Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče - nováček v šampionátu sprintrallye
Posláno Úterý, 21 Únor 2006 @ 16:07:36  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Na dohled města Hustopeče, Pálavy a známých Novomlýnských nádrží se budou za necelé dva měsíce již potřetí v historii prohánět závodní automobily. Na Hustopečsku se chystá AGROTEC WÜRTH rally 2006, která se premiérově pojede jako součást MČR v jednodenních soutěžích a to jako druhý podnik šampionátu.

Trať jihomoravského nováčka mezi sprintrallye povede opět mezi vinicemi a především na poměrně kvalitních zemědělských komunikacích mezi poli, ale i ve zdejších lesích. Pořadatelé loňský kandidátský podnik zvládli uspořádat bez závažnějších zaváhání, přičemž v zápise o soutěži se nakonec objevily jen drobné a nezásadní připomínky. Hlavní ovšem bylo, že posádky byly spokojeny a že loňský volný závod sledovalo poměrně hodně diváků. Navíc nedošlo k žádné vážné havárii, jelikož zdejší erzety jsou poměrně velmi bezpečné.

Letos se pořadatelé z Autoklubu AGROTEC Hustopeče již od podzimu pečlivě připravují a očekávají řádově stovku posádek se zájmem o mistrovské body. Což bude zhruba třikrát více, než vloni. Servisní areál se ale přesune do rozsáhlých prostor v  Zaječí, kde budou mít všechny týmy dostatek prostoru. Takže s nárůstem počtu posádek není žádný problém. Novinkou je i jeden z nových sponzorů, který se objeví v názvu celé soutěže – společnost WÜRTH. Vzhledem k blízkosti Slovenska i Rakouska organizátoři lákají a rádi by přivítali také posádky z těchto sousedních zemí.

Podobně, jako při loňské 1. AGROTEC rally Hustopeče, kdy bylo připraveno celkem 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích o délce 69 km, bude soutěž koncipována i letos. Soutěž opět nabídne celkem šest RZ na třech úsecích, i když proti loňsku dojde ke změně. Jeden z úseků (nejrychlejší dřívější RZ 1 a 4) bude nahrazen zcela novým. Celková délka se pak prodlouží na zhruba 76 km. Za zmínku stojí i minimální přejezdy mezi jednotlivými erzetami, takže posádky celkem najedou jen 163 km.

Nejdelší bude opět 15tikilometrová RZ Velkopavlovická, která nabízí několikrát náročné střídání povrchů – asfaltu a šotoliny. Jen o dva km kratší pak je zcela nový úsek, který jistě potěší fandy i posádky. Pojede se u obcí Diváky a Kurdějov, kde pořadatelé objevili zajímavý lesní úsek i pěkné serpentiny, přičemž v Divákách bude i divácká zóna s komentátorem.

Na trati převažuje z více než 90 procent asfaltový povrch různé kvality, 8 procent se jede na šotolině a zbytek tvoří kostky a panely. Pro 2. AGROTEC WÜRTH rally 2006 byl přidělen termín 15. dubna, tedy první den velikonočního víkendu.Oficiální stránky:
http://www.AGROTECautoklub.cz/
http://www.AGROTEC.cz/

Tisková informace 2. AGROTEC WÜRTH rally 2006 č.1
V Brně 19. února 2006

Pavel Jelínek
Media servis

www.car.cz , www.motormix.cz


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče - nováček v šampionátu sprintrallye" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.290228 vteřiny k natažení.