Představení posádky J. Závodský - P. Kudláč před Stopou
Datum: Sobota, 17 Leden 2004 @ 17:04:39
Téma: Týmové Informace

Rally2.comBohaté zastoupení má náš Rallysport Příluky i na XXIX. ročníku soutěže Ve stopě Valašské rally. Jednou z posádek, které nás zde budou reprezentovat je i dvojice J. Závodský - P. Kudláč.Jezdec:
JEZDEC: Jiří Závodský
NAROZEN: 1972
STAV: svobodný
ZAMĚSTNÁNÍ: živnostník
BYDLIŠTĚ: Zlín
ZÁLIBY: rally, lyže, horské kolo, ženy, pivo, dobrá slivovice
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: Stopa 2001 – 2. místo ve třídě
PREMIÉRA V RALLY: 1995 Ve stopě Valašské zimy, Škoda 136
Spolujezdec:
SPOLUJEZDEC: Petr Kudláč
NAROZEN: 1972
STAV: vdovec
ZAMĚSTNÁNÍ: živnostník
BYDLIŠTĚ: Zlín - Kudlov
ZÁLIBY: rally, lyže, horské kolo, ženy, pivo, dobrá slivovice
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: Stopa 2001 – 2. místo ve třídě
PREMIÉRA V RALLY: 1999 Ve stopě Valašské zimy, Škoda Favorit
VOZIDLO:
Momentálně posádka využívá vozidlo Škoda Felicia 1,3. Jedná se původně o rallykrosový speciál, přestavěný v roce 2000 na soutěže, se kterým se později na našich rally objevovala Miluška Davidová. Od ní byl také odkoupen. Vozidlo má pohárový "pětikvalt", samosvorný diferenciál, poctivý 1,3 motor připravovaný Autospektrem p. Zenkla, podvozek postavil Petr Kozel. Výbava a rám jsou originál Škoda Motosport. Používané pneu: suché Pirelli 15 palcové, zimní OR 32/Z 14 palcové.


HISTORIE POSÁDKY:
Kluci se seznámili už na střední škole, kde se učili mechaniky. Jako skoro všichni mladí kluci ve Zlíně chodili na Barumku. Jirka od mala chodil se svým otcem sledovat svůj soutěžní idol, kterým byl Nor John Haugland, později Raimund Baumschlager. S autem zkoušel jezdit po Lesní čtvrti už v době, kdy ještě neměl řidičák. Jeho prvním vozem byla Škoda 1000, kterou koupil společně s dalšími třemi kamarády. První významnější zlom nastal po návratu z vojny, kdy zakoupil vůz Škoda 105, který byl později dovybaven motorem z Favorita. S tímto vozem a spolujezdcem Pepou Konečným (Kondorem) také absolvoval svou premiéru na soutěži Ve stopě Valašské rally. Pak přišlo období relativního soutěžního klidu, narušené několika haváriemi. Od roku 1997 se Jiří objevoval na automobilových soutěžích jako mechanik Pavla Okrajka. V roce 1999 pak přichází spolujezdec Petr Kudláč a další start na Stopě. Se stejným vozem pak přichází start na Stopě roku 2000 a velice hezké osmé místo absolutně a druhé ve třídě. V roce 2001 se posádka objevuje na startu Stopy s vozem Škoda Favorit, zapůjčeným od dvojice Ulman – Mazáč. Se stejným vozem pak bohužel v témže roce odstupují kvůli závadě převodovky z Rally Světla, když jsou průběžně umístěni ve druhé desítce soutěžních posádek. Rok 2002 přináší zkoušku v podobě startu s vozem 4x4. Kluci startují s Mazdou od Pavla Ševčíka, ale nemají žádné velké ambice a nejde jim o výsledek. Cílem je pouze svezení se s vozem 4x4. První havárie v soutěži přichází s rokem 2003 ve voze Škoda Felicia 1,6 od Pavla Prášila. Téměř v cíli RZ Ploština dochází k nepříjemné situaci. Vozidlo startující před nimi končí v příkopě a diváci ho vytahují. Bohužel v tomto momentě přijíždí naše posádka a nepostřehne fanoušky, kteří je brzdí. Jezdci nezbývá než zašlápnout brzdu a neovladatelné auto končí pravou stranou v příkopě. Výsledkem je nepojízdné auto s celou řadou poškození – rameno, čep, spojovačka … Dobře nedopadl ani jejich start na Světlé. Ve čtvrté RZ v levotočivé zatáčce skončilo vozidlo na střeše.

PLÁNY ROKU 2004:
Letos bychom se chtěli zúčastnit tradičně Stopy a Českomoravského poháru. Tajným přáním je domácí Podkopka.


Pár otázek před Stopou
Jaké budou vaše letošní ambice?
Samozřejmě jako každý rok dojet v pořádku. To znamená ve zdraví a nerozbít auto. Určitě ale chceme být co nejlépe umístěni. Soupeřům jistě nic nedarujeme.

Jak se vám líbí trať Stopy?
Je škoda, že Barák nevede až dolů, jako dřív. Vůbec se mi nelíbí slalom v Újezdě, ten bych nejradši zrušil. Loni mě mrzelo, že byly Zádveřice zkráceny a tak ochuzeny o ty nejlepší pasáže. K Ploštině bych řekl, že se mi taky nelíbí. Určitě by se dala najít lepší rychlostka, třeba taková Hájenka – Vizovice by byla perla. Hlavně bychom si přáli spoustu sněhu. Jestli napadne a vydrží, tak to bude paráda.

Jak hodnotíte organizaci rally?
Každý rok jsme spokojeni, takže snad i letos, po sedmé, bude vše v pořádku.

Pár slov k divákům?
Jsou skvělí, ale ať pijí s mírou a nelezou nám pod kola. Nejhorší je to, když to některé přestane bavit a schází dolů bez ohledu na auta. Jsme moc rádi, že se na nás jdou podívat, ale ať dávají pozor a není nějaké zbytečné neštěstí.


Fotogalerie posádky
Fotogalerie i s videi posádky


Další posádky RSP
Více informací o StopěTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1006