Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Ostatní rally

TZ: Odložilíkovi čeřili vodu mezi čtyřkolkami
Posláno Pondělí, 12 Duben 2004 @ 23:14:39  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Minulý předvelikonoční víkend se v okolí Pelhřimova poprvé utkali jezdci českomoravského poháru s licencovanými kolegy. Novinka v pravidlech totiž umožnila posádkám z mistrovství České republiky prověřit jezdecké kvality špičky poháru. V hojné míře toho využili, na startu se tak sešla slušná konkurence. Nechybělo tu ani světle modré Porsche Carrera Trumf Rally Teamu a vítězná posádka loňského mistrovství České republiky v historicích bratři Odložilíkovi. "Na Rallye Pelhřimov jsme především chtěli vyzkoušet nové "závodní" pneu Dunlop. To sice nakonec k dispozici nebylo, přesto jsme se rozhodli startovat, abychom si porovnali výkonnost se soudobými automobily na nových úsecích RZ, na kterých jela valná většina startujících poprvé," zdůvodnil start posádky Roman Odložilík.

Nemilé překvapení jim ale přichystali pořadatelé. Startovní číslo 52 bylo opravdu hrubým podceněním mistrovského vozu i posádky, před carrerou figurovaly ve startovní listině čtyři historici a dokonce několik dvojic, pro které byla tato rallye závodní premiérou. "Ředitele soutěže jsem upozorňoval, že budeme nuceni na RZ předjíždět. Nejedeme sice s WRC, ale startovat za posádkami, které jedou poprvé, to už je trochu moc. Také srovnání se špičkou startovního pole není možné, když oni jedou úsek za světla a my za tmy. Na RZ 1 a 4 jsme vždy dojeli posádku startující před námi, na druhé vložce jsme museli předjíždět dokonce dvě. Trojka byla naštěstí zrušena… Pořadatelé by si měli uvědomit, ze předjíždění na trati je velmi nebezpečné jak pro nás, tak pro pomalejší posádku," vyjádřil pochopitelné rozladění jezdec. I přes tyto problémy patřila bratrům Odložilíkům po noční etapě devátá příčka s nevelkým odstupem od šestého Leoše Flídra s mitsubishi sedmé evoluce.

Druhý den začala posádka jedenáctým časem na superrychlé RZ5, v cíli následující zkoušky však již krásné porsche chybělo. "Byla to má jezdecká chyba. Na výjezdu ze šotoliny na asfalt bylo více nečistot, než jsem čekal. Auto šlo do smyku a přední částí jsme trefili nejdříve plot a potom zděný sloupek s rozvodnou krabicí. Majiteli domu ve Velkém Rybníku se touto cestou omlouvám za tu spoušť, co jsme mu tam způsobili," popsal nehodu a její následky pilot. Auto sice utrpělo nějaký ten šrám, ale další starty bratrské dvojice nejsou nijak ohroženy. "Plány se nijak nemění. Následující Matador rally pojedeme s octávií, na Autosalon rally už nás naši příznivci uvidí určitě v porsche," potvrdil Roman. A jak by zhodnotil kvalitu soutěže? "Trať byla kromě první RZ velmi pěkná. Pokud pominu nekonečné čekání u formální přejímky, noční servis až do rána a skutečnost, že během páteční etapy nikdo na ředitelství nezvedal servisní linku, pak byl Pelhřimov celkem vydařenou soutěží. Závěrem chci ještě poděkovat posádkám, které jsme předjížděli, za jejich férové jednání. V neposlední řadě bych chtěl popřát zraněnému Nidalu Hilalovi brzké uzdravení," uzavřel své dojmy ze závodu jezdec.

tisková informace
-Vicky- Media Productions
foto: F. Dušek

Související odkazy:
Daniel Vladyka k Rallye Pelhřimov
Fotogalerie Rallye Pelhřimov, video Rally Vysočina
Odložilíkovi čeřili vodu mezi čtyřkolkami
Oficiální výsledky Rallye Pelhřimov s www odkazy týmů a posádek
Posádka Vladyka-Vladyka před Rallye Pelhřimov
Rallye Pelhřimov – mapy RZ
Rallye Pelhřimov – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Odložilíkovi čeřili vodu mezi čtyřkolkami" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.017766 vteřiny k natažení.