Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 10 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Josef Dvořák vítězství na Barum rally Zlín nezískal
Posláno Pátek, 26 Srpen 2005 @ 14:46:11  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Potvrdit první příčku v Global Assistance MMČR přijeli do Zlína Josef Dvořák s Janem Slavíkem a svou Škodou Fabií ve třídě N1. Už před soutěží byla nalinkována strategie "nedivočit" a dojet do cíle s co nejlepším výsledkem. To se ale bohužel nepodařilo.

Pro posádku Autoklubu Škoda MB byla Barum rally Zlín naprosto novou zkušeností. První ostré kilometry absolvovali na divácké rychlostní zkoušce v pátek večer a podobně jako ostatní posádky byli fascinováni skvělou diváckou kulisou. "Kolem trati bylo neskutečné množství diváků, kteří vytvořili neopakovatelnou atmosféru," potvrzuje Dvořák. Hned na začátku první etapy bylo jasné, že místní jezdci budou velmi tvrdým oříškem. Potvrzoval to nejen rychlý Březík, ale postupně se před Dvořáka se Slavíkem propracovali i Ježek a Kapušanský. "Čekal jsem, že souboje budou hodně těžké. I když by na tom naše fabia měla být technicky lépe, domácí beze zbytku využili znalosti místních podmínek. Já jsem zezačátku zvolil opatrnější tempo, aby technika celou soutěž vydržela, a soupeři nám utekli," přiznává pilot, který v jednu dobu figuroval ve výsledcích až na čtvrtém místě ve třídě. Velký vliv na tento výsledek měl ovšem defekt na RZ5. "Ten defekt jsme odnesli vlastně dvojnásobně. V RZ5 jsme ztratili nějakých pětatřicet vteřin a navíc nám tento čas byl přidělen i pro zrušený první průjezd Slušovicemi. To jsme ale zjistili až doma po soutěži," vysvětluje Dvořák, kterému navíc následkem defektu vypovědělo servo. "Absolvovat Troják bez serva byl opravdu očistec. Už jsem jenom počítal zbývající kilometry, protože únava byla neskutečná," popisoval jezdec a dodal: "V servise se nám ale podařilo všechny závady odstranit a rozhodli jsme se tvrdě bojovat o první místo." Z původní minutové ztráty se mu do konce první etapy podařilo stáhnout náskok vedoucího Ježka na 43 sekund.

V neděli pokračovala vínová fabie v ataku na první místo. Tato snaha ovšem skončila na RZ11. "Byla to chyba v rozpisu. Po úseku s rychlými zatáčkami se vjíždělo do vesnice, kde se měnilo tempo jízdy a my jsme tomu nepřizpůsobili rozpis. Když mi Honza přečetl 100 pravá 6, tak už jsem nestihnul zabrzdit. Auto se utrhlo a bokem narazilo do obrubníku. Škody na podvozku byly takového charakteru, že jsme už nemohli dál pokračovat," smutně popisuje Dvořák a nastiňuje další plány: "Budeme se snažit vše opravit a vyrazíme na Příbram. Finanční prostředky jsme bohužel vyčerpali už před barumkou, a tak bude našim jediným úkolem udržet za sebou Hlacha. Žádné jiné cíle pro Příbram nejsou." Mladoboleslavskému jezdci to ale nedalo, aby se ještě nezmínil o Barum rally Zlín. "Chci vzdát hold a smeknout před pořadateli. Byl jsem barumkou nadšený, všechno bylo perfektní a lidé kolem to dělali s nadšením. Chci poděkovat všem, kteří se starají o to, že vůbec můžeme závodit. Opravdu mě to nadchlo, doufám, že pojedeme i příští rok, a už se na to moc těším."

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: F. Dušek

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Josef Dvořák si šel pěšky pro pohár
Josef Dvořák vyzkoušel v Rakousku vyprošťovací techniku
Dvořák vybojoval titul v infarktovém souboji
Josef Dvořák vítězství na Barum rally Zlín nezískal
Dvořáka vítězství nebavilo
Dvořák po velkém boji druhý


Související odkazy:
Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát: mistři skupiny N
Defend Motorsport – ohlédnutí za Barum rally
Barum rally Zlín obdržela vysoké hodnocení od pozorovatelů
Fotosoutěž Barum rally 2005
Onboard RZ Troják + rozhovor Jaromír Tarabus
Videoklip z Barum rally 2005
Josef Dvořák vítězství na Barum rally Zlín nezískal
Barum rally Zlín pohledem Zdeňka Vladyky
Defektové Waterloo na Pindule
Rally střípky #14 – Barum rally Zlín 2005
Vičanov – 24. kilometr Trojáku opět úřadoval
Fotografie z XXXV. ročníku Barum rally
Havárie Martina Prokopa
Barum rally na plátně
Přihlášené posádky na Barum rally 2005 + www odkazy posádek + WAP

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Josef Dvořák vítězství na Barum rally Zlín nezískal" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Tnx.net