Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Rozhovory

Premiéra s VW Polo
Posláno Středa, 22 Říjen 2003 @ 23:45:55  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Zajímavou premiéru zažila Rally Příbram ve třídě N1. S nově postaveným VW Polo zde startovala posádka Miluška Davidová – Petra Mynářová. Dříve jsme tuto dvojici mohli vidět ve voze Toyota Yaris.

S jakým vozem jste startovaly?
V Příbrami jsme se objevily s novým vozem VW Polo 1,4 16V. Svou Felicii jsem prodala a místo ní nově postavila Polo. Vozidlo je zatím ve vývoji – Příbram jsme jely se sériovou převodovkou a sériovým motorem.

Jaký byl samotný průběh soutěže v Příbrami?
V průběhu soutěže jsme měly spoustu problémů. Ty se nás držely již od počátku soutěže. Hned na 1. RZ jsme měly defekt, na kterém jsme dojely až do cíle. Na přejezdu k 2. RZ začalo auto plavat. Po zastavení jsme zjistily závadu – rozpadly se nám podložky v kole, které vymezují šrouby, takže jsem několikrát musela zastavovat a dotahovat kolo. Dokonce i těsně před startem rychlostní zkoušky, což bylo dost nepříjemné. V servisní nám mechanici od Votavy společně s panem Pertlíčkem, kteří nás servisovali, dali závodničku do pořádku a už jsme se mohli vrhnout na 3. RZ. Tady jsme chtěly všechno dohnat, ale najednou přišel problém a vylítly jsme ven, kde jsme se dost zamotaly do mlíka. Soudě podle toho, jak dlouho jsme se dostávaly ven, bylo toto místo skutečně velmi dobře vypáskováno. Naše premiéra s Polem bohužel skončila už na další RZ za rybníčkem u místního fotbalového hřiště. Objevily se informace, že jsme havarovaly, ale to není pravda. Praskl nám unášeč u převodů a olej, který vytékal z převodovky, stekl po výfuku a trošku začal hořet. Během pár sekund jsem ho naštěstí uhasila a byl klid. Ještě jsme zastavily mladého Kestlera a půjčily si od něho hasičák. Ten jsme už nepoužily, ale měly jsme ho pro jistotu, kdyby znovu začalo hořet, protože ten náš už byl prázdný. Soutež hodnotím tak, že přestože jsme nedojely, jsme spokojeny s výsledkem, který jsme zajely po 3. RZ.

Jaké jsou vaše další plány?
Náš další start se odehraje na Horácké rally v Třebíči. Tady budeme bojovat o druhé, případně třetí místo ve třídě N1 v hodnocení MMČR. Už se hodně těším, protože s Polem se jede suprově. Má úplně jiné jízdní vlastnosti než Felicie, nebo Yaris. S Péťou jsme ho ohodnotili na velkou jedničku po všech stánkách.

Foto: František Dušek

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Premiéra s VW Polo" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.060658 vteřiny k natažení.