tudíž poprvé naplno. Sebekriticky prohlásil, že na jeho výkonu je to poznat, odborníky však jeho časy nepřestaly uvádět do údivu.
Čtvrtá vložka euforii v interiéru „áčkového“ Lanceru ještě více umocnila. Dosud druhý Gergely Szabó nechal na trati více než minutu, Eddy ho na trati dojel a posunul se před něj na čtvrté místo celkově. Tato příčka mu patřila i po páté zkoušce, bohužel, před startem šestky přišla krutá rána. Eddyho bílé Mitsubishi se podruhé v letošním roce zastavilo a již podruhé kvůli banální závadě. Na motoru praskla řemenice, což znamenalo přehřátí motoru a jasný konec soutěže. Jak ukázal pozdější vývoj závodu, odstoupení opět přišlo v nejméně vhodnou chvíli. Po následující vložce již ve výsledcích chyběl Leoš Flídr, který havaroval, Karla Trněného výrazně přibrzdily problémy s chybějícím výkonem vozu a Josefa Semeráda v samotném závěru rally pozlobilo turbo. Kdyby technika vydržela, Eddy mohl vyhrát, jenže kdyby…
Po další nule na bodovém kontě v klasifikaci Rally super série se Eddymu výrazně ztížil záměr, bojovat o co nejlepší umístění v tomto seriálu. O dalším startu rakouské posádky s českými licencemi se tedy teprve rozhodne.

Text a foto: Jiří Dokulil, ftr-media

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Stále blíž k cíli…
Když se smůla lepí na paty…
Eddy Schlager s novým spolujezdcem
Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Smolná série pokračuje
Eddyho Schlagera smůla neopustila
Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Eddy Schlager černým koněm Valašky


Související odkazy:
Henzl se vrací na bednu
Smolný Tišnov třináctého
Jaký byl Tišnov?
Eddyho Schlagera smůla neopustila
Tišnov hlásí 128 přihlášených a Austrian Rallye Challenge – kde se tu vzala?
Rally Tišnov od roku 2006 v barvách nového hlavního sponzora

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Eddyho Schlagera smůla neopustila" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.77037 vteřiny k natažení.