O. Blaťák po Rallye Rosice – rozhovor
Datum: Čtvrtek, 15 Září 2005 @ 12:35:59
Téma: Rozhovory

Rally2.comTaké na startu prvního ročníku New Balance Rosice nechyběla posádka Rallysportu Příluky. S vozem Puget 106 nás zde zastupoval Ondřej Blaťák, premiérově navigovaný spolujezdcem Jakubem Wagnerem. Po úspěšném startu na Rallye Ecce Homo se očekávalo, jak se Ondra a jeho nový mitfára vypořádají s rychlou tratí v okolí Rosic.Také na startu prvního ročníku New Balance Rosice nechyběla posádka Rallysportu Příluky. S vozem Puget 106 nás zde zastupoval Ondřej Blaťák, premiérově navigovaný spolujezdcem Jakubem Wagnerem. Po úspěšném startu na Rallye Ecce Homo se očekávalo, jak se Ondra a jeho nový mitfára vypořádají s rychlou tratí v okolí Rosic.

Jakto, že jsi raději startovat na Rosicích, místo o týden dřív na oblíbeném
Vyškově?

Především proto,že jsem neměl spolujezdce s licencí pro sprintrallye.

Opět u tebe nastala rošáda na místě spolujezdce, jaké jsou její důvody?
Žádné zvláštní důvody nebyly, jako např. nespokojenost s předchozími spolujezdci. Jen jsem se v rámci hledání spolujezdce na příští rok rozhodl vyzkoušet dalšího známého, který projevil zájem. Myslím si, že svoji soutěžní premiéru zvládl výborně.

Co jsi říkal na tratě při rally Rosice? Z diváckého pohledu se zdály dost nudné.
Z pohledu posádky je jen málokterá trať nudná. RZty byly na Rosicích postaveny na několika málo pěkných místech, které byly spojeny dlouhatánskými rovinami, na něž bylo třeba umístit spoustu retardérů.Čili asi nic co by se někomu ze soutěžících mohlo zvlášť líbit. Úsměvné mi připadá, ale hlavně to, že v tiskové zprávě tato skutečnost vyzněla tak, že pořadatelé takovou trať postavili "schválně"proto, aby se všichni mohli svézt také na něčem jiném než krásných technických tratích jako ve Šternberku nebo Prachaticích.

Na 5 RZ jste dojeli do cíle se ztrátou a poškozeným vozem. Co se vám přihodilo?
Na RZ5 jsme vinou špatně napsané zatáčky v rozpise vyjeli na vnější stranu, kde jsme se dostali až do křoví. Tady jsme lehce pravou zadní stranou trefili stromek. Autu nic moc nebylo, čili jsme mohli pokračovat dál v soutěži.

Začínáme si všímat úpadku posádek ve startovních listinách. Není to zapříčiněno
velkým počtem soutěží?

Nevím. Ale je možná, že i tohle je jeden z faktorů.

Také ve sprintech nastal ve třídě N1 úbytek posádek. Nestalo se tak díky
vylučování některých posádek?

Znovu musím odpovědět nevím. Pravdou je že jednu takovou posádku znám, ale to je vše.

Jaké jsou tvoje další letošní plány?
V tuto chvíli ještě opravdu nevím co bude dál. Je možné, že se objevím s novým spolujezdcem na Rallye Fulnek nebo případně v Modřicích. Nemůžu také vyloučit, že Rosice byly poslední letošní start.

Text: Pavel Zvonek
Foto: RSPřílukyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1301