Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Za rally po Evropě

Popis rychlostních zkoušek Waldviertel (Semperit) rally
Posláno Pondělí, 04 Listopad 2002 @ 23:31:54  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


RZ 1 – MEIERES 7.08km
Rychlostní zkouška, která se nachází jihozápadně od Waidhofenu. Začíná se na klasické úzké cestičce mezi poli s řadou protahováků a s vyházeným blátem. Asi po kilometru se odbočí atraktivní zatáčkou na hlavní cestu. Ta je velmi rychlá s několika rychlými zatáčkami, zakončená těžkou levou v lese z prudkého kopce. Ta plynule naváže vracečkou do kopce na šotolině. Tento úsek je velmi kluzký. U křížku se pak odbočí levou pravoúhlou zatáčkou na úzkou cestu mezi poli. Ta posádky dovede přes klasický vracák, až k nejhezčímu úseku celé rally. Jedná se o krásnou šotolinu, která nejprve vede na poli, aby poté vjela do lesa a odbočila těžkou levou zatáčkou u dalšího místního křížku. Zde předloni nedobrzdil Schier s kitovou Ibizou. Trať z lesa vyjíždí pěknými protahováky z kopce na šotolině, kde měl problémy i Tomek Kuchar. Těsně před vískou Klein – Reichenbach je cíl.

RZ 2 – DIMLING 12.14km
Toto je klasika „Semperitky“. Startuje se u hlavní cesty mezi Pfaffenschlagem a Waidhofenem. Posádky od startu dovede úzká asfaltka až do Gross – Eberhartsu, kde si každý najde své místo na dívání. Je zde k vidění hezká vracečka na dřevěný most a mnoho pěkných protahováků a různých zatáček na poli nad Eberhartsem. Tato hezká jezdecká i divácká partie pokračuje až k Arnolzu, kde se posádky svezou i na kousku šotoliny. Celý tento úsek je podle mě nejatraktivnější z celé erzety. Arnolz opouští trať rychlou okreskou až před obec Klein Göpfritz, před kterou odbočí do leva, do kopce na úzkou cestu. Ta se v lese změní na šotolinovou a dovede závodníky až na okresní silnici před Rohrbach. Tady je pěkný výjezd ze šotoliny na širokou asfaltku. Před Rohrbachem je vracák do leva a rychlou okresní komunikací se startovní pole dostane až do městečka Pfaffenschlag. Tady se odbočí devadesátistupňovou pravou zatáčkou mezi domy do kopce. Úzká cesta poté stoupá v pěkných, rychlých zatáčkách, aby pak po rychlém sjezdu odbočila mezi ploty do kopce v malé vísce Eisenreichs. Od vesnice, až po cíl je k vidění řada rychlých, kluzkých protahováků, kde posádky často opustí úzkou asfaltovou trať.

RZ 3 – NIEDEREDLITZ 10.53km
Při třech uplynulých ročnících se tato zkouška jela vždy jako první a patří k mým oblíbeným. Začíná se na úzké cestě z kopce dolů. Po třech zatáčkách následuje zrádná levá vracečka proti obrubníku. Poté erzeta pokračuje rychlou a nebezpečnou okreskou až k místu, kde končí les. Tady se zkouška vrátí levou odbočkou znovu do lesa, ale na krásnou tvrdou šotolinu. Zde začíná jezdecký i divácký ráj. Velké množství zatáček různých poloměrů z kopce dolů na perfektní šotolině. Minulý rok se tu v posledním průjezdu rozvášnil rumunský mistr Constantin Aur a pověsil svou Cordobu na strom. Celý šotolinový úsek končí zrádnou pravou zatáčkou opouštějící les, kde jsme v minulosti viděli mnoho zajímavého. Do stromu tady narazil i Čech Staněk s enkovým Escortem a v příkopu tady uvízl známý Maďar Rado. S jezdeckého ráje si jezdci odpočinou rychlou přímou pasáží, až k známé divácké vracečce v Merkengerschi. Odtud trať strmě stoupá až k lesu, kde znovu začíná šotolina. Zde je ovšem rychlejší a do kopce. Výjezd z lesa je znovu zajímavý. Po velkém náletu se tady odbočuje pravou utáhlou rychlou zatáčku, kde skončí každý rok mnoho aut v poli. Po překonání třech vraceček v Göpfritzschlagu se rychlou pasáží na okresní silnici dostanou posádky až k velké, široké kose u Gïesbachu. Po průjezdu špalírem diváku jezdci absolvují nepříjemné esíčko přes mostek a mají zkoušku Niederdlitz za sebou

RZ 10 – HOLLENBACH – 12.84km
Kdo chce zažít RAC Rally ve střední Evropě, ať navštíví Hollenbach. Jedná se skoro o celošotolinovou erzetu. Tato rychlostní zkouška prověří dokonale připravenost závodníků a techniky.Letos se začíná na konci obce Hollenbach. Po startu na šotolině se po 100m odbočí levou pravoúhlou do kopce. Po zdolání kopce se posádky musí vypořádat s krásnými protahováky, dříve na šotolině, nově na úzkém asfaltu, až ke známé levé kose, do které, před třemi lety přijel Petr Poulík po zadu. Jezdci začnou sjíždět perfektní, přehlednou pasáží na úzké kvalitní šotolině k levé dlouhé zatáčce, která zatáčí proti lesu. Tento úsek nazýváme „stadión“, protože diváci to tu mají jako na dlani. Cesta se poté vine kolem lesa, kde stromy číhají nebezpečně blízko. Na jeden takový doplatil v devadesátém sedmém i Petr Král, který o jeden z nich utrhl zadní nápravu. Asi po kilometru pohltí les trať úplně. V lese se velmi mírně stoupá v krásných protahovácích na šotolině zakončené pravou ostrou zatáčkou, která závodníky přivede na chvilku na asfalt. Na zpevněném povrchu jezdci překonají kopec a pěkným sjezdem se dostanou, až k velmi ostré kose u Matzlese. Odtud začíná pravé RAC. Z kopce do kopce, vesměs v lese, na krásné tvrdé, rovné šotolině. Mnoho stromů nese na tomto úseku stopy od jezdeckých chyb. Jezdci se touto krásnou partií vrátí znovu k Hollenbachu. Tady odbočí pravou ostrou zatáčkou za horizontem na širší asfaltku. Ta se asi po třech kilometrech změní na šotolinovou, která připomíná Neste Rally Finland. Hollenbach je prostě perla mezi tratěmi Waldviertel rally.

RZ 11 – LICHTENBERG – 8.24 km
Tato erzeta se jela loni, ale ve zkrácené podobě a v opačném směru. Začíná se nad vesnicí Lichtenberg na úzké zemědělské cestě. Asi 200m po startu je rychlá pravá zatáčka,ve které se loni třikrát převrátil na střechu Kris Rossenberger. Poté trať obkrouží kapličku a uhání kolem lesa k Walbergu. Tady je k vidění pěkná, rychlá odbočka na šotolině přímo před obcí a pak asi tří kilometrový šotolinový úsek. Ten dovede posádky až k Rafingsu, kde se nachází několik pravoúhlých zatáček, jak na asfaltu, tak na šotolině. Toto místo je na dívání velice pěkné. Je zde vidět s jednoho místa několik zajímavých zatáček a auta krouží kolem Vás. Toto divácké místo jezdci opouštějí do kopce po úzké cestě na asfaltu s řadou pěkných zatáček. Asi ve dvou třetinách se ještě jezdci sklouznou na šotolině, aby pak na kluzkém asfaltu kolem řeky Dyje dorazili do cíle této pěkné rychlostní zkoušky.

RZ 12 – GRAFENSCHLAG – 25.56km
Nejdelším testem soutěže je skoro 26 km dlouhý test západně od Waidhofenu. Start je situován na úzkou cestu směrem na Jetzles. Touto vesnicí trať přímo projíždí po úzké asfaltce. Obec posádky opustí rychlejším typem úzké asfaltové cesty, vinoucí se mezi loukami a poli, až k hlavní cestě na Edelprint. Před obcí trať uhne do lesa na pěkný šotolinový, technický úsek. Za Edelprintem se znovu posádky napojí na hlavní cestu, aby pak před Wiederfeldem odbočily na úzkou cestu mezi ploty. Následuje rychlá pasáž z kopce dolů k místnímu rybníku, který objíždí perfektním šotolinovým úsekem. Posádky se poté znovu napojí na úzký asfalt, který v mnoha protahovákách na vytahaném blátě dovede startující, až k vracečce na hlavní cestu v Jaudlingu. Zde začíná rychlá okreska nesportovního charakteru, která končí u Buchbachu. Buchbach se objíždí místními účelovými komunikacemi. Po motanici mezi domky si posádky odpočinou rychlejší okreskou, která opět uhne na úzkou cestičku. Ta soutěžící dovede k nejprudší vracečce celé rally. Tu když závodnici zvládnou, čeká je velmi technický šotolinovo-asfaltový sjezd, až ke známé divácké vracečce u hlavní cesty Waidhofen – Pfaffenchlag. Zde se pěkně parkuje a je to tu každý rok zajímavé. Do vracečky se totiž přilétá rychlou levou na šotolině a posádky mají mnohdy plné ruce práce se do vracečky vejít. Minulý rok se tato vložka jela obráceně a na zrádnosti tohoto místa doplatil Maďar Pandur s Mitsubishi. Poté závodníci vyjedou prudkým kopcem až k vesničce Brunn, kterou objedou několika vracáky. Poslední zatáčka před tím než posádky Brunn opustí je u legendární kapličky, kterou v minulosti „sundalo“ nespočet závodníků. Cesta se poté od kapličky vine polem, k prudkému sjezdu lesem na šotolině, který výustí u malého rybníčka, jenž objíždí pěkným esíčkem. Posádky ještě musí na této erzetě překonat poslední vracečku, aby poté projely místem, kde se minulý rok vyválel mladý Polák Sebastian Fricz a úspěšně dokončily tuto nejdelší rychlostní zkoušku.

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Popis rychlostních zkoušek Waldviertel (Semperit) rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 2 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Popis rychlostních zkoušek Waldviertel (Semperit) rally (Body: 1)
podle Paja kdy Úterý, 05 Listopad 2002 @ 00:04:19
(Informace o uživateli)

Profesionální článek Pupku, asi to bude fakt super podívaná.


[ Odpovědět ]

Re: Popis rychlostních zkoušek Waldviertel (Semperit) rally (Body: 1)
podle wollych kdy Úterý, 05 Listopad 2002 @ 10:26:26
(Informace o uživateli)

Díky Pajo, já se taky už těším. Fakt jsem zvědavý jak si povedou Pech s Uhlem.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.996901 vteřiny k natažení.