Defend Motorsport – ohlédnutí za Barum rally
Datum: Čtvrtek, 27 Říjen 2005 @ 20:49:58
Téma: MČR - rally

Velká zkouška a výzva čekala na mladíka v dresu Defend Motorspor Davida Tomka při startu na letošní Barum rally. Slavná soutěž, která startem zahraničních jezdců na vozech kategorie S1600 ještě přitlačila konkurenci ve třídě A6, nabídla startujícím posádkám velmi náročnou trať. David Tomek na ni vyrazil se zkušeným spolujezdcem Richardem Nesvadbou a vozem Škoda Felicia Kit car.

Velká zkouška a výzva čekala na mladíka v dresu Defend Motorspor Davida Tomka při startu na letošní Barum rally. Slavná soutěž, která startem zahraničních jezdců na vozech kategorie S1600 ještě přitlačila konkurenci ve třídě A6, nabídla startujícím posádkám velmi náročnou trať. David Tomek na ni vyrazil se zkušeným spolujezdcem Richardem Nesvadbou a vozem Škoda Felicia Kit car. "Do soutěže jsme se snažili vstoupit s rozvahou. Byl to pochopitelně můj první start na tak náročné soutěži, takže jsme hlavně chtěli dojet. Mým cílem bylo poznat nové tratě, nasbírat nové zkušenosti a dále zapracovat na vylepšení rozpisu," prohlásil jezdec.

První na pořadu RZ byl páteční městský prolog, kde však bylo možné více ztratit než získat. Opravdově závodit se začalo až na Pindule. "Průběh soutěže byl docela klidný. I když už na první Pindule jsme zažili malou krizovku. Naštěstí jsme jen vyjeli do trávy. Technické problémy nás vcelku nepronásledovaly, jen nás trápil mírný problém s brzdama." Sobotní RZ se tedy odehrávaly bez větších potíží. David Tomek tak přenocoval na 14. místě třídy A6 a 42. místě absolutně.

Hned v neděli ráno se začínalo náročnými Halenkovicemi, následovala RZ Kudlovice a oproti loňsku zkrácený Komárov, jedoucí se tentokráte v protisměru. "Také v neděli jsme pokračovali svým tempem. Opět jsme neměli výraznější potíže. Jen na Kudlovické RZ v místě, kde havaroval Dušan Kouřil, jsme si vytvořili problém, ale dobře to dopadlo a my v pohodě dojeli do cíle. Rally se mi velice líbila a také s našim výsledkem v cíli jsem spokojený. Barumka je skvělá soutěž s obtížnými tratěmi a výbornou organizací. Byl jsem ze všeho velice nadšený," prohlásil po dojezdu spokojený jezdce, který soutěž dokončil na 11. místě v A6 a 32. absolutně.

Spousta diváků si jistě na Barum rally před startem soutěžních posádek všimla poněkud netradičního předjezdce. Byl jím Vlastimil Brůzl s vozem Škoda Fabia Kit car. Vůz který nemá mezinárodní homologaci a nemohl se z těchto důvodů zúčastnit této soutěže si zde odbyl další část svého vývoje. "Na Barumce jsme zkoušeli nové tlumiče a nové nastavení. Pojali jsme to jako test tohoto vozu. Byli jsme domluveni ve startu na sobotní etapě a náš start byl jistě dalším přínosem k vývoji vozu Škoda Fabia Kit, poznamenal Vlastimil Brůzl.

Text: Pavel Zvonek – Rally2.com

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally