Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 180 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Černá sobota pro Trumf Rally Team
Posláno Pátek, 30 Září 2005 @ 09:18:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Umístění na stupních vítězů ve skupině a co nejlepší výsledek v absolutním pořadí si slibovaly dvě posádky Trumf Rally Teamu od Fuchs Oil Rally Příbram. Pro Valouška se Scalvinim i Odložilíka s Rajnohou ale soutěž skončila příliš brzy.

První rychlostní zkouška situovaná na okraji Příbrami byla pro piloty bleděmodrých strojů rozehřívací a šlo hlavně o to neudělat žádnou fatální chybu. To se povedlo – obě auta stála na startu i v sobotu ráno. Hned na první klasické vložce zaútočil Pavel Valoušek, pátým časem v absolutním pořadí si vynutil pozornost soupeřů a převzal vedení ve skupině A. Roman Odložilík si také polepšil a propracoval se do první desítky absolutní klasifikace. Pro Odložilíka to ale bylo na Příbrami poslední vystoupení. Na následující vložce totiž poslal clio mimo trať. "Je to velmi smutné, jelo se mi moc dobře a měl jsem z auta moc dobrý pocit. Na vině byl chybný rozpis. Bohužel je auto celkem dost poničené, takže nás to bude stát hodně úsilí i finančních prostředků jej dostat znovu do formy," přiznává jezdec.

Prapor týmu tak nadále držel jen Pavel Valoušek se Suzuki Ignis S1600, ovšem i tomu se blýskalo na horší časy. Na čtvrté rychlostní zkoušce přišla první časová ztráta. "Měli jsme v rozpise špatně napsanou vzdálenost od zatáčky k retardéru, což je daň za to, že si po vzoru mistrovství světa projíždíme trať jenom dvakrát. Do retardéru jsem nestačil dobrzdit, tak jsem se musel vrátit a projet jej, abychom nebyli potrestáni. Stálo nás to takových patnáct sekund," popisuje otrokovický mladík. Snaha dohnat ztracené vteřiny skončila na RZ5 malou havárií. "Odstoupení bylo zbytečné, moc mě to mrzí. Bylo to v pomalé pasáži ve vesnici, vylétli jsme z jedné zatáčky, ale u cesty byla nízká betonová zídka. O tu se poškodilo řízení a v soutěži jsme již nemohli dále pokračovat," lituje pilot.

Trumf Rally Team má nyní na programu především zahraniční starty. Pavel Valoušek se zúčastní dalšího dílu juniorského mistrovství světa na ostrově Korsika. "Příbram jsem nebral přímo jako přípravu na Korsiku, ale jsem rád, že jsem odjel alespoň pár ostrých kilometrů. Každá najetá rychlostní zkouška je na formě určitě znát," poznamenal jezdec. Renault Clio Romana Odložilíka byl havárií sice notně poznamenán, ale tým se pokusí odstranit veškeré škody , aby vůz mohl odstartovat na Labské rally v Hradci Králové. Je ovšem již jasné, že Příbram byla posledním startem v rámci letošního Global Assistance MMČR. "Do Třebíče se už nechystáme, po nepovedené sezoně to pro nás nemá smysl. Místo toho chceme zkusit exotické svezení na mistrovství Evropy na Rally Antibes," prozrazuje další plány Odložilík.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: V. Hausknotz


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Černá sobota pro Trumf Rally Team" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.778073 vteřiny k natažení.