O. Blaťák veze bronz ze Šternberka - rozhovor
Datum: Úterý, 09 Srpen 2005 @ 10:45:31
Téma: Ostatní rally

Rally2.comPo více než roční přestávce se v závodním voze na automobilové soutěži objevil Ondřej Blaťák. Spolujezdeckou premiéru si po jeho boku odbyl Michal Lenoch. Nově složené posádce Rallysportu Příluky se na náročných tratích v okolí Šternberka vedlo velice dobře. Nejen na průběh soutěže jsme se zeptali v našem rozhovoru pilota posádky.Po více než roční přestávce se v závodním voze na automobilové soutěži objevil Ondřej Blaťák. Spolujezdeckou premiéru si po jeho boku odbyl Michal Lenoch. Nově složené posádce Rallysportu Příluky se na náročných tratích v okolí Šternberka vedlo velice dobře. Nejen na průběh soutěže jsme se zeptali v našem rozhovoru pilota posádky.

Poprvé ses účastnil soutěže ČMPR, jaké je tvé srovnání s klasickými sprinty?
Já jsem žádné větší odlišnosti neshledal. Ať se to týká zabezpečení soutěže, samotné organizace soutěže, techniky jednotlivých týmů. Vše je v podstatě stejné jako v MČR.

Jaký byl vlastní průběh závodu?
Tak závod byl velice těžký. A to především z důvodu velice náročných tratí a z důvodu nevyzpytatelného počasí.Takže jsme se svezli jak na mokrých pneumatikách na suchu, tak na slickách na mokru. Jinak co se týká naší jízdy, my jsme podle našich předsevzetí začali dost pomalu a postupně zrychlovali. Během soutěže se nám vyhnuly jakékoliv technické problémy. Jediné s čím jsme se potýkali byly méně kvalitní mokré pneumatiky a náš rozpis.

Takže se závodem po umístění na bedně panuje spokojenost?
Tak spokojenost po závodě nijak nesouvisí s bednou, na kterou jsme se dostali jen díky vyloučení jednoho ze soupeřů. Jinak na trati jsme prvním třem bohužel nestačili. Hlavní je, že jsem po dlouhé době dojel zase do cíle. Jsem také rád, že jsem se mohl svézt na tak krásných tratích, které ve Šternberku byly.

Tvoje další plány?
Další plány zatím nevím, závisí na spoustě okolností. Ale ještě minimálně jednou bych se letos rád někde objevil..

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat mechanikům za profesionální servis, Pavlovi Zvonkovi za pomoc s rozpisem, Danovi Vladykovi a Igoru Norkovi za půjčení závodnického vybavení.

Ptal se: Zdeněk Vladyka
Foto: týmTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1276