Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 13 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Třítýdenní maratón skončil v kotrmelcích
Posláno Úterý, 02 Květen 2006 @ 20:12:11  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Roman Odložilík zažil tři perné týdny, z nichž největší část strávil v kokpitu soutěžního vozu. Nejprve na sprintu v Hustopečích, poté na evropské Mille Miglia a nakonec v Púchově při pokračování MMČR. Opravdová spokojenost ovšem v Trumf Rally Teamu panovala jen po Hustopečích…
Po roce a půl se Roman Odložilík vrátil za volant vozu Suzuki Ignis S1600 a byl to návrat více než úspěšný. Na uklouzaných tratích kolem jihomoravských Hustopečí si zpočátku zvykal a jeho největší konkurent Josef Peták mu odskočil, na RZ3 ale Peták dostal defekt, a rozehrála se tak naplno bitva o vítězství v prestižních skupinách S1600 a A. Šťastnější byla nakonec posádka Trumf Rally Teamu Odložilík–Rajnoha, jelikož Peták na poslední rychlostní zkoušce urazil kolo. "S vystoupením v Hustopečích jsem byl moc spokojený. Perfektní je páté místo absolutně i výkon předvedený s vozem, se kterým jsem už tak dlouho nestartoval," ohlíží se jezdec.
Další víkend jej však čekala mnohem náročnější zkouška. Proslulá italská soutěž Mille Miglia zahájila šampionát mistrovství Evropy, kde by se měl Trumf Rally Team letos pravidelně objevovat. Tratě charakteristické tisíci zatáčkami mají daleko do těch zdejších. Prvořadým úkolem pro tým tedy bylo sbírání zkušeností. Radost z krásného zážitku z jízdy mezi skalami a propastmi ale zkazilo hned několik událostí. "Hodně do hry zasáhlo počasí. Zatímco špička jela na suchu, my jsme už měli trať mokrou. Vysoké startovní číslo také zapříčinilo, že jsme pravidelně dojížděli posádku startující před námi a na úzkých tratích jsme za ní strávili v jednu chvíli dokonce nějaké čtyři kilometry," povzdechnul si Odložilík. Přišly však i podstatnější problémy. "Na druhé rychlostní zkoušce nám zvadly brzdy a s tímto problémem jsme se potýkali až do RZ9, kdy nám zadní definitivně vytekly. Protože start RZ10 byl do kopce, a my jsme tudíž ani nemohli odstartovat, museli jsme odstoupit ze závodu," vysvětluje pilot příčinu, proč nefiguroval v konečných výsledcích. Přesto byl po Mille Miglii pozitivně naladěn: "Žádný super výsledek jsme nečekali, přijeli jsme se učit. Italská špička je úplně jinde, jeli na zdejší trati už po desáté, u nás není ani žádná podobná. Proto jsme rádi za některé pěkné časy v RZ. Dokázali jsme porážet Solowowa a v některých testech i de Winkela."
Rallye Matador Tatry ve slovenském Púchově byla pro tým třetí soutěží ve třech týdnech. I tady se sešla obrovská konkurence. Odložilík startující podobně jako v Itálii se zkušeným spolujezdcem Miroslavem Fantou nezačal příliš dobře. Kvůli špatné volbě pneumatik jim na úvodní páteční rychlostní zkoušce patřil až 22. čas. V sobotu se ale karta začala obracet, zejména na RZ Uhrovec se posádce dařilo utrženou ztrátu mohutně stahovat. První etapu tak zakončili na osmém místě absolutního pořadí. "Auto bylo dobře nachystané a sobota byla z naší strany velmi dobrá. Vypouštěli jsme jen rozbitý úsek na Zlatníkách, kde jsme proti produkčním vozům ztráceli důležité sekundy. V neděli jsme si tedy dali za cíl dostat se na šesté místo. Při prvním průjezdu Púchovem jsem ale dostal hodiny a ztratil, přesto jsme byli po první sekci jen necelých dvanáct sekund za šestým místem. Druhý průjezd jsme chtěli jet úplně naplno," prozrazuje roštěnický jezdec. Stíhací jízda ovšem skončila hrůzostrašnou havárií. "Zatím vůbec netušíme, co se stalo. Je možné, že šlo i o technickou závadu, následkem které auto při nájezdu na rozbitý šotolinový úsek vjelo do příkopu, kde jsme šli třikrát přes střechu. Jsme hlavně rádi, že se nikomu nic nestalo. Jenom nechápu, že po této havárii, kdy auto dokonce chvíli hořelo, nebyla rychlostní zkouška přerušena ani nevyjel záchranný systém! Vylézali jsme oknem přímo na trať vložky před projíždějící auta, nepodařilo se nám vypnout elektriku, takže stále běžela benzínová čerpadla. Když přišel pořadatel, nezajímal ho náš zdravotní stav ani nijak nepřerušil vložku, jen se ptal kde máme jízdní výkaz. Nevěřil jsem, že by něco takového bylo na soutěži evropského poháru možné," pozastavil se Odložilík.
Havárie v Púchově změnila i týmové plány. Odvolán musel být start na Hella Rallye a na další evropské soutěži v Turecku. V jednání je ale start na rallysprintu v Tišnově s novým Suzuki Swift.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions

Související odkazy:
Rally Tatry 2006 pohledem Zdeňka Vladyky
Video sestřih rally Tatry s výpadkem Daniela Landy
Josef Dvořák si šel pěšky pro pohár
Třítýdenní maratón skončil v kotrmelcích
Premiéra s novým vozem vyšla Tomaštíkovi na jedničku
Fotografie z Rally Matador Tatry
Do Púchova zamířila výborná konkurence!
Popis RS a diváckych miest Rally Matador Tatry
Do Púchova se sjede silná sestava cizinců v čele s Poláky
Vyhlásená opäť rallye fotosúťaž!
V Púchově se bojuje o body do čtyř šampionátů!
Rozhovor s ředitelem soutěže, RZ Domaniža nezařazena do programu 17.3.
Prípravy Rallye Matador Tatry v plnom prúde
Základní informace a program púchovské rallye
Rallye Matador Tatry v novém hávu

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Třítýdenní maratón skončil v kotrmelcích" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.405155 vteřiny k natažení.