Rozhovor s O. Blaťákem před Rally Vysočina
Datum: Pondělí, 08 Březen 2004 @ 19:02:07
Téma: Rozhovory

První soutěž sprinterského mistrovství Rally Vysočina už pomalu klepe na dveře. Nám se podařilo při vrcholících přípravách získat rozhovor s Ondrou Blaťákem, který se na startu této soutěže objeví s vozem Peugeot 106 ve třídě N1. Jak probíhala zimní příprava, jaké jsou ambice jezdce a další zajímavosti vám přináší náš rozhovor.Jaké jsou tvé ambice a šance v Okříškách?
Žádné přehnané ambice nemám. Chtěl bych hlavně bez problémů dojet do cíle. Nasadím proto klidnou vyrovnanou aristokratickou jízdu. Samozřejmě se ale zároveň budu snažit neudělat velkou ostudu svému krásnému a dříve úspěšnému autu.

Myslíš, že zúročíš zkušenosti získané při testování okruhových Octávek?
Myslím, že mé okruhové zkušenosti někteří mí kolegové (např. p. Vladyka) příliš přeceňují. Měl jsem možnost svézt se cca 15 rychlých kol na okruhu v Mostě s upravenou Octavií využívající některé komponenty z vozidel Škoda Octavia cupu. Navíc jsem měl možnost porovnat data z telemetrie s hodnotami jež byly naměřeny se stejným vozem např. R. Krestovi (děkuji tímto p. Paterovi, který mi toto celé umožnil). Z celé akce jsem si odnesl spoustu poznatků, které bych rád využil i v rally. Nejvýraznějšími změnami ke kterým jsem se rozhodl na základě okruhového svezení by mělo být zpodrobnění rozpisu a snaha o lepší využití brzd auta..

Co se změnilo po zimě na vozidle, jaká byla příprava na sezónu?
Na autě se nic zásadně nezměnilo. Snad jen byla větší pozornost věnována brzdám, které se mi na tomto autě od začátku zdají slabší. Snažil jsem se opravdu přípravě auta dát maximum. Doufám, že vzhledem k mým malým zkušenostem se závodními auty toto "mé" maximum bude stačit.

Můžeš říct něco o svém spolujezdci?
Upravím trochu větu z jedné Cimrmanovy hry: O svém spolujezdci nemohu říct nic pozitivního ani negativního. Jak sám nedávno řekl, vybral jsem si ho především proto, že i s přilbou váží méně než 60 kg.

Co zbytek sezony, chceš zaútočit na titul?
Jak by řekl např.Robert Reichel-musíme jít zápas od zápasu , v našem případě závod od závodu. Uvidíme jak daleko dojdeme. Podle předběžných propočtů bych mohl startovat tak na 3-4 sprintech. Co se titulu týče, jedna věc je chtít a druhá zase realita. Nemyslím si, že s množstvím peněz, které si já mohu dovolit do svých startů vložit, je možné na titul vůbec pomyslet. Od toho jsou tu jiní - Pinkas, Dvořák, kteří mají lepší techniku a hlavně finanční zázemí. Základním předpokladem pro zisk titulu (stačí se podívat do nedávné historie) je startovat na všech podnicích sprintrally, což se mi letos patrně nepodaří

Jak si připraven na případný sníh?
Na sníh jsem připraven dobře. Podařilo se mi totiž sehnat zánovní boby. S obutím na auto je to horší. Nebudu to ale rozvádět, protože mě tyto myšlenky velice stresují. Stále ale věřím, že se pojede na suchu.

Bral bys radši sníh nebo rozježděný mokrý "bordel"?
V podstatě je mi úplně jedno za jakých podmínek se pojede. Mé zkušenosti ať na suchu, vodě, bordelu, sněhu ledu jsou totiž stejně mizivé. Především to, že jsem svým autem ještě téměř vůbec nic neodjel, na rozdíl od svých soupeřů, kteří vesměs absolvovali celou loňskou sezonu, bude mým hlavním handicapem.

A na závěr klasická otázka, kdo je tvým vzorem?
J.Tarabus, J.Blažek, D.Vladyka a MuDr. Štrosmajer.

Rally Vysočina 2003 pohledem spolujezdce posádky st. č. 61
Letošní ročník Rally Vysočina
Loňský ročník Rally Vysočina
Ostatní podnikyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1024