Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Rozhovory

TZ: Pavel Valoušek se rallye baví
Posláno Úterý, 28 Prosinec 2004 @ 10:03:38  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Ač se původně zdálo, že Pavla Valouška letos fanoušci uvidí pouze při dvou soutěžích českého šampionátu, opak byl pravdou. Trumf Rally Team dal šanci otrokovickému mladíkovi, aby divákům předvedl pěknou podívanou a prokázal, že patří mezi českou soutěžáckou špičku. Kromě slovenského mistrovství (kde poprvé ochutnal i pocit z absolutního vítězství) se objevil dvakrát za volantem Toyoty Corolla WRC, zbytek podniků MMČR pak absolvoval se Suzukou Ignis S1600. V závěru roku pak sklízel zasloužené vavříny. Na Setkání mistrů v Sosnové vybojoval třetí místo (focus), na Modřické Rallyšou zvítězil (corolla) a při prestižním klání v Praze mu patřila stříbrná příčka (focus). Na to, jak viděl tuto sezónu sám Pavel, jsme se ho zeptali v následujícím rozhovoru.

Ze začátku této sezóny bylo tvoji jedinou jistotou angažmá ve slovenském šampionátu ve voze Suzuki Ignis S1600. Jaký byl návrat po dlouhé době do dvoukolky?
Přechod z wrcu do dvoukolky je těžší, než naopak. Dvoukolka se musí více řídit, je s ní víc práce, ale mně to baví. Moc lidí říká, že můj styl je stvořený pro wrce, ale já se chci naučit řídit i dvoukolku a pořád na tom pracuju. Dobrý jezdec by měl umět jet s každým autem, na každém povrchu a za každého počasí. Rallye je o univerzálnosti.

Poprvé jsi absolvoval sezónu na Slovensku, můžeš nějak porovnat české a slovenské mistrovství?
Liší se hlavně v počtu jezdců. Je tam obecně méně jezdců a tím pádem menší konkurence. Jedou se většinou jednodenní závody skládající se ze tří rychlostních zkoušek, které se jedou dvakrát či třikrát. Co se ale týče erzet, ty jsou na Slovensku opravdu nádherné. Spousta lesních pasáží velmi obtížných a uklouzaných. Sice bývají kratší, ale obtížné. Také bych řekl, že tam mají k rallye hodně dobrý přístup ať už diváci, jezdci, tak i pořadatelé.

Na Rallye Matador Tatry jsi se poprvé setkal s českou špičkou a dle mého názoru jsi z této konfrontace vyšel skvěle. Jaký je tvůj pohled na Matador?
Jeli jsme poprvé proti české špičce a mým cílem bylo porážet velké kity. To se mi zprvu moc nedařilo, myslím si, že teď už bych na tom byl líp. Na Matadoru jsem s autem ještě nejel tak, jak se má, teď už jsem snad spoustu věcí změnil k lepšímu a byl bych opět rád za takovou konfrontaci.

Když jsme se bavili o konkurenci, tak ta byla největší na barumce. Ta se ti určitě nepovedla úplně podle představ. Čím to bylo, že jsi nestačil?
Na barumce se mi povedl třetí den, se kterým jsem byl spokojený, ale ty první dva dny byly pro mě trápením a hledáním, jak vůbec s tím autem jet. Právě až barumka mi ukázala, kde se dá nahnat čas. Kdyby k této konfrontaci nedošlo, možná bych nad tím ani nezačal přemýšlet. Určitě to bylo pro můj vývoj důležité.

Dostal jsi šanci startovat v MS. Jak se ti do tohoto hvězdného šampionátu vracelo?
Pro mě je MS něčím exkluzivním a parádním, myslím si, že i když člověk nevyhrává, tak jezdecky moc roste. Nejen jezdecky, ale i jako člověk, protože tam jsou skvělí lidé. Kdybych měl jet příští rok český mistrák s WRC, kladl bych si otázku, jaký to má význam do budoucna. Budoucnost WRC je nejistá a určitě stojí za to zkoušet jezdit svět.
Dá se vůbec něčím srovnat MS a MMČR?
Já myslím, že to je ve všem úplně něco jiného. V přístupu k lidem, v tratích, v obtížnosti. Myslím si, že proto se to jmenuje MS, všechno je tam zkrátka top.

A má český jezdec šanci prosadit se v MS?
Ano, ale potřebuje k tomu hodně jezdit a mít dobré zázemí. Protože je to jen o vyježděnosti a o zkušenostech. Chce to nejezdit tady, ale pokud jsou prostředky, startovat ve světě. Protože jeden dokončený závod ve světě dá člověku tolik, co celá sezóna v Česku.

Máš tyto ambice ty sám?
Já se ambicemi nenechávám nijak strhnout. Nejsem zase takový, že bych musel za každou cenu něčeho dosáhnout. Jsem rád za každé zlepšení, dělám vše, co je v mých silách, abych jel dobře. Ambice má každý, ale pro mě je ježdění především zábava a sport. Hlavně se tím bavím a chtěl bych, aby se bavili všichni. Aby se bavili lidi, aby se bavili i všichni ostatní jezdci alespoň jako já.

Už víš, jak přibližně bude vypadat tvá další sezóna?
Prioritou bude mistrovství světa v kategorii juniorů.

Kdybych se tě zeptal na tvůj osobní dlouhodobý cíl, byla by to jen rallye jako taková? Nepošilháváš po nějakém úspěchu či titulu?
Samozřejmě bych byl rád, kdyby se mi podařilo něco vyhrát. Hlavně rád vyhraju v rovnocenném souboji, když nemá můj soupeř žádné technické problémy. Ale nejsem sběrač titulů.

Pavel Valoušek tímto děkuje všem obchodním partnerům za podporu, mechanikům za jejich práci a samozřejmě fanouškům za velkou podporu a přeje jim mnoho pěkných sportovních zážitků v sezóně 2005.

tisková informace
-Vicky- Media Productions
foto: F. Dušek, V. Hausknotz

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Pavel Valoušek se rallye baví" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (25)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.488074 vteřiny k natažení.