Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 255 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Stříbrná radost vícemistrů
Posláno Čtvrtek, 27 Říjen 2005 @ 11:26:37  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Právě skončená Horácká Rally Třebíč byla podnikem MMČR, kde mohly posádky získat poslední body do celkového hodnocení. O vítězi ve skupině produkčních vozů již bylo rozhodnuto, ale na druhé místo byli hned dva adepti – Jan Kopecký a Karel Trojan. Karel s Petrem mohli pomýšlet na stříbrný věnec pouze v případě, že dojedou v Třebíči první ve skupině. Jakékoliv jiné umístění v rámci třídy produkčních vozů by v celkovém součtu znamenal až třetí místo.

"O vítězství a titulu vícemistrů jsme před soutěží příliš nemluvili, abychom to nezakřikli. Boj o celkové druhé místo ve skupině se pro nás před samotným závodem neúčastí již prvního Václava Arazima a zatím druhého Jana Kopeckého zjednodušil. Neznamenalo to však, že bychom měli vyhráno a tak jsme s Petrem nechtěli nechat nic náhodě a proto jsme od začátku jeli tzv. kudlu."

Po třech rychlostních zkouškách, které posádka vyhrála, figurovala na prvním místě s náskokem 20,1 vteřiny na v tu chvíli druhého Zdeňka Vlčka. Po první RZ odpadl veliký soupeř v podobě Vojtěcha Štanda (únik oleje s následným požárem motoru) a po druhé RZ Miroslava Caise (spojka). Po páté vložce narostla ztráta druhého Zdeňka Vlčka již na 44,4 vteřiny a tak posádka ČKD URBAN PNEU RALLY TEAMU již mohla mírně zvolnit.

"Po páté RZ jsem již jel to své tempo. Měli jsme na druhého Vlčka slušný naśkok, ale nemohl jsem výrazně zvolnit, neboť z menší koncentrace pramení chyby a v našem případě by nás stály mnoho."

Po osmé rychlostní zkoušce následoval noční servis. V této chvíli figurovali Karel s Petrem v absolutním pořadí na 3.místě a ve skupině produkčních vozů zaslouženě (po všech vyhraných RZ) na prvním místě s náskokem 1 minuty a 10,1 vteřiny na druhého Jana Votavu.

"Před nočními vložkami jsem měl malinko obavu, abychom příliš neztratili, neboť mi noční RZty příliš nesedí. Stopky však vždy ukázaly rychlejší čas než u soupeřů a tak jsme mohli v klidu spát."

Na posádky v sobotu čekalo ještě 12 rychlostních zkoušek o délce 84,4 kilometrů. Náskok na druhého již byl veliký a tak Karel malinko zvolnil. Na časech to ale nebylo znát a všem svým soupeřům na každé RZ „naděloval". V 11 RZ se dokonce dělil o první místo absolutně s Karlem Trněným, jenž pilotoval Škodu Octávia WRC a o 2,2 vteřiny porazil Emila Trinera na další Octávii WRC. Při druhém průjezdu městské rychlostky v Třebíči pak posádka ve složení Karel Trojan – Petr Řihák zajela absolutně nejrychlejší čas o pouhou desetinu vteřiny před druhým Emilem Trinerem.

"Když jsme přijeli do stopky za cílem RZ 15 a Karel se dozvěděl o našem čase, radostí málem rukou prorazil střechu. Je velice těžké porazit speciál WRC s vozem skupiny produkčních vozů. Myslím si, že toto dílčí vítězství jen korunovalo celé naše vystoupení v Třebíči."

Stále však nebylo vyhráno a jak všichni dobře víte, rallysport je sice krásný, ale dokáže být i velice krutý např. v podobě technické závady těsně před cílem poslední rychlostní zkoušky. Nic takového se naštěstí nestalo a v cíli 20.RZ Horácké Rally Třebíč 2005 obsadila posádka ČKD URBAN PNEU RALLY TEAMU druhé místo absolutně a první místo ve skupině produkčních vozů (s konečným účtem 20 vyhraných RZ z celkových 20), což Karlovi s Petrem vyneslo druhé místo ve třídě PV v MMČR za rok 2005! Pro zajímavost druhý ve třídě PV skončil Pavel Červenka se ztrátou 2 minuty a 43,2 vteřiny na vítězného Karla Trojana.

"Soutěž v Třebíči byla velice náročná jak na posádky, tak na techniku, o čemž svědčí i počet odstoupivších posádek. Noční rychlostní zkoušky a kombinace težkých technických úseků s mlhou, mokrem a blátem nás důkladně prověřilo. Auto po celou soutěž bez problémů fungovalo a tak to vypadá, že nám tentokráte Petrův medvídek štěstí přinesl. Mohli jsme se tak v cílové rampě několikanásobně radovat. Povedlo se to na 100%."

"Tato soutěž se mi líbila. Byla velice náročná a tak vítězství ve všech rychlostních zkouškách si ceníme o to více. Oba s Karlem jsme velice šťastní, že to takhle dopadlo. Na cílové rampě jsme se s Karlem domluvili, že pokud dostaneme šampaňské, nebudeme po sobě vzájemně stříkat. Šampaňské jsme dostali, otevřeli, po sobě nestříkali, ale přesto jsme odcházeli mokří, neboť Dan Vodička s Hynkem Vodolánem nám udělali čáru přes rozpočet. Byl to vlastně takový happy-end v našem letošním účinkování."


Zisk titulu vícemistrů ve třídě produkčních vozů za rok 2005 je tedy doma a bude následovat zasloužený odpočinek, jenž ale nebude trvat příliš dlouho. Karla čeká ještě pár vystoupení a sezóna 2006 začíná již začátkem ledna, o tom ale až v příštím příspěvku. Petr navíc ještě tento týden zaskakuje za zraněného Jirku Černocha na místě spolujezdce Vojty Štajfa se Subaru na ME OMV Waldviertel Rally v Rakousku.

Daddy & Karel Trojan Communication

www.kareltrojan.com
www.rihak.cz

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Spokojenost se třetím místem
Dobrý výsledek zastavil přehřívající se motor
Hustopeče nakonec i s Karlem Trojanem a Petrem Řihákem
Bronzová radost pod Černou věží
Karel Trojan před Šumavou
ČKD URBAN PNEU Rally Team po Jänneru
Stříbrná radost vícemistrů
Třebíč rozhodne


Související odkazy:
Stříbrná radost vícemistrů
"S výsledkem po problémech jsme spokojeni," říká Robert Vodička
… když je třeba auto trochu zatlačit
Černá sobota pro Trumf Rally Team
Video krizovky Š. Vojtěcha na Rally Příbram od D. Kanii
Rally střípky #15 – Rally Příbram 2005
Fotografie z XXVII. ročníku Rally Příbram
Výsledky XXVII. ročníku Rally Příbram
Z Rally Příbram s titulem v kapse
Vodička a Dobiš vyrážejí do Příbrami - rozhovor

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Stříbrná radost vícemistrů" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.267435 vteřiny k natažení.