Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky
Posláno Neděle, 27 Únor 2005 @ 23:03:21  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Konečně se pořadatelům Pošumavského autoklubu podařilo uspořádat důstojnou soutěž odpovídající jejich tradici. Po třech, ne zrovna úplně "košer" ročnících, se letos pořadatelé vypjali k pěknému organizačnímu výkonu a za to je musíme pochválit. Myslím si, že jezdcům i divákům se zimní varianta musela líbit. I nám, tedy fanouškům z Rallysportu Příluky, se hodně zamlouvala.

Když jsem se podíval do startovní listiny, zaujala mě tři jména. První bylo jméno britského instruktora rally, Simona Hughese. Byl jsem opravdu zvědavý, jak se talentovaný mladý rodák z Walesu popasuje s našim ultra střelcem Jožkou Sedláčkem. Oba dva totiž startují ve Fabia Cupu. Raimund Baumschlager - bylo druhé jméno, na kterém jsem byl velice zvědavý. Ne že bych nevěděl, jak "Mundl" jezdí, ale spíš jsem se zajímal o to, jak bude stačit Čechům na jejich trati. Posledním závodníkem, na kterého jsem se soustředil, byl Gergely Szabó s Fordem Focus WRC. Ten bohužel nakonec nepřijel a raději zůstal u guláše a čabajky.

Je pátek, asi pět minut po dvanácté a my stojíme u známých skoků poblíž obce Mladice. Oproti loňsku je na trati sníh, který je posypán škvárou, takže jsme tušili, že skoky se budou více prodávat. A taky jo. Z WRCů skok podržel jen český Szabó, ale plyn určitě neměl na podlaze. Za to PV-čka, to bylo o hodně lepší podívání. Béreš, Kopecký, Trojan skočili hodně, ale nejdál dolétl starý matador Václav Arazim. Po Valdovi úsek opouštíme a přesouváme se na Strážovskou erzetu, zhruba do její poloviny. Přijeli jsme k trati, kde prosolená okreska uhýbá 90-stupňovou zatáčkou doprava na účelovou úzkou komunikaci, která je pokrytá sněhem s vyjetými kolejemi. Kotvíme u pravé delší zatáčky, přicházející po rychlých protahovácích. A8 už nestíháme, tak čekáme na první produkční vůz. Nelépe projel inkriminovanou zatáčku Marek, který svého Mišáka protáhl krásným severským smykem. Dravě letí Valda. Jeho rival, se stejným vozem, Prokop přijíždí o pět minut později, protože je strávil mimo trať. Krizovku tady má Koukola, který vyjel z kolejí a příkopa plná sněhu ho málem vtáhla. Po poslední závodce se vydáváme k autu. Kousek od nás za mostkem vidíme v hluboké příkopě Toyotu rakouské posádky. Zrovna ji fanoušci dostávají na trať. Sympatické bylo, že po vyproštění auta z příkopu si rakouský spolujezdec s každým, kdo je pomáhal vyprostit, plácl rukou. Na poslední erzetu dne jsme si vybrali rovněž Strážovský test a to těsně před cílem. Krásně letěl Emil Triner a shodujeme se na tom, že Eman s Octávkou ihned srostl. Štěpka Vojtěch musí na projetí zatáčky použít bariéru, a ta ho "džentlmensky" podržela. Kopecký jede oproti dalším PV-čkům jinou ligu, jediný kdo mu stačí, je (dá se říci) světem protřelý Béreš. Kolem 30 čísla padla tma a krajinu začaly krájet světelné kužely ramp. Je konec prvního dne. Zítra pokračujeme, ale o několik kilometrů dále a několik metrů výše.

V sobotu vstáváme kolem sedmé a vyrážíme na druhou sobotní RZ, která vede ze Škůdry do Chalšovic. Nacházíme si místo u obce Zálesí. Průjezdy celé špičky, to byla óda na rally. Krásné smyky, zajímavé nájezdy, super. Nejatraktivněji přiletěl Triner. Při nájezdu si auto krásně rozhodil a pak to překývl do levé zatáčky. Jen lehce škrtl o bariéru a ta posypala auto bílým závojem. S problémy projíždí Mörtl a po zkoušce končí. Když se objevil na horizontu Toto Wolff , bylo všem jasné, že už někde byl. Auto bylo jedna velká koule sněhu. Jak se snažil ztrátu dohnat, nezvládl nájezdovou rychlost a poslal Lancera bokem do bariéry. Diváci rychle vystartovali (samozřejmě i RSP) a běželi rakouského okruhového jezdce vytahovat. Po dvou minutách se konečně podařilo Mišáka z bílé pasti vysvobodit. "Bylo to moje nejnebezpečnější vytahování" rozvykládal se vyprošťovač Paja a pokračoval. "On jak byl někde dříve venku, tak zboural ohradník na dobytek a tenký drát z onoho ohradníku táhl sebou. Jak jsme ho pomalu dostávali zpátky na trať, tak měl drát stále namotaný na autě. Když se rozjížděl, drát táhl za sebou a my jen těsně nadskočili. Nedovedu si představit kdyby někoho zachytil, tak by ho táhl až do nebližšího retardéru. Jedině kdyby to byl Semir nebo Gerchán z dálniční policie Kobra 11. Ti by se po tom drátu k autu přitáhli a za jízdy by mu překousali hadičku pro přívod paliva." Skvělé představení však pokračovalo dále. Krásně zatáčkou prolétl polský mistr ve skupině N z roku 2002 Sebastian Frycz se svým ačkovým Fiatem Stilo. Za ním jede Prokop a taky se snaží. Náš Mira Tarabus vede v klidu enka, ale není spokojený s pneumatikami. Velký výkonnostní skok udělal proti Jänneru Tonda Tlusťák, a dává i Kundrátovi a Bryndovi. Pár aut před koncem balíme a vyrážíme k autu. Jen zdálky pozorujeme hodiny Hlacha a Dolejše.

Naše kroky vedou do známých Bušanovic. Máme vybrané krásné protahováky na výjezdu z obce. Emil opět nádherně. Do každé zatáčky poslal auto bokem. Škoda, že jeho účinkování v této rally má už jepičí život. O zkoušku dál bohužel trefuje strom. Bráchové z Liberce teď přebírají otěže závodu. Krásně smykují Marek, Kopecký, Štěpánek, oba Red Bulláci a český dvojkolkový kouzelník Valoušek. Po Hodaňovi, který na špičku A5 nestačí, opouštíme Bušanovice a jedeme na novou erzetu Litochovice – Jiřetice. No, on nestačí ani Pepa Sedláček. Simon Hughes všem ujíždí, a dokazuje že bude vítaným zpestřením jezdeckého pole. Na nové vložce si nacházíme místo u gay obce Všechlapy. Místních obyvatel v obci ubývá, ale chalupy skupují Pražáci. Ze známých osobností tu má chalupu Pavel Vítek, Honza Musil a o koupi uvažuje i Standa Dolínek. Nacházíme levou utaženou zatáčku na okresní cestě, která je už na hodně rozbředlém sněhu. Mysleli jsme si, že tento rychlejší úsek budou jezdci prodávat, ale opak byl pravdou. Oba Vojtěši, Baumschlager, Štěpánek, Béreš, Red Bullaci předvádí moc hezký sport. Snaží se i Stejskal, který jede v sobotu jen v rámci Winter Cupu. Při nájezdu bzučící žluté vosy "Valdy" nám bylo jasné, že zas uvidíme velkolepé představení. A taky jo. Valda svojí kitovou dvoukolku poslal v plné rychlosti do zatáčky bokem a všechny nás ohodil gejzírem břečky. Nám to ale vůbec nevadilo, a za průjezd jsme Valdu odměnili aplausem. Poslední erzetou, kterou jsme na Šumavě sledovali byl druhý průjezd Škůdry. Místo jsme si zopakovali z rána. V zatáčce už byl sníh trochu rozbředlý, ale smyky posádek byly ještě širší. Brutální průjezd předvádí celou sobotu fantastický Štěpánek. Jeho Subaru jen lehce škrtlo zadní částí o bariéru. Oku lahodící průjezd jede vítěz PV-ček Kopecký a nejširší ze všech byl David Marek. Krásně jede i rakouský Peugeot 106 ve skupině A. Můj obdiv sklízí Václav Arazim, od kterého jsme tak rychlou jízdu na sněhu nečekali. Zůstáváme až do úplného konce startovního pole a když se vracíme k autům, nacházíme je tři osiřelé kusy se zlínskou poznávací značkou.Letošní ročník Rally Šumava se nám velmi líbil. Jezdci předváděli pěkný sport, drama o přední příčky trvalo až do konce a my jsme se náramně bavili. Domácího topidla jsme také měli dostatek, takže jsme z Pošumaví odjížděli navýsost spokojeni. Nashledanou u prvního mistrovského rallysprintu v Okříškách.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: Petr Kunčík, RSP

Z. Vladyka – videoklip Šumava 2005
Tomášovy crash testy
Barum rally 2004 pohledem Zdeňka Vladyky
Janner rally 2004 pohledem Z. Vladyky + video bouda V. Pecha
Rally Příbram 2003 pohledem Zdeňka
Ohlédnutí za Barum rally 2003
Autosalon rally pohledem Zdeňka Vladyky + video havárie Blahouta
Vše o 40. Mogul Šumava rallye Klatovy 2005
Ostatní podniky
Fotografie z 40. Mogul Šumava rallye Klatovy 2005
Nástrahy rally

Související odkazy:
Bronzová radost pod Černou věží
Televizní MotorTip – vzpomínky na loňskou sezónu i Šumava
Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky
Rally střípky #10 – Rally Šumava 2005
Z. Vladyka – videoklip Šumava 2005
Pavel Valoušek si na Šumavě vyjel Winter Cup + poděkování a omluva 22.2.2005
Skalp skupiny N získal Jaromír Tarabus
Fotografie ze 40. ročníku Mogul Šumava rallye
Seznam přihlášených na Mogul Šumava rally + www odkazy posádek
Mogul Šumava Rallye Klatovy - program a změny
Mogul Šumava Rallye Klatovy - přihláška a ZÚ

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky" | Přihlásit/vytvořit účet | 3 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky (Body: 1)
podle Paja kdy Neděle, 27 Únor 2005 @ 23:21:25
(Informace o uživateli)

Poznámka účastníka akce: podle mě se odstavec o obci Všechlapy nemusí zakládat na pravdě.


[ Odpovědět ]

Re: Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 28 Únor 2005 @ 07:30:45

Ano samozřejmě, fakta o obci Všechlapy můžou být zkreslené. Pupek


[ Odpovědět ]

Re: Rally Šumava 2005 pohledem Zdeňka Vladyky (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 28 Únor 2005 @ 10:30:35

Možná by tam měl Pupek na náklady RSP strávit víkend a pak poreferovat jak to tam chodí. (i když to by asi byla reportáž na úplně jiný web :-)) Sagi


[ Odpovědět ]

  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 6.781563 vteřiny k natažení.