Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

TZ: XIV. Böttcher rally Vyškov pomalu klepe na dveře + harmonogram
Posláno Čtvrtek, 14 Červenec 2005 @ 18:50:00  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Klikni pro zvětšeníSezóna je v plném proudu a na dveře již pomalu klepe sedmý díl letošního Mistrovství ČR ve sprintrally a osmý podnik Mistrovství ČR v rally historických automobilů, jenž se bude konat ve dnech 2. a 3. září 2005 v okolí Vyškova na již čtrnáctém ročníku populární Böttcher rally.

Organizace této soutěže se tradičně zhostí Hanácký rally klub v AČR, který se již v předešlých letech zasloužil o úspěšný chod rally. Tento klub, jenž má sídlo právě ve Vyškově, má navíc letos za sebou organizaci Autonova rally Tišnov, tedy letošního třetího podniku „malého mistráku“, který byl velmi dobře hodnocen. Vyškovští pořadatelé si tak již letos pořádání soutěže odzkoušeli a na Böttcher rally jsou náležitě připraveni. Přípravný štáb rally zůstane téměř nezměněn. Šéfem organizačního výboru a hlavním pořadatelem zůstal František Veselý, ředitelem rally opět bude Jaromír Palásek, tajemníkem Jan Olejníček, trať a bezpečnost pak budou mít na starosti Roman Veselý s Pavlem Kresslem.

Vyškovská rally má bohatou historii, stejně tak jako soutěže na Hané. V předešlých desetiletích se v tomto regionu jezdily například Rally Haná, či Rally Ivanovice, na začátku devadesátých let je nahradila Rally Vyškov. Böttcher rally navazuje na tradici soutěže, jenž začala svoji historii prvním ročníkem v roce 1992 a jejímiž prvními vítězi se stali Trkal a Palivec na Fordu Sierra. A právě v galerii vítězů vyškovského závodu je několik významných jezdců, kteří vstoupili do dějin.

Například v letech 1994 – 95 bylo startovní pole obohaceno o mistra Evropy – Itala Enrica Bertoneho, jenž oba tyto ročníky vyhrál, když v roce 1994 vedle něj seděl jeho krajan - spolujezdec Massimo Chiapponi, o rok později to byl Miroslav Houšť. Mezi vítězi soutěže nechybí ani český multi šampión Ladislav Křeček, ten se ve Vyškově radoval v roce 1996 při V. ročníku. No a vůbec nejúspěšnějším pilotem v historii hanácké rally je Stanislav Chovanec. Někdejší valašský král a mistr volantu ve Vyškově kraloval celkem třem ročníkům, konkrétně těm v letech 1997, 2000 a také 2002, který byl vůbec prvním, jenž se jel pod názvem Böttcher rally.

A když jsme u největších osobností v historii této rally, nemůžeme zapomenout ani na to, že v roce 2003 přijel do Vyškova Tomáš Enge. Největší česká okruhová hvězda tehdy na mokré trati překvapila všechny a dojela si pro druhé místo absolutně. Povídání o historii uzavřeme jménem dosud posledního vítěze Böttcher rally, jímž se loni stal Václav Pech, který bude velkým favoritem i letos. Pořadatelé také letošní rok počítají s účastí kompletní rallysprintové špičky, zajímavá podívaná by tak měla být zaručena.

Klikni pro zvětšeníTrať vyškovské rally letos opět dozná drobných změn. Diváci i soutěžící se mohou těšit, samozřejmě nepřijdou o své oblíbené úseky, které se osvědčily. Navíc jedna z vložek, jež se jmenuje Hlubočanská, bude nahrazena jednou „starou dobrou“ RZ, která má název Vážanská. Ostatní zkoušky zůstanou s kosmetickými změnami v itineráři opět a v součtu se bude závodit na 79 km RZ, tedy velmi blízko „stropu“ pro sprintový šampionát, co se celkové délky RZ podniku týče.

Servisní zóna bude opět umístěna na vyškovském letišti, přeskupení v půli rally pak před budovu hlavního sponzora rally – firmy Böttcher Systems. Ředitelství rally najde, podobně jako loni, zázemí na Městském úřadě ve Vyškově. Zde bude probíhat prezence posádek, administrativní přejímka, bude tu umístěn dispečink rally, tiskové středisko, jednoduše celé zázemí soutěže.

Ještě zmiňme pro posádky jistě užitečnou informaci a sice, že uzávěrka přihlášek je 22. srpna. Do té doby ale zbývá hodně času, nyní si ještě užijme soutěže v Blovicích, v Pačejově a poté také Mistrovství Evropy ve Zlíně. V termínu 2. – 3. září ve Vyškově nashledanou!

Podrobné informace o soutěži naleznete na oficiálních stránkách Hanáckého rally klubu – www.rallyvyskov.cz, pokud byste se rádi dozvěděli něco i o hlavním sponzorovi rally, můžete navštívit stránky www.bottcher.cz.

Harmonogram soutěže


Text: Jiří Dokulil
Foto: RSP

Vše o Bottcher rally
Minulý ročník soutěže
Nástrahy Bottcher rally Vyškov
Ostatní podniky
Fotografie z minulého ročníku
Nástrahy rally

Související odkazy:
Böttcher rally 2005 – ohlédnutí a poděkování
Fotografie z Bottche rally Vyškov 2005
Clia porazila na rychlém Vyškově všechna "pěvečka"
Böttcher rally Vyškov 2005: Kam na "erzety"?
Přípravy XIV. Böttcher rally vrcholí
XIV. Böttcher rally Vyškov pomalu klepe na dveře + harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: XIV. Böttcher rally Vyškov pomalu klepe na dveře + harmonogram" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 6.768538 vteřiny k natažení.