Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 26 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Nabídka videokazet

Videoklip The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka + nabídka kazet
Posláno Sobota, 04 Únor 2006 @ 17:57:54  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Právě v těchto dnech vychází už šestý exemplář nejlepších záběrů našeho týmového kameramana Zdeňka Vladyky se záběry z uplynulé sezóny s klasickým názvem „ The Best of 2005“. Pojďme se zeptat autora co si pro nás letos připravil.

Letos už vydáváš šestou kompilaci „The Best Of“ můžeš nám prozradit co tě vůbec vedlo k uskutečnění tohoto projektu?
V roce 2001 jsem po rally sezóně onemocněl. Už jsem se doma nudil, když mě napadlo po rozhovoru s našim šéfredaktorem, že by nebylo od věci vytvořit kazetu, která by mapovala uplynulou sezónu. Prostě hodit naše zážitky z rally na pásku. Mě se ten nápad moc líbil a pustil jsem se do práce.


Úvodní klip k sestřihu The Best Of Z. Vladyka
Kliknutím na obrázek spustíte videoMohl by jsi ve zkratce představit uplynulé ročníky „The Best Of“?
1995 –1998 - Když jsem si jednou večer procházel archiv svých záběrů z let minulých, dospěl jsem k myšlence, že by bylo škoda uschovat je jen pro sebe. Udělal jsem výcuc ze všech soutěží, které jsem s kamerou v té době navštívil a vyrobil 60minut, myslím si velice zajímavé podívané. Fanoušci třeba zavzpomínají, že na té či oné rally byli a připomenou si prožité zážitky.

2001 – To byla sezóna, na kterou jsem si pořídil digitální kameru, která mi slouží dodnes. „Best Of „ v roce 2001 je opravdu nejnabytějším dílem co se havárek týče. Skoro na každé soutěži jsem zachytil, jak neovladatelné auto směřuje ven z cesty. Dokonce se havárky z Barumky dostaly až do vysílání zlínské televize Emurfilm. Všechny naštěstí skončily jen pomačkaným plechem. V tomto roce dominoval české scéně Roman Kresta s Octavii evo 2. Dalšími rychlíky byli Pech s Corollou, Hrdinka se Subaru, Sibera a Triner s Octavkami. Vojtěchové vodili krásné červené Celici. Náš Mira Tarabus vybojoval titul ve třídě N2 ve sprintech, po nervy drásajícím boji s brněnským Jirkou Volfem. Nádhernou soutěží byla v tomto roce zlínská Barumka, na kterou přijeli tři kvalitní Poláci, tehdy nazývaní jako tři „K“. Kulig, Kuzaj, Kuchar. V sezóně jsme jako obvykle navštívili celý český mistrák, jak velké soutěže, tak i sprinty a podívali jsme se do Polska, Rakouska i Slovenska.

2002 - Ve vzpomínkách na tento ročník se mi vybaví překrásný souboj Romana Kresty s Renatem Travagliou na Barumce, velká rána dnes už zesnulého Tomáše Vojtěcha na Kopné u hvozdenského rybníka a areál nabytý fanoušky v Sosnové při rally Bohemia. Pech v barvách Barumu si vyjel svůj první absolutní titul a Václav Arazim dominoval skupině N.

2003 – Peugeot 206 WRC v Čechách a za volantem Roman Kresta. To byla bomba největší. Rok 2003 představoval vrchol v jezdeckém i technickém obsazením v novodobé historii českého rallysportu. Kresta jezdil nejrychleji, ale vysněný třetí titul nechal na retardéru z traktorových gum nad Luhačovicemi. Podruhé se z absolutního titulu radoval Pech a ještě k tomu vyhrál prestižní Barumku, kde se sešla fascinující konkurence v čele se třemi Peugeoty 206 WRC. To byla nádherná sezóna

2004 – V této sezóně byli tři potenciální adepti na titul. Kresta, Pech a Kopecký který měl být jen teoretickým soupeřem prvních dvou zmiňovaných. Vše začalo krásnou „lednovou“ rally v rakouském Freistadtu, kde své umění jízdou po střeše předvedl před mou kamerou úřadující šampión Pech. Poté přišla kontroverzní Šumava, kde při velké sněhové nadílce jezdci nemohli použít pneumatiky s hřeby. Kresta nastoupil s překrásným Subaru Impreza WRC Hrdinkova týmu až na Šumavě a po vyhraném Vsetíně a Krumlově se mu stala Kopná labutí písní ve startech s tímto skvostem. Všechny pak v průběhu sezóny technicky předčil Jan Kopecký a s Fabií evo 2 se stal absolutním mistrem. Musím podotknout, že Honza v tuto sezónu dozrál ve skvělého jezdce.

2005 – Tuto sezónu jsme prožívali před chvílí. Pech dosáhl svého třetího titulu a ve skupině produkčních vozů znovu dominoval Václav Arazim. V Přílukach se slavilo, poněvadž Mira Tarabus vyjel titul ve skupině N. Byla to sezóna ve které naposled bodovaly do absolutního hodnocení vozy WRC. Za nějaký čas zůstanou wéercéčka ukrajující kilometry rychlostních zkoušek na českých silničkách pouze na fotkách, videích a v našich vzpomínkách. Berme to tak, že rally tu byla před wéercéčkama a bude tu i po nich. V dnešní době si spíš přejme zkvalitnit jednotlivé třídy. Těšme se tedy na sezónu 2006,  čím zajímavým nás překvapí.

Starší ročníky tedy máme zhodnocené, ale co můžeme očekávat od letošní „The Best Of 2005“
Opět ty nejlepší záběry, co se mi letos na soutěžích podařily natočit. Tedy havárky, plno nezvládnutých i zvládnutých krizovek, ale hlavně skvělých průjezdů, při kterých se srdce každého fanouška rozzáří. Většinou se jedná o technické, a jezdecky náročné úseky. Ty divácké tzv. "kosy a vracáky" se na kompilaci, dá se říci, nevyskytují a to je rozdíl oproti sestřihům z profesionálních studií. Kazeta udělá radost zejména "fajnšmekrům", kteří takovéto úseky vyhledávají, ale určitě bude zajímavá i fandům navštěvujícím divácká místa. Těm se aspoň přiblíží úseky, kde se opravdu dělá čas. Sestřih začíná samozřejmě klipem, ale na úplný začátek je nachystáno krátké překvapení, poněvadž Rallysport Příluky slaví 10 let od svého vzniku.

Byl jsi lovit záběry i na soutěžích mimo hranice České republiky?
Když pominu Jänner a Tatry Púchov, tak jsme navštívili skvěle obsazenou Rally Košice a tradičně jsme na konci sezóny nemohli chybět na Walviertel rally, kterou mám moc rád.

Jak si mohou fanoušci, budou-li mít zájem „The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka“ objednat?
Letos při výročí Rallysportu Příluky je pro ně připravená akce, která spočívá v tom, že ten kdo si objedná letošní DVD „The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka“ tak ode mne obdrží ještě jedno DVD „The Best Of“ – jakéhokoliv roku zdarma. Záleží pouze na fanouškovi, které si vybere. Tato akce platí do prvního sprintu v Okříškách, tedy do soboty 4. března 2006.
Ten kdo by měl o DVD, případně kazetu zájem, ať mi napíše e-maila na adresu zdenek.vladyka@s-projekt.cz. Cena kazety i DVD je 200 Kč.

Přeji příjemnou zábavu provoněnou benzínem v obýváku. Zdeněk Vladyka
Ptal se Pavel Zvonek


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Videoklip The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka + nabídka kazet" | Přihlásit/vytvořit účet | 6 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Videoklip The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka + nabídka ka (Body: 1)
podle Davos kdy Sobota, 04 Únor 2006 @ 19:08:25
(Informace o uživateli)

Jeste by to chtelo zmaknout 1999 az 2000 a bude to komplet...


[ Odpovědět ]

Re: Videoklip The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka + nabídka ka (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 06 Únor 2006 @ 04:31:12
(Informace o uživateli)

Ten klip je krásný, hlavně ten hudební doprovod ;)


[ Odpovědět ]

Re: Videoklip The Best Of 2005 – Zdeněk Vladyka + nabídka ka (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 06 Únor 2006 @ 11:31:31

Podle klipů a komentářů je jasné, že přílučani si rallyčka hodně užívají. Pěkně navybírané úseky, uvolněná atmosféra, prohlédnutí celého startovního pole, pivečko, ohínek, no prostě pohoda. Camil


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.903981 vteřiny k natažení.