TZ: První den XXXI. Barum rally
Posláno Sobota, 18 Srpen 2001 @ 18:31:42  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky

První den XXXI. Barum rally
Po prvním dnu XXXI. Barum rally se posádka Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus-Jaroslav Blažek usadila v čele třídy N2 a je na 6. místě v F2. Od počátku soutěže nasadili všichni účastníci této třídy velmi ostré tempo. První rychlostní zkoušku vyhrál skvěle jedoucí Barvík těsně následovaný Caisem a naším Tarabusem. Druhá RZ byla po havárii Poláka Lezska Kuzaje zrušena. Třetí rychlostní zkoušku, kterou byla obávaná Dušná naše posádka s náskokem vyhrála a usadila se včele průběžného pořadí. Pátou rychlostní zkoušku vyhrává opět Tarabus a potvrzuje vedení. Šestou RZ naše posádka dojíždí díky předjíždění na trati se ztrátou téměř 10s na vítězného Caise, který se tímto dostává do vedení třídy N2. Na Choryni však naše posádka opět vítězí a dostává se zpátky do vedení, které udržela až do konce dnešního dne. Před zítřejším dnem je hlavní prioritou nepoškodit vozidlo případnou havárií a pokusit se udržet co nejlepší místo před svými pronásledovateli.

Cais:disponuje velmi kvalitní technikou. Na naši posádku má ztrátu pouze 5,1s. Po 6.RZ zkoušce se krátce dostal do čela, kde by se rád objevil i v neděli .

Barvík: vítěz 1.RZ. Na pohled jede velice pěkně. Na čelo má pouze nepatrnou ztrátu 14,7s a tak se máme na co těšit.

Bičák: nejlepší výsledek zajel na 5. RZ Lhota, kde dojel jako druhý. Jeho ztráta je 58s. Nedělní charakter RZ by mohl jeho Saxu vyhovovat.

Kneifel: během dne se ocitl 4x mimo trať. Podle slov spolujezdce však neřekl své poslední slovo. Je pro něj typické, že se na plno rozjíždí až druhý den a tak by i přes ztrátu něco málo přes minutu mohl promluvit do pořadí.

Podle slov našeho pilota průběžné pořadí naprosto nic neznamená, rozhodovat se bude až na cílové rampě.

V absolutním pořadí je naprosto suverénní Roman Kresta. Jak jsme předpokládali Poláci, mimo druhého Kuliga, nedokázali udržet vysoké teplo a havarovali. Na třetím místě se drží Pech, který je spolu s Italem Datim velkým překvapením soutěže. Své si jistě řekne ještě Baumschlager, který tvrdě útočí na čtvrtého Hrdinku. V soutěži došlo také k řadě havárií z nichž té Vlčkově a Petákově jsme byli osobně přítomni.