Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky
Posláno Úterý, 09 Květen 2006 @ 23:34:08  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Na Rally Tatry v okolí západoslovenského Púchova se jezdíme rádi podívat již několik let. Nejinak tomu bylo i letos. Plán akce byl vymyšlený tak, že do okolí Bánovců nad Bebravou, kde se jela první etapa závodu, vyrazíme už v pátek po práci, projedeme vložky, najdeme flek na spaní, rozděláme oheň, opečeme špekáčky, vypijeme nějaké pivko a bude nám fajn.
Jenže počasí bylo proti. Ještě v pátek na Pančavě (hostinec na Příluku), kde jme měli určený sraz, sedíme v trenkách na zahrádce a je krásně teplo, ale už v Luhačovicích, kde nakupujeme poživatiny a popijatiny, nám podezřele stojí chlupy zimou na nohách. Cesta k našim východním sousedům se nese v duchu zapnutých stěračů a hustého deště. Z erzet jsme projeli pouze RZ Zlatníky, která se nám hodně líbila a zakotvili jsme na ní. V osmdesátých letech se jmenovala Dubodiel – Závada a podle slov Leo Pavlíka patřila k perlám tehdejších ročníků Barum Tríbeč Rally. Celý večer jsme strávili povídáním a koštováním domácích produktů v autě, ale i u zmoklého táboráku, takže nálada byla více než veselá.

Ráno už nepršelo, všude bylo ale po nočním dešti spousta vody a kaluží. Přemísťuji se do předem vybraného místa. Jedná se o pravou přes krásný horizont, vše na promáčené šotolině. Diváci tu nebyli vůbec žádní a tak jsem v klidu vyčkal na prvního jezdce. Tím byl Jožka Béreš na Ignisu. Mladý Dodi se snaží a předvádí svou klasickou agresivní jízdu. Za ním jedoucí Vašek Pech projel zatáčku horně rychle v mírném smyku. Razantními průjezdy se prezentují dva jezdci z bývalého východního bloku, Donchev a Alexandrov pilotující japonské stroje Subaru. Oba dva to poslali do zatáčky krásně bokem. Velký smyk, už s náznakem přetočení ,musí řešit i můj polský oblíbenec Tomek Kuchar s nejnovější specifikací Subaru. Hezké průjezdy předvádějí Pantálek, Tlusťák a Odložilík, kterého to už docela hodně vyneslo. Nechtěný velký bok kontruje Fišer. Zato Haluška s ropákem Ibizou věděl co dělá a posílá čmoudícího diesela do pěkného smyku. Obrovskou kudlu letí slovenský závodník Eliáš se starou Ibizou. Z mírné levé vyletěl mírně bokem a do pravé přes horizont to jen překývl. Ovšem za chvilku byla slyšet dutá rána a motor Seata utichl. Po vyděděncích a nehomologovaných vozech, kde jel perfektně Emča Triner, úvodní průjezd RZ Zlatníky končí. Přesouvám se k autu, když dvě zatáčky za mým místem vidím položený sloupek od závory a oštihlaný strom. Ptám se pořadatele co se tady stalo. " Jeden ze závodníků to tady nevybral , vyletěl do ocelového sloupku a zůstal tady dvacet minut vyset něž jsme ho vytáhli," odpověděl slovensky. Ano, jednalo se o divokého Eliáše s Ibizou, který se s kluzkým blátem nikterak nepáral. Na tomto úseku pak při druhém průjezdu vyletěl náš Mira Tarabus, ale už to tady měl "připravené" a nemusel sloupek bourat.

Po špekáčkách a jednom pivku se přesouvám po směru RZ. Nemohu nic najít a tak asi po dvou kilometrech dorážím do pravé táhlé zatáčky s kopancem uprostřed. Je zde hodně vytahaného bláta a asfalt oškrkaný od lyžin po prvním průjezdu. Béreš a Pech projeli krásně bokem, Štajf a Donchev byli více obezřetní. Hezký průjezd předvádí jinak dosti nevýrazný Kosciuszko s krásným "svištěm" a Karel Trojan s evo sedmičkou. Celou rally si v této zatáčce pokazil Dan Landa, který se začal pěkně rozjíždět. Do zatáčky vjel docela pěkně, kopanec přeletěl bokem, ale asi příliš akceleroval a spolkla ho příkopa. Dan se z ní chtěl dostat, ale ještě víc se zamotal do její pasti plné vody a bláta. Pokusy o vytažení od diváků byly marné, protože micák ležel hodně hluboko v bažině. Pro mitfáru Petra Nováka alias "Novase" to byl během čtrnácti dní úplně stejný konec závodu, když předtím skončil v Hustopečích s Jirkou Volfem, taktéž v příkopě a dál už nemohl pokračovat. Krásně bokem projel zatáčku náš Mira Tarabus a Koňuch s Almerou, trochu krizi tady měl Kopelent, kterému zadní kola lehce spadla do příkopu. Po průjezdu Jožky Béreše seniora se silnou Asconou sk. B druhý průjezd končí. Přesouváme se o 150m dál do totálně zablácené levé táhlé zatáčky. Začíná pršet a mazlavé bláto je ještě mazlavější a blátivější. Dodi se snaží jet hodně rychle, ale Ášín mu tady dává kolem deseti sekund. Pěkné boky předvádí Štajf a Jandík, který už líže okraj cesty. Mikuláštík jede plný pásek a Trojan s velkým zpožděním. Krásně jedou nafťáci Haluška a Podhájecký. Oba dva předvádějí atraktivní sport a je vidět, že si nedarují ani sekundu. Mezitím se uprostřed zatáčky vyjela velká díra, která závodky kopala do lyžiny. No to málem doplatil Patrik Hlach s Hondou Civic, který do ní docela rychle najel a ta ho kopla směrem ven z cesty. Jenom haldy bláta ho zbrzdily na krajnici a Patrik mohl dál pokračovat. Zafandili jsme Emilům, kterým áčko sluší o hodně více než pévéčko a první den Matadorky končí. Sedáme do auta a za neustálého deště míříme do Zlína.

Nedělní den rally jsme se rozhodli sledovat RZ Tuněžice a to ve vesnici Bielča-Podhorie. Na první průjezd kotvíme v levé u místního cintorína. Je docela velká zima, ve Zlíně ukazoval teploměr +5°C. Hodně agresivně projíždí levou čtyři na blátě Donchev, Jandík a hlavně Gavlák kterému už chybí levé zadní světlo. Velkou střelbu předvádí polský závodník Majek Janusz s Peugeotem 206, který při výjezdu se zatáčky málem vyletěl ze silnice. Posledním jezdcem je opět Jožka Béreš na Opelu Ascona, která už má asi dost ježdění a bliká čtyřblinkrem. Mezi průjezdy se jdeme ohřát do místní "krčmy". Zde si dáváme čaj a abychom nasáli trochu místního folklóru, tak i borovičku. Poslední průjezd letošní Matadorky sledujeme přímo ve vesnici. Jezdci se musí vypořádat s levou zrádnou mezi ploty a pak s rychlou pravou na výjezdu z obce. Velký souboj dvou odlišných koncepcí pohonu končí. Jožka Béreš jede s defektem a Vašek Pech opět vyhrává soutěž v Púchově. Velkou střelbu letí Mira Tarabus, který zkouší dotáhnout Pertlíčka po ztrátě vinou defektu. V cíli mu chybí necelé tři vteřinky. V pravé mezi plotky je trochu širší Slovák Nagy s Cliem, ale jednu z posledních zatáček celé rally zvládl.

Dramatická rally v okolí Mekky slovenského gumárenského průmyslu skončila. Trochu zmrzlí, ale plni pěkných motoristických zážitků odjíždíme směrem k domovu. Hodně chvály od nás sklízí Donchev, který na pro všechny neznámé sobotní trati pojel celou naší a polskou špičku, samozřejmě kromě světového Dodiho a mistrovského Vaška. Teď nás čeká sprinterský Tišnov a pak pohádkový Krumlov. Snad tam uvidíme super rychlého "Akime" Mörtla.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: Petr Kunčík, Jara Kunčík


Související odkazy:
Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky
Video sestřih rally Tatry s výpadkem Daniela Landy
Josef Dvořák si šel pěšky pro pohár
Třítýdenní maratón skončil v kotrmelcích
Premiéra s novým vozem vyšla Tomaštíkovi na jedničku
Fotografie z Rally Matador Tatry
Do Púchova zamířila výborná konkurence!
Popis RS a diváckych miest Rally Matador Tatry
Do Púchova se sjede silná sestava cizinců v čele s Poláky
Vyhlásená opäť rallye fotosúťaž!
V Púchově se bojuje o body do čtyř šampionátů!
Rozhovor s ředitelem soutěže, RZ Domaniža nezařazena do programu 17.3.
Prípravy Rallye Matador Tatry v plnom prúde
Základní informace a program púchovské rallye
Rallye Matador Tatry v novém hávu

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky" | Přihlásit/vytvořit účet | 17 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 10 Květen 2006 @ 11:09:06
(Informace o uživateli)

Škoda, že když Landa zapadl, tak naše speciální vyprošťovací komando Rallysportu Příluky bylo nahoře nad zatáčkou. Neříkám, že bysme to vytáhli, ale máme dlouhodobé výsledky a zatím 100% úspěšnost. Jinak sem sledoval pár záběrů od Miry z onboardu a překvapilo mě kolik vyřešil krizovek.


[ Odpovědět ]

Re: Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky (Body: 1)
podle AlesGute kdy Čtvrtek, 11 Květen 2006 @ 16:40:12
(Informace o uživateli)

Krásný popis, jako kdybych tam byl! Akorát ty výrazy co na mě autor zkouší! Oštihlaný strom, oškrkaný asfalt, místní cintorín - tož, jak tomu mám rozumět? První dva výrazy si ještě domylím, koneckonců i foneticky jsou hezké přiléhavé, ale co je to cintorín?


[ Odpovědět ]

  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (29)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.596777 vteřiny k natažení.