AlesGute před Bikerally Zlín + onboard 2007
Datum: Sobota, 26 Duben 2008 @ 11:06:39
Téma: Zajímavosti

Rally2.comKrátce před odjezdem do Zlína vyzpovídal sám sebe Aleš Holakovský o tom, jak se cítí před úvodním podnikem letošního bikerallyového šampionátu.....Krátce před odjezdem do Zlína vyzpovídal sám sebe Aleš Holakovský o tom, jak se cítí před úvodním podnikem letošního bikerallyového šampionátu.....

Aleš: Jaké máš cíle pro zítřejší závod?
AlesGute: Nerozšířit řady pacientů Zlínské nemocnice v řadách Rallysportu Příluky ala vzoru Jaromíra Tarabuse.

Aleš: A z hlediska výsledku?
AlesGute: Umístit se zde v první polovině výsledkové listiny dokončivších závod jako se to podařilo loni v létě by bylo hezké, ale je zde bohužel několik faktorů, které hrají spíše proti. Soukromým intimním cílem je porazit alespoň v jedné RZ Pavla Valouška, ale to nepůjde, pokud se náhodou v některé RZ zase alespoň na chviličku nepoloží na zem, jako jednou loni....:-)

Aleš: A to jsou jaké?
AlesGute: Na kole jsem jel naposledy z kopce (mimo rovnou asfaltovou) silnici loni v listopadu na závěrečném podniku loňské sezóny ve Žlutavě (nekecám!). A jinou fyzickou aktivitu jsme přes zimu taky nevyvíjel, kromě občasného běhu na autobus. Takže se bojím, že mně budou docházet ke konci RZ síly, protože s tím jsem se na delších RZ potýkal i loni, a to jsem byl po létě relativně vytrénovaný. Hlavně se toho bojím u RZ1 (to bude ta, co je z ní přiložený onboard z loňska), která ve své druhé polovině vede po úzké cestě přes nepříjemné kořeny, což je na cross countryovém kole bez pořádného odpružení docela očistec.
Navíc v sobotu večer mám moderovat besedu s rally závodníky v Želechovicích, takže nestihnu vůbec natrénovat, kromě projetí trati ráno před závodem, přičemž nejrychlejší RZ přes horizonty je zcela nová a loni se nejela. Ostatní RZ jsou jen lehce upravené.

zlutavy


Aleš: Prošlo přes zimu tvé „enjedničkové“ kolo nějakou úpravou?
AlesGute: V lednu jsem se jednou vyjel projet a tím ho obalil spoustou bláta, které na něm bylo až do dubna, kdy jsem jel na asfaltovou projížďku se Zpěvačkou. Tam část bahna opadala, ale ne tolik, aby začal fungovat přesmykač. Doufám, že se tento problém vyřeší po umytí kola, které plánuji v následujících nejbližších hodinách před odjezdem. Taky by to chtělo přezout na vhodnější a hlavně z boku nenatržené pláště, ale to asi nestíhám...a myslím, že je povolené ložisko předního kola, kterému nějak nesedla listopadová trať na Žlutavě nebo co....ale koupil jsem si vlastní chránič páteře, takže nějaká příprava přece jenom byla....

Aleš: Co závěrem?
AlesGute: Už přes půl roku se chystám k napsání obsáhlých vzpomínkových článků z loňských závodů, do kterých si také schovávám onboardy obsahující menší náraz do stromu, krize, více diváků atp. :-)

Aleš: Co k přiloženému onboardu?
AlesGute: Je to loňská RZ2, která se letos pojede jako RZ1, takže pokud to zde bude číst některý z 300 přihlášených závodníků k zítřejšímu závodu, může to použít ke studijním účelům....zhruba uprostřed videa po skoku na stromy je slyšet povzbuzující Rallysport Příluky v roli diváků, a v druhá část RZty po kořenech není jezdecky příliš zdařilá, dokonce ani na moje měřítka :-)

Aleš+AlesGute: Díky za rozhovor!

Onboard
Kliknutím na obrázek spustíte video
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1818